Skocz do zawartości
Bezimienny

Wybudzanie ekranu klawiszami fizycznymi ROZWIĄZANIE !

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciał bym się dowiedzieć czy jest jakaś opcja wyłączenia wzbudzania ekranu klawiszem "home"? tak żeby wybudzać można było tylko klawiszem "power" no i może jeszcze klawiszami głośności, najważniejsze by wyłączyć klawiszowi "home" funkcje wybudzania ekranu z blokady. Wiem że chyba na MIUI da sie ustawiać klawisze którymi wybudza sie ekran, ale jest mi dobrze na tym romie co mam (4.0.4 + RealICS 5.2), wszystko mi pasuje idealnie tylko ten przeklęty klawisz "home":E

Pozdrawiam.

Edytowane przez Bezimienny
Rozwiązanie problemu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pajonk

Nie sądzę by była taka opcja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Victoria!!!, sukces znaczy sie:muqq:

Odkryłem co trzeba zrobić, właściwie to nakierował mnie mod pewnej osoby z ipmartu która to zrobiła w X10, u nas jest tylko inna nazwa pliku:)

Więc tak:

-potrzebny root, eksplorator plików (ja mam solid explorer)

-wchodzimy na fonie w folder "system" (na telefonie, nie na karcie pamięci) potem folder "usr" potem folder "keylayout" i tu mamy pare plików, interesuje nas plik "pm8058-keypad.kl" który musimy wy edytować, w tym pliczku trzeba usunąć "WAKE-DROPPED" który jest w linijce z "key 102 HOME"

-zapisujemy (zapyta o uprawniena Super usera, zezwalamy)

-wychodzimy, rebot

-cieszymy się wyłączonym klawiszem home na lockscreeanie :D

Można jeszcze za linijką "key 200 Music" dodać po kilku spacjach (ja dałem 13 spacji ale w sumie to nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, chyba nie) WAKE-DROPPED wtedy i klawisz power i Walkman będzie wybudzał ekran ze snu:D

Wreszcie koniec z samoczynnym odblokowywaniem się ekranu w kieszeni bez ustawiania wzoru lu innych kombinacji.

Oczywiście radze przed tym zrobić kopie tego pliczku tak w razie czego;)

P.S Jak zawsze "za ewentualne uszkodzenia nie odpowiadam, wszystko robisz na własną odpowiedzialność"

Edit: dodam że mam 4.0.4 a dokładniej to real ICS i nie wiem jak wygląda sytuacja na GB 2.3.4

Pozdrawiam wszystkich :)

Edytowane przez Bezimienny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Skipper

Świetna robota :D

Myk działa świetnie :)

Proponuję przeniesienie do działu ROMY&MODYFIKACJE, bo na pewno komuś jeszcze się przyda :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja mam pytanie, zadziała to z innym lockscreenem? Ponieważ na zmienionym ekran wybudza się przyciskiem walkman i to jest strasznie denerwujące.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na innym lockscreanie (testowałem na holo locker) sytuacja jest identyczna jak na fabrycznym, jeśli przy "key 200 Music" jest WAKE-DROPPED to klawisz walkman wybudza a jeśli przy "key 200 Music" jest pusto to nie wybudza ekranu.

Dodanie klawisza walkman do wybudzania jest opcjonalne, ja tak zrobiłem bo mi tak wygodniej, standardowo walkman nie wybudza i jeśli sie tego nie zmieni to tak zostanie, chyba że to jakiś dziwny locker.

Edit: dodam że mam 4.0.4 a dokładniej to real ICS i nie wiem jak wygląda sytuacja na GB 2.3.4

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ct65

Na ICS .587 mam key 200 Vendor_1 i nie jest to music a WALKMAN, ustawiłem to opcjonalnie co pisałem i nie działa, tj. Walkman odtwarza mi od razu muzykę, z tym że nie stockowym playerem, a powerampem. Jeśli chodzi o przycisk home, to owszem, nie wybudza, ale i z menu nie wychodzi, nie robi podglądu pulpitów itp Soft plusa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na ICS .587 nie testowałem i prawdopodobnie nie przetestuje bo na .431 jest mi dobrze, co do home to po moim modzie u mnie home jedynie nie wybudza ekranu, pozostałe funkcje działają jak działały.

Tu zrzut jak to wygląda aktualnie u mnie (klawisz home w lockscreeanie wyłączony, klawisz Walkman i Power wybudzają)

shot000002tc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ct65

U mnie po edycji musi wyglądać tak, inaczej działać nie będzie

post-26906-14255710211126_thumb.png

Wiem już, co było nie tak. Usunąłem tylko same WAKE-DROPPED, a spacje też trzeba skasować. Doszedłem do tego wczoraj w nocy, ale już nie miałem sił się tu z wami tym podzielić;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
help

dlaczego tak wam na tym zależy? Samo naciśnięcie home gdy tel. jest zablokowany wybudzo go z deep sleep czy co?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi