Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Dobrze znasz WordPressa? Czytaj więcej.. ×
gienek_pa

Zestaw głośnomówiący nie widzi książki telefonicznej telefonu.

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tu nowy więc przepraszam jeśli robię coś nie tak. Używałem opcji szukaj ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie lub po prostu wpisywałem złe słowa kluczowe.

Opiszę swój problem.

Zestaw głośnomówiący to oryginalne radio w Renault Fluence z bluetoothem

Łączę ten zestaw z dwoma telefonami. Pierwszy to Sony Xperia P. W informacjach jest napisane Wersja systemu Android 2.3.7. Telefon ładnie paruje się z zestawem głośnomówiącym. Przy pierwszym połączeniu z zestawem głośnomówiącym pojawiła się informacja, że podłączane urządzenie zażądało dostępu do książki telefonicznej i czy mu pozwolić. Potwierdziłem i zestaw głośnomówiący ładnie wyświetlił kontakty z książki telefonicznej telefonu.

Drugi telefon to LG P-500. W informacjach jest napisane Wersja systemu Android 2.3.3. Telefon paruje się z zestawem głośnomówiącym lecz niestety nie mam dostępu z zestawu głośnomówiącego do książki telefonicznej telefonu. Na ekranie telefonu nie pojawia się żadna informacja, że urządzenie chce uzyskać dostęp do książki telefonicznej telefonu.

Przypuszczam, że skoro zestaw głośnomówiący widzi książkę telefoniczną pierwszego aparatu na którym jest system Android to też da się ustawić żeby widział książkę telefoniczną drugiego aparatu na którym jest system Android. Pewnie coś jest źle ustawione w telefonie lub brakuje jakiegoś programu który trzeba doinstalować. Niestety pomimo poszukiwań nic nie udało mi się znaleźć. Jednie co przychodzi mi do głowy to zawołać HELP POMOCY

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    eathan

Mam podobny problem z zestawem wbudowanym fabrycznie w KIA Sportage w stacją multimedialną oraz z telefonem Samsung Galaxy S3. Zestaw bez problemu obsługuje telefon HCT Sensation z androidem 4 Książka jest pobierana w całości i wszystko działa. Po zmianie telefonu na SGS3 zestaw pobiera ledwie kilka numerów z książki adresowej i na tym koniec. Parowanie i pytanie o zgodę na dostęp do książki działa poprawnie.

Może komuś przyjdzie coś do głowy i znajdzie rozwiązanie tego problemu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i udało się. Zestaw głośnomówiący pobrał kontakty z książki telefonicznej telefonu LG P-500. Nie wiem czemu ale zestaw pobrał kontakty dopiero po 15 minutach. Po pierwszym tak długim razie już to następuje bardzo szybko.

Edytowane przez gienek_pa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, przeczytałem Twego posta dzisiaj a mam ten sam problem co Ty, tyle, że z Galaxy S2 (ale android ten sam); jeśli możesz, to napisz czy rozwiązałeś problem, a jeśli tak, to jak ?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    eathan

Nie udało mi się rozwiązać problemu. Dlatego przypisałem kilka ważnych numerów na szybkim wybieraniu a resztę wybieram z telefonu. Na forum pomocy nie otrzymałem bo moderator skasował wątek z pytaniem o natywną kolejność kontaktów w systemie (zakładałem, może w nazwie/opisie kontaktu jest jakiś znak, który wykłada system). Moderator uznał, że:

- źle nadałem temat,

- pytam bo mi się nudzi,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

rozmawiałem wczoraj z "fachmanem" od komórek i ten stwierdził, że to nie jest kwestia androida, lecz BT; mówi, że książka telefoniczna nie zostanie przeniesiona bo inna generacja BT jest w samochodzie a inny w telefonie i tylko wymiana przetwornika ten stan by zmienił;

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, jestem tu nowy. Mam Samsunga s5360 (Galaxy Y). Używam go z zestawem głośnomówiącym Nokia ck-200. Zestaw nie pobiera mi ani listy połączeń ani książki adresowej. Tak było do wczoraj. Odkryłem, że po restarcie telefonu, kiedy Android jest świeżo uruchomiony te funkcje działają, dopiero potem coś je blokuje w systemie Android. Próbowałem włączyć widzialność telefonu po bluetooth i nic to nie daje. Ma ktoś pomysł co może blokować te funkcje w telefonie? Jak je odblokować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi