Skocz do zawartości
tomasov

Bateria do SGS

Rekomendowane odpowiedzi

tomasov

Witam!Panowie chciałbym zakupić dodatkową baterię z uwagi na fakt że w SGS szybko jej zasoby znikają i czas ładowania jest dość długi dlatego też szukam jakiejś alternatywy jaką może być po prostu dodatkowa bateria.

Znalazłem coś takiego:

Samsung Galaxy S 1250mAh 4.6Wh Li-Ion 3.7V - porównaj ceny, sprawdź opinie i recenzje

1250mAh 4.6Wh Li-Ion 3.7V - pojemność nie zbyt duża ale cena satysfakcjonująca 26zł

EB575152VUC Original Samsung Galaxy S I9000 Li-Ion 1500mAh Battery | GPS GSM KOMPUTERY RTV | Nokia Sony Ericsson Sennheiser | ALLeShop.pl Sklep internetowy Szukałeś i Znalazłeś

1500mAh orginalna za ponad 100zł

Firma blue star rzekomo robi dobre baterie i tanie ale trudno mi taką znaleźć tzn.pasującą do SGS

Może i wy macie jakąś dobrą pozycję godną polecenia?Dziękuję i pozdrawiam

Tomasov

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    k0v4l

Zobacz dział akcesoria, tam jest mój post dotyczący power packa oryginalnego od samsunga. Powinien lada chwila być w sprzedaży. Dostajesz dodatkowe 8,5h rozmów.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomasov
    Zobacz dział akcesoria, tam jest mój post dotyczący power packa oryginalnego od samsunga. Powinien lada chwila być w sprzedaży. Dostajesz dodatkowe 8,5h rozmów.

Dzięki k0v4l za odpowiedź!Widziałem już ten MEGA pack;) lecz to nie dla mnie!Szukam czegoś o standardowych gabarytach!Czy sądzisz że baterie"firm trzecich"są dużo gorsze od tych orginalnych?Pytam ponieważ nigdy nie miałem doczynienia z bateriami zamiennikami!Przede wszystkim czy są one bezpieczne dla telefonu?Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Marcin

no tak, powinien być lada dzień ale nie wiesz kiedy i nie wiesz czy to co piszesz jest prawdą. Nie ma nigdzie oficjalnych info czy będzie a jak będzie to za ile a na pewno moim zdaniem nie będzie kosztował mało. Ja ogólnie jestem zainteresowany tym power packiem ale nie znam szczegółów i czekam z niecierpliwością. Też narzekam na baterię gdyż po wczorajszym wyjeździe służbowym bateria wytrzymała mi zaledwie 13h po pełnym naładowaniu (cały czas pobierałem dane przez operatora, navi etc) więc przydało by mi się jakieś dodatkowe zasilanie. Nie miałem ze sobą ładowarki a nawet jak bym miał nie miał bym gdzie się wpiąć po za tym nie podoba mi się rozwiązanie z jeżdżeniem przy du... z ładowarką bo telefon powinien minimalnie przynajmniej dobę wytrzymać przy pełnym obciążeniu. Dobrze przynajmniej że mam zawsze przy sobie drugi telefon (WAVE) bo nie mogę sobie pozwolić na utratę łączności.

Dzięki k0v4l za odpowiedź!Widziałem już ten MEGA pack;) lecz to nie dla mnie!Szukam czegoś o standardowych gabarytach!Czy sądzisz że baterie"firm trzecich"są dużo gorsze od tych orginalnych?Pytam ponieważ nigdy nie miałem doczynienia z bateriami zamiennikami!Przede wszystkim czy są one bezpieczne dla telefonu?Dzięki i pozdrawiam

jeśli producent spełnił wszystkie wymogi z dopuszczeniami Samsunga odnośnie baterii to nie powinno się coś złego stać no ale to bywa różnie i nikt Ci na to nie da gwarancji a nie oryginalne baterie mogą mieć wpływ na jakość zasięgu po uszkodzenie mechaniczne telefonu więc ja bym nie ryzykował. Ten power pack może być fajnym rozwiązaniem ale zobaczymy jak to będzie na live.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie i Panie :)

Chińczyki właśnie sprzedają zestaw dedykowany dla naszych telefonów w cenie 8,5$ :D:D:D

- bateria 1500mAh (nawet gdyby miała polowe tego to się opłaca jako backup podczas wyjazdu)

- ładowarka sieciowo/usb na baterię z łamanym wpięciem zasilania AC (europejskie) aby można było na płasko spakować w bagażu.

Wszystko okraszone naklejkami i9000 więc napewno chinole testowały działanie i gabaryty :D

DealExtreme: $8.50 Designer's Battery Charger + 1500mAh Battery Set for Samsung i9000

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    k0v4l

Jestem ciekaw jak wpływa druga bateria na prawidłowy odczyt stanu baterii przez system. Skoro po flashowaniu systemu trzeba czyścić ustawienia baterii, to co się stanie gdy system odczytuje stan wyczerpania baterii i nagle ktoś wkłada kolejną naładowana. Moim zdaniem na dłuższą metę to jest fail.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mankin

W nastepnym tygodniu bede zamawial:

2x Battery + USB AC Wall Dual Charger + Cable + 3x Protector for Samsung I9000 Galaxy S GSi90-2B-AU [GSi90-2B-A] - US$11.99 : Spider-Foot.com

Calkiem dobre opinie na XDA, zadnych problemow nie maja z tym uzytkownicy. Baterie trzymają tle co oryginalne, co prawda nie sa to orginalne baterie wiec nie ladowalbym ich w naszym SGS tylko w ladowarce z zestawu bo szkoda telefonu gdyby coś miało wybuchnąć :) Samo uzytkowanie po naladowaniu jest raczej malo grozne, najszczesciej (jak nie zawsze) "wybuchajace baterie" sa wlasnie podczasz ladowania.

Oprocz tego pierwszego zestawu jeszcze pewnie zamowie:

http://www.spider-foot.com/windscreen-suction-mount-holder-car-charger-leather-case-for-samsung-i9000-galaxy-s-gsi90ckit-p-742.html

Jak ktos ma troche wiecej kaski i nie boi sie ryzyka to moze sprawdzic taki wynalazek 3200mAh :))

http://mugen.hk/mugen-power-3200mah-extended-battery-for-samsung-galaxys-i9000.html#

Edytowane przez mankin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmmm...to może jakieś zbiorowe zamówienie? Ja bym się na ten zestaw za 12$ pisal jeśli jest niezły. W Polsce chyba wielkiej alternatywy nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    speedo
    # Quality is 100% guaranteed, Not Original

czyli te baterie na zdjeciu to niby samsung a w rzeczywistosci to podroby

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak. Ktoś pisale, ze na xda mówią ze trzymają tak samo...Użytkownik który to zamowil założył nowy temat. Czekam na opinie;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi