Skocz do zawartości
tomasov

Bateria do SGS

Rekomendowane odpowiedzi

tshd

Witam :) , szukam oryginalnej baterii do SGS,zamienniki kupię tylko wtedy jak takowej nie będzie ^^ .Ostatnio pytałem w kilku punktach serwisu Samsunga w Krakowie no i niestety wszędzie oryginalnej baterii nie ma. Większość z nich zasugerowała zadzwonić za tydzień,2 . Jedynie w Master Serwis na Wadowicką gość mi powiedział że może zamówić tylko trzeba płacić zaliczkę (30zł) . Taka bateria u niego kosztowałaby 60zł . Jeszcze nie płaciłem tej zaliczki bo widziałem dzisiaj coś takiego:

OEM Standard Battery w/ Charger for Samsung Captivate - eBay (item 400161565976 end time Oct-11-10 16:39:10 PDT)

Czy ktoś od Was takowy posiada? Jak o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już niedługo będzie można kupić baterie 1650mAh do Giorgio Armani Samsung Galaxy S, zakładam że będą pasować do zwykłego SGS, warto poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sbapol
    miałem opisać jak zachowuje się ta bateria...

bateria po pierwszym pełnym naładowaniu (jakieś 4-5 godz) wytrzymała dokładnie 37 godz

Wskazania systemu:

- połączenia głosowe - 44% (głównie 2g)

- wyświetlacz - 24 % (tryb auto)

- czuwanie sieci - 12 %

- Sygic -navi - 11%

- tel bezczynny - 7%

- System Android - 2%

cały czas włączone wifi, synchro, momentami nawigacja.

międzyczasie odpalałem jakies mp3 i gierki ( poker)

w tle pracuje beautifull widgets, watchdog, switchpro widget, taptalk, gmail

Po następnym ładowaniu napiszę czy coś się zmieniło i sprawdzę baterię bardziej pod kątem używania aplikacji.

No ja nie mogę, ja mam prawie zawsze wskazanie zużycia przez wyświetlacz w granicach 80%, tryb auto,wygaszenie po 15s.

Wyłączoną synchronizacja, jak go nie tykam to net zablokowany, prawie nic nie pracuje w tyle.Głównie przeglądam strony, niewiele gram i telefonuje.Mi wytrzymuje od 9 do 23.Próbowałem już różnych konfiguracji i zawsze podobnie.Ehh...

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    suntzu

@up

Co ja mam powiedzieć?

MI wyświetlacz ciągnie zawsze 93-98%.

Czuwanie w sieci 3%

Telefon bezczynny 1%

Gram w gry, ale nie rozumiem czemu tego nie ma w statystykach.... Telefon nigdy nie wytrzymał 24h. Geneeralnie 18h. Używam go w tym czasie przez 4,5h na filmy, gry, programy.

Wszystko zrobiłem wg. poradnika optymalizacji http://forum.android.com.pl/f193/tutorial-optymalizacja-froyo-dla-poczae-tkujae-cych-i-nie-tylko-ua-ytkownika-w-galaxy-s-33913/

Poza tym, że użyłem JFS (mnie obciąża CPU)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ile trwa pełne ładowanie baterii? Czy przy wyłączonym telefonie w trakcie ładowania pojawi się jakiś wskaźnik informujący, że bateria jest w pełni naładowana?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ile trwa pełne ładowanie baterii? Czy przy wyłączonym telefonie w trakcie ładowania pojawi się jakiś wskaźnik informujący, że bateria jest w pełni naładowana?

Podświetli się ekran i będzie napis 100% - chyba wiesz co to oznacza?

btw. na markowej baterii Samsunga telefon mi ciagnie 4dni przy 3G, odpalonych aktywnych tapetach i kilku aplikacjach w tle, dodatkowo gry i muzyka, nawet nieźle w porównaniu z niesformatowaną bateria

PS. Ładowanie ok. 3h

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kronos
    Podświetli się ekran i będzie napis 100% - chyba wiesz co to oznacza?

btw. na markowej baterii Samsunga telefon mi ciagnie 4dni przy 3G, odpalonych aktywnych tapetach i kilku aplikacjach w tle, dodatkowo gry i muzyka, nawet nieźle w porównaniu z niesformatowaną bateria

PS. Ładowanie ok. 3h

Ze co ............ ?

Przy moim użytkowaniu dał by radę 12 h.

Poza tym, wszystko inne co napisałeś się zgadza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ze co ............ ?

Przy moim użytkowaniu dał by radę 12 h.

Nie wiem, ja mam chyba "boskie" napięcie w gniazdkach bo Nokia 5130, SE K310@W200 trzymają mi na baterii spokojnie tydzień.

Co do SGS to wczoraj dobiłem 5 dni na baterii, 3G włączone, grałem ponad godzinkę w Asphalta 5, serfowałem po internecie (GSM) ok. 3h z odpaloną muzyką w tle w poweramp, włączona aktywna tapeta multipicture, dodatkowo pełno widgetów od curvefish, retro clock, oglądałem 2 filmy o łącznej długości coś koło 40minut

Teraz mam 71% baterii a telefon jest uruchomiony od zakończenia ładowania 1dzień i 2h, od rana się nim bawiłem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Marcin
    Nie wiem, ja mam chyba "boskie" napięcie w gniazdkach bo Nokia 5130, SE K310@W200 trzymają mi na baterii spokojnie tydzień.

Co do SGS to wczoraj dobiłem 5 dni na baterii, 3G włączone, grałem ponad godzinkę w Asphalta 5, serfowałem po internecie (GSM) ok. 3h z odpaloną muzyką w tle w poweramp, włączona aktywna tapeta multipicture, dodatkowo pełno widgetów od curvefish, retro clock, oglądałem 2 filmy o łącznej długości coś koło 40minut

Teraz mam 71% baterii a telefon jest uruchomiony od zakończenia ładowania 1dzień i 2h, od rana się nim bawiłem

Ja tylko powiem - niemożliwe!

Jak udowodnisz to uwierzę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi