Skocz do zawartości
zagu

dodatkowa bateria i ładowarka "zewnętrzna"

Rekomendowane odpowiedzi

zagu

Witajcie, zastanawiam się, czy istnieje możliwość ładowania baterii poza telefonem. Widział ktoś takie rozwiązanie dla baterii pasującej do GT540? Chodzi o to, żeby zawsze mieć przy sobie drugą baterię i zrobić szybką podmiankę jak skończy się energia w telefonie, a wyczerpaną baterię naładować nie używając do tego telefonu.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WueRZet

Tak, za pomocą ładowarki baterii. Nigdy takiego ustrojstwa nie miałem, więc nie wiem jak dobrze się to sprawuje, ale jest to możliwe. Na allegro wpisz "uniwersalna ładowarka", albo "ładowarka baterii". Mam nadzieję, że o to chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

napewno cena nie zacheca do zakupu, balbym sie moja baterie czyms takim potraktowac. Slyszalem opinie o zewnetrznych ladowarkach, tych drozszych, ze sprawuja sie bez zarzutu i dosc szybko mozna naladowac kompletnie rozladowana baterie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lasica

A gdzie można w ogóle kupić dodatkową baterię? Zerkam co jakiś czas na allegro i googla ale znaleźć nie mogę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WueRZet
    A gdzie można w ogóle kupić dodatkową baterię? Zerkam co jakiś czas na allegro i googla ale znaleźć nie mogę

Na alledrogo chyba jeszcze nie widziałem by były oryginalne baterie.

Na eBayu możesz znaleźć oryginały wysyłane z Anglii. Koszt to ok 100 zł z wysyłką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupilem oryginalna na ebayu od goscia z Hong Kongu wyszlo kolo 50zl z przesylka. Dokladnie taka sama jak dostalem z telefonem trzyma tez tyle samo ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mógłbyś zapodać linka?

Czy ta będzie ok? Cena zachęcająca, oczywiście chińskiej ładowarki z zestawu nie biorę pod uwagę :D. Niby logo LG, ale u mnie bateria jest koloru szaro-białego, a ta jest czarna:

B110s 2 Battery + Charger For LG GT540 Optimus NEW (aukcja 110592046528) - aukcje eBay.pl | Zakupy bez granic!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WueRZet

Nie jest to w istocie ta sama bateria, którą dostajesz oryginalnie w telefonie. Ta z aukcji ma inne oznaczenie, ale powinna działać i u nas. Jak dobrze ? Tego niestety nie wiem.

Jeśli byłby ktoś zainteresowany baterią identyczną jaką dostaje się z telefonem to tutaj podaję link do aukcji na eBay z dostępną możliwością wysyłki do PL.

GENUINE LG BATTERY LGIP-400N FOR LG GW620 INTOUCH MAX (aukcja 170529496219) - aukcje eBay.pl | Zakupy bez granic! (cena z wysyłką - 21-23 funty)

Reasumując. Koszt oryginalnej baterii to, w przeliczeniu na złotówki, około 100-130 zł ( w zależności od aukcji).

Koszt "nołnejma" jest znacznie niższy i wynosi około 40-60 zł (w zależności do aukcji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi