Skocz do zawartości
Grzesieq94

[MOD] Zmiana "rozdzielczości"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Na XDA zawitała aplikacja do zmiany jakby rozdziałki telefonów z Androidem ([APP] LCD Density Changer 3.0 - create HighRes screen effect - xda-developers) Oczywiście gdy po prostu włączymy aplikację i zmienimy rozdziałkę to na naszych telefonach oczywiście nie zadziała :facepalm1: No więc z pomocą przychodzi nam wpis:

ro.sf.lcd_density=160
    Dodajemy go do bulid.prop i cieszymy się zmianą rozdziałki która na razie nie działa perfekcyjnie :D

Ew. jeśli komuś nie chce się samemu dopisywać użyjcie bulid.prop z załącznika. Ściągnijcie wypakujcie na kartę i ręcznie (przez root explorer) wrzuć do folderu system w telefonie :]

Używać na własną odpowiedzialność i takie tam :D Jednym słowem nie odpowiadam za to co zrobisz z tą informacją :D

UPDATE!!!

W końcu po długim czasie powracam z dobrą wiadomością. Jakiś czas temu szukałem modyfikacji jak zrobić aby wszystkie aplikacje wyświetlały się poprawnie więc oto co mi się udało zrobić, a tak w ścisłości nie zupełnie mi. Wykorzystałem pewien tutorial do naszego dużo większego kolegi Galaxy Tab'a :D Zrobiłem to z 5 minut temu ale wygląda, że wszystko działa więc wrzucam to tutaj. W załącznikach screeny (z Andka 2.1, a testowałem to na 2.2) z działających dobrze aplikacji.

Jak poprawić wyświetlanie telefonu?

1. Wrzuć build.prop z załącznika (dla andka 2.1) lub ściągnij dany ROM z samdroid'a, wypakuj zip i zmień density w system/build.prop z 160 na pożądaną wartość. Spakuj z powrotem do zipa i dodaj. (Przy okazji wspomnę, że jest już CM alpha 7.1 z działającym App2SD, kolorowym aparatem itp.)

2. Wejdź do spare parts i odznacz compatibility mode

3. Zrestartuj telefon

P.s. Jeśli nie zadziała za pierwszym razem powtórz kroki 2 i 3 dwukrotnie...

Źródło: Samsung Galaxy Tab can be made to run all apps in full screen, here's how (video) -- Engadget

build.zip

post-11338-14255697831356_thumb.jpg

post-11338-14255697831506_thumb.jpg

Edytowane przez Grzesieq94
    Update

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Testowałeś? Możesz coś poweidzieć? W temacie nie widzę czy ktoś testował na i5700.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja naprawdę nigdy nie zrozumiem, dlaczego takie rzeczy wstawiacie w dziale od spicy. Przeciez to działa na większości telefonów (np na magicu)

Przenoszę i mam ochotę dać warna!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Testowałeś? Możesz coś poweidzieć? W temacie nie widzę czy ktoś testował na i5700.

Tak testowałem bardzo ładnie wygląda po zmianie na 120 ale tylko w niektórych aplikacjach np. w Ustawieniach wygląda to ładnie, ale np. w przełącznikach już źle :/

Ja naprawdę nigdy nie zrozumiem, dlaczego takie rzeczy wstawiasz w dziale od spicy. Przeciez to działa na większości telefonów (np na magicu)

Przenoszę i mam ochotę dać warna!

Dałem to w dziale Spicy, ponieważ w tym temacie chodziło mi tylko o to aby dodać odpowiedni wpis do build.prop... Jak się nie mylę we wszystkich HTC ten wpis jest a np. w Samsungach nie i to jest rozwiązanie dla Spicy dzięki któremu ta aplikacja działa :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak takie myki zdecydowanie działaja - tak samo zmieniałem rozdzielczość na HTC Kaiser - w pierwszych wersjach androida(normalnie telefon ma WM :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    no na cyanie najnowszym nie pyka :<

Sprawdź w build.prop czy masz ten wpis co jest w pierwszym poście. Jeśli nie to dopisz :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A na Spicy działa :)

Nie rozumiem dlaczego temat ten jest przeniesiony ?

Edytowane przez Maciej_27

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem tyle, że im mniejsza wartość tym większa rozdzielczość i większe telefony jak Galaxy S mają w oryginale ustawione na 240 :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bether

Dzięki, działa świetnie na i5700 ustawione 120 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi