Skocz do zawartości
Bosky

Stacja dokująca XPERIA P (SmartDock )

Rekomendowane odpowiedzi

Bosky

Witam mam od jakiegoś czasu Xperie LT22i i zastanawiam się nad kupnem stacji dokujące zeby służyła przy okazji jako ładowarka i stojak :)

Widziałem na internecie takie coś jak SmartDock Aktualności - conowego.pl Można to już gdzieś kupić? Może znacie jakieś inne stacje dokujące podobne do tej powyżej i kompatybilne z xperia p?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    geo3

Z tego co się dowiedziałem (zaledwie dwa dni temu) w polskim oficjalnym sklepie Sony dostawa TV Docka dla Xperii P ma być po 6 września ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A cenę ktoś zna ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DKLism

Też sobie sprawie ten dock, tylko cene chciałbym znac ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie jak od soniaka, to coś powyżej 200 stowek :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli kogoś nie interesuje piękny design a raczej 4 porty USB (w trybie hosta oczywiście) i jednoczesne ładowanie telefonu to oto mój przepis na przerobienie huba USB na coś w rodzaju stacji dokującej (pisałem o tym szerzej w wątku: http://forum.android.com.pl/f309/usb-otg-w-arku-wiecie-coa-wiae-cej-101063/index10.html , ale jako, że posiadam SXP to wkleję i tutaj):

Oto co zrobiłem aby przerobić mojego huba na stację dokującą do mojej Xperii P:

1. Dorobiłem do huba zasilacz, bo takowego nie posiadał. Znalazłem zasilacz od jakiegoś Wi-Fi. Daje 5,1 V (zmierzone) i można go obciążyć do 2 A. Istniejące w hubie gniazdo było jakieś niestandardowe, więc je usunąłem i przylutowałem zasilanie bezpośrednio do płytki huba.

2. Zwarłem diodę na płycie huba (dioda służyła do separowania zewnętrznego zasilania od zasilania z hosta).

3. Obciąłem oryginalną wtyczkę USB i założyłem w jej miejsce wtyczkę micro USB.

4. Wewnątrz wtyczki połączyłem pin ID z GND za pomocą połączonych szeregowo rezystorów 120 k i 4,3 K.

Po podłączeniu do telefonu Xperia stwierdziła, że dołączono ładowarkę i zaczęła się ładować. Podłączyłem do huba myszkę i na ekranie pojawił się kursor! Sukces!!!

Podłączyłem jeszcze klawiaturę i zewnętrzny dysk 2,5 cala i wszystko śmiga!

Co więcej, po podłączeniu do mojej "stacji dokującej" ekran główny zaczął reagować na położenie telefonu, czyli przy poziomym ułożeniu telefonu, wszystkie ikony i podpisy pod nimi są wyświetlane prawidłowo!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kwasek

Witam, to mój pierwszy post. Za 2 miesiące będę miał Xperię P, ale poczytuję sobie co i jak.

Chodzą słuchy, że Sony zrezygnowało ze SmartDock-a, w zamian ma być wspomniany TV Dock, a zamiast 2 wejść USB ma być Bluetooth, który ma umożliwić połączenie z akcesoriami komputerowymi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bosky

199zł to nie drogo :) jak na początek miesiąc i za 120-150 będzie można dostać :P

P.S jak się łączy klawiatura i myszka? trzeba podpiąć bluetooth na USB? czy można bezpośrednio z telefonem lub stacją?

i najważniejsze te oprogramowanie które widać na powyższym linku na ekranie tv można ściągnąć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aaa i jedna sprawa, teraz z tym tv dockiem czy tam smart dockiem będzie się dało ładować czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi