Skocz do zawartości
Meler

[JellyBean 4.1.2/4.2.1/4.2.2] SlimBean 4.2.2 [Build v7.5 weekly] [Akt. 19-07-2013]

Rekomendowane odpowiedzi

Meler

SlimBeanOP.png

SlimBean 4.2.2 Build v7.5 Weekly

Pobierz ROM:

SlimBean 4.2.2 Build v7.5 Weekly <--- Changelog

Pobierz gappsy:

Do wyboru mamy kilka wariantów. Dla początkujących polecam - wersję AIO (All in One)

SlimBean 4.2.1 Stable v1.0

Pobierz ROM:

SlimBean 4.2.1 Stable v1.0 <--- Changelog

Poprzednie wersje SlimBean oparte na 4.2.1

Pobierz gappsy:

The Real Dark Slim Gapps dla 4.2.1

The Real Dark Slim Gapps - mamy czarne tło aplikacji systemowych. Zmianie uległy m.in. Kontakty, SMSy, Youtube, Przeglądarka, Google Now, Kalendarz itp.,itd. Gmail niestety się nie zmienił przynajmniej u mnie [po kilku restartach pojawiło się czarne tło), niestety Google Play nadal pozostaje niewzruszone :(

Normal Slim Gapps

Jak sama nazwa wskazuje są to aplikacje ze standardowym tłem.

Do wyboru jak widać mamy kilka rożnych wersji.

SlimBean 4.1.2 [3.1]

[bUGS BE GONE!]

Pobierz ROM:

SlimBean 4.1.2 v3.1 <--- Changelog

Poprzednie wersje SlimBean oparte na 4.1.2

UWAGA! Ta wersja ROMu nie jest już wspierana i rozwijana przez autorów!

Pobierz gappsy:

The Real Dark Slim Gapps dla 4.1.2

Normal Slim Gapps dla 4.1.2

Sposób instalacji!

Przejście z innego Custom ROMu (nieoficjalnego)

1. Kopiujejmy wcześniej pobrany ROM oraz wybrane przez siebie gappsy ze strony slimroms.net do pamięci telefonu.
      WAŻNE!
      Mają to być gappsy podane w tym temacie nie jakieś inne, które mieliście wcześniej do CM 10.1/CM10 itp., jeśli później nie chcecie mieć problemów z Google Play itp.
    2. Wchodzimy do Recovery (po recovery poruszamy się przyciskami głośniej/ciszej, zatwierdzamy home/power w zależności od aktualnie posiadanej wersji recovery/kernela)
    3. Robimy 3 x WIPE (wipe data/factory reset, wipe cache partition oraz advanced i wybieramy wipe dalvik cache. Niektórzy zalecają też wykonać mounts and storage --> format /system)
    4. Cofamy się do Menu głównego recovery i wybieramy install zip from sdcard --> choose zip from sdcard i odnajdujemy nasz wcześniej skopiowany na pamięć telefonu ROM. Potwierdzamy YES - Install ...
      UWAGA!
      W trakcie instalacji telefon może się zrestartować i ponownie wejść sam do recovery, wynika to ze zmiany kernela/recvery oraz układu partycji. Musicie wtedy ponowić czynność z pkt. 4!
    5. Teraz czas na instalację gapps'ów. Szkoły są dwie, można instalować je od razu po instalacji ROMu bez wychodzenia z Recovery, bądź roboimy reboot system now czekamy, aż system się w pełni uruchomi i dopiero wtedy wracamy ponownie do Recovery i flash'ujemy gappsy zgodnie z instrukcją z wcześniejszego podpunktu.

Zrobione!

KERNEL:

Domyślnie od niepamiętnych czasów autorzy SlimBean dla Galaxy S implementują domyślnie kernel Semaphore najczęściej w wersji z literką "s" na końcu dającą nam większą ilość RAMu. Poniżej link do tematu poświęcony Semaphore

http://forum.android.com.pl/f193/kernel-jellybean-4-1-2-4-2-1-semaphore-jb-2-6-6-4-1-2-2-9-9-4-2-1-akt-05-02-2013-a-194534/

Temat został przejęty w związku z jego nieaktualizowaniem i brakiem kontaktu z autorem

Edytowane przez Meler
    Aktualizacja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    4hunter

czy u was też sie tak mega turbo długo włącza? ics restartował mi sie śmigiem migiem.. aj JB 5 minut sie włącza....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko ja tego nie mogę zainstalować wywala mi się cała partycja systemowa i musze wgrywać na nowo jakiś GB tak było na slimics i tu to samo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeden problem który zauważyłem po wgraniu Spolszczenia. Aplikacja Kontakty przestała działać. Nie da się do nikogo zadzwonić ;) Flashowałem dwa razy rom i przed wgraniem spolszczenia wszystko jest ok. Także poprawcie to jakoś proszę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Acid

Tylko, że nie mam SGS - więc nie mam jak tego sprawdzić. Kompilacja Contacts.apk nie zwróciła błędu...

Bez logcata z tego FC (albo raportu błędu) nic nie zrobię...

Edit:

Ok wychodzi na to, że w Contacts.apk jest nowy rodzaj zasobów: T9Map i apktool sobie z tym nie radzi. Muszę poszukać rozwiązania...

Edit2:

Autor apktool wydał właśnie poprawione narzędzie. Powinien radzić sobie z tym. Skompiluje nowe spolszczenie i dam znać, sprawdzicie czy działa.

Edytowane przez Acid

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak to zainstalowac bez utraty danych z telefonu? przechodzilem z miui na jb i gb zawsze to samo bootloop.

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xManyx

@Up

To jest spolszczenie, rom się niczym nie różni . Tak naprawdę to Acid mógł napisać do autora tamtego tematu aby dodał do 1 posta link ze spolszczeniem i było by z głowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Acid

Tak, tyle że ja potrzebowałem mieć kontrolę nad wrzucaniem linka do posta, także dałem nowy temat.

Poprawiłem spolszczenie (kompilacja z godziny 22). Nowe apktool i aapt użyte do kompilacji. Sprawdźcie czy działają te kontakty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kontakty działają, dzięki :) Jak coś jeszcze się znajdzie to dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi