Skocz do zawartości
Medion

Kilka pytań odnośnie bootloadera,radia,itp

Rekomendowane odpowiedzi

Medion

Witam,

posiadam xperie x10 jak i x8.

Chce wymienić radio w x10.

Moje pytania są następujące:

-Jak zablokować bootloader w x10?

-Jak sprawdzić czy jest radio (odpowiadające za siec itd)?

-Co potrzeba do wgrania radia w x10?

-Jak wgrać nowe radio w x10?

Dlaczego to potrzebuje? Ponieważ co jakiś czas tracę sieć a następnie nie chce mnie połączyć z kartą mimo ze pisze że jest w zasięgu. Nie mogę sprawdzić stanu konta. Telefon był w serwisie na zdejmowaniu simlocka niestety nieudanym. Na innych kartach dzieje się podobnie. Sprawdziłem bootloader i jest odblokowany czyli ktoś grzebał. Sądzę że uszkodzili jakoś radio.

Co o tym sądzicie? Proszę o pomysły i odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Any

Witam, czyli wszystko jasne, masz uwalone radio, można to próbować naprawiać jedynie w przypadku wybrania nieodpowiedniej metody odblokowania bootloadera dotyczącej zdejmowanego simlocka (firmowo lub za pomocą setoola), ale w twoim przypadku to nie zadziała ponieważ ktoś ci odblokował bootloader na niezdjętym simlocku ewentualnie był zdjęty jakimiś wynalazkami i podczas odblokowania botloadera powrócił. Co do naprawy możesz próbować z powrotem przywrócić bootloader i naprawa SEUSEM ewentualnie PCCompanion lub oczywiście za pomocą flastoola, ale wątpię czy to przyniesie oczekiwany skutek. Od roku mało co sledze te watki i mogę się mylić - jeśli tak niech ktoś mnie poprawi...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Medion

Wielkie dzięki ale pytanie jedno które postawiłem to brzmi jak zablokować ten bootloader?

a to że radio uwalone to sie zacząłem domyślać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Any

Narzędzie do identyfikacji jak i czy można usunąć bootloadera oraz do jego przywracania:

- s1tool KLIK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Medion

Ja właśnie w nim mam problem.

Podłączam w rybie flash i mi wychodzą informacje ale nie mam opcji przywrócenia Bootloadera.

Bootloader bootloaderem ale jak radio wgrać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Any

Napisałem w drugim poście co możesz zrobić - uwalonego radia nie da się naprawić..... Wklej loga z s1tool.... opcja restore to przywracanie..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Medion

Świetnie bo zablokowałem bootloader i teraz wgl nie mam łączenia z kartą sim pisze ze sieć play jest niedostępna ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wypadało by spróbować odblokować telefon przy pomocy jakiegoś programu serwisowego i możliwe że będzie OK.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Medion

też tak myślałem natomiast nie mogę w żaden sposób tego zrobić. Wczoraj 7h siedziałem i kminiłem czy to wina źle zdjętego simlocka, czy to wina bootloadera a może jak radio padło to czy jest możliwość wgrania go td itd itd. No mnustwo rzeczy sprawdziłem od setoola po jakieś serwery adb, omniusa, flashtoola, pc compenion,SUSA i co? Zacząłem o 16:00 i o 23 wieczorem opadłem z sił i nie miałem więcej pomysłów. Dałem fona do serwisu na diagnostykę powiedziałem że to prawdopodobnie wina radia(żeby te debile nie myśleli że wystarczy oprogramowanie wgrać), oni to spisali, we wtorek mam odebrać. W związku z tym temat ciągnę dalej i proszę o doradzenie co z bootladerem , jakieś pomysły itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi