Skocz do zawartości
math175

Sony Xperia S, problem przy aktualizacji, telefon nie włącza się

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z moim telefonem (Sony Xperia S LT26i) nie chce się uruchomić, po włączeniu widnieje logo SONY i na tym koniec, nic dalej się nie dzieje. Obecnie komputer nie wykrywa telefonu przez USB.

Dziś podłączyłem telefon pod USB do komputera, zainstalowałem program Sony PC Companion, ten program wykrył aktualizację dla mojego telefonu i rozpoczął pobieranie (Obecna moja wersja androida to była 4.0). Gdy pobrał aktualizacje, rozpoczął instalacje i gdy postęp wynosił 30% nagle wyskoczył błąd i że trzeba instalacje ponowić. Ponowiłem i znowu to samo... (Przed aktualizacją bateria była naładowana w 60% albo i więcej nawet). Myślę, że został uszkodzone oprogramowanie i telefon nie chce się dlatego uruchomić.

Próbowałem również użyć Sony Update Service, pierwszy raz dałem by zaaktualizował do najnowszej wersji, również gdy postęp instalacji wynosił ok 30% wyskoczył błąd, że nie można kontynuować. Następnie przez ten sam program próbowałem wgrać ustawienia fabryczne, problem nadal ten sam, przy 30% postępu instalacji wyskakuje błąd "Instalacja nie powiodła się" próbowałem wiele razy, restartowałem komputer, włączałem telefon przez naciśnięcie przycisków włączania i volume up lecz włączanie zatrzymuje się na logo SONY i nic dalej się nie dzieje...

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cholek3

Spróbuj wgrac soft przez Flashtoola. Jak możesz, użyj też innego kabla usb. Może on coś nie trybi.

Sent from my awsome Sony Xperia S using Tapatalk 2.

Wysłane z Sony Xperia S za pomocą Tapatalk 2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cholek3

Też o tym pomyślałem, ale napisał, że pobiera, a dopiero proces instalacji wywala błąd. Ale z faktu samego problemu też bym spróbował na innym kompie.

Sent from my awsome Sony Xperia S using Tapatalk 2.

Wysłane z Sony Xperia S za pomocą Tapatalk 2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Komp rakieta, wszystkie najnowsze gry na wysokich / max detalach, win 7 64 bitowy ultimate. Połączenie: stałe łącze neostrada 1Mb/s, w czasie aktualizacji nie był zapchany. Jedynie mój komputer korzysta z internetu, chodzi mi o to, że nie mam więcej komputerów w domu oraz WiFi zablokowane hasłem.

Siostra ma XPERIE X8, na jej kablu też nie trybi. Myślę, że soft został na tyle uszkodzony, że telefon nie jest w stanie się włączyć i teraz stąd pytanie, próbować tym flashtoolem? (podobno traci się gwarancję). Moją eSkę mam zaledwie miesiąc i jest ona objęta 2-roczną gwarancją. Zakupiłem ją na allegro i teraz nie wiem czy odsyłać ją do sklepu, który mi ją sprzedał w ramach gwarancji czy kombinować (flashtoole) itp.

Jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

SEUS = update service to co wyżej wspominałem, dziś również próbowałem tym telefon postawić na nogi lecz dalej nic z tego...

---------- Post dołączono o 22:06 ---------- Poprzedni post napisano o 19:46 ----------

Pisałem również do sony, przed chwilą otrzymałem odpowiedź aby naprawić telefon programem PC Companion lecz to dalej nie pomogło, w mailu jeszcze otrzymałem jakieś informacje aby nie używać hubs i docks - podłączać USB bezpośrednio(oczywiście, że podłączam zawsze bezpośrednio), upewnić się czy jestem administratorem, sprawdzić ustawienia firewall, antyvirusa porobić reinstalle, rebooty PC itd... same śmieci, nic nie pomocne :/

Myślę że pozostaje tylko serwis...

aha, PC Companoin opisał błąd: "Błąd działania mechanizmu aktualizacji Sony (bład 100)" a jako rozwiązanie podał sprawdzić połączenie internetowe i ew. zrobić reboota PC.

Wiecie może o co chodzi z tym błędem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lezzer

A właśnie :D może usługa sprawdzania uprawnień w win7 Ci coś blokuje? Uruchom jako administrator pccompanion.... może głupie ale nie raz w moim fachu okazywało się, że windows zaskakuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety nic to nie daje...

Dodam tylko, że jak telefon podłącze pod USB 3.0 to windows próbuje pobrać jakieś aktualizacje do telefonu co nazywają się:

"S1 Boot Download"

"Sony Flash"

Lecz nie udaje mu się, wyskakuje błąd - urządzenie odłączone

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cholek3

S1 Boot to nie aktualizacja, tylko sterowniki.

Spróbuj tak. Nie odpalaj PC Companion ani SEUS. Podłącz telefon do kompa z wciśniętym klawiszem ściszania, jakbyś chciał wgrywać oprogramowanie. Jednocześnie mniej otworzony menadżer urządzeń. Zobacz czy prawidłowo są zainstalowane sterowniki podczas podłączania, może cały czas coś ze sterownikami nie gra? Jak wyskoczy nieznane urządzenie lub jakieś urządzenie z wykrzyknikiem, wtedy może być to problemem z aktualizacją.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi