Skocz do zawartości
vellkan

Zdjęcie kontaktu i import telefonów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Ponieważ jestem tu nowy oraz jestem szczęśliwym posiadaczem HTC Hero - witam wszystkich Forumowiczów :)

Ale do rzeczy.

Przeniosłem sobie wszystkie kontakty przez Google. Teraz w opcji Ludzie koło każdego kontaktu wyświetla mi się Google, a jak dodam

kontakt ręcznie to wyświetla mi się Telefon.

Pierwsze pytanie: czy można przenieść wszystkie numery z Google do Telefon? Próbowałem opcji Import ale nic nie działa, nic się nie dziej, nic się nie wyświetla.

Drugie pytanie: jak mogę ustawić zdjęcie istniejącego już kontaktu? Udało mi się ustawić zdjęcie dla kontaktu w Ulubionych, ale bezpośrednio w książce telefonicznej (Ludzie) nie mogę. Nie ma takiej opcji w edycji kontaktu, a kliknięcie na domyślne zdjęcie nie działa...

I jeszcze jedno pytanie: koło zegara na stronie głównej jest nazwa miejscowości w której pokazuję się pogoda. A pod nią jest napisane 'wyczyść'.

Na zagranicznych zrzutach ekranu tam jest typ pogody, czyżby u nas wkradł się błąd w tłumaczeniu?

To chyba tyle na chwilę obecną ;)

Pozdrawiam gorąco!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hi,

Też zastanawiam się jak przenieść kontakty z etykietą "Google" do telefonu. Chciałbym zrobić ich backup przez HTC Sync, a te nie chcą się zsynchronizować. Będę więc uważnie śledzić Twój wątek a;)

Zdjęcie kontaktu dodasz klikając na ikonkę aparatu w lewym, górnym rogu, podczas jego edycji.

W moim przypadku "wyczyść" pojawia się bardzo rzadko. Wydaje mi się, że może to być związane z chwilowym brakiem aktualnej pogody, bo nic innego niestety nie przychodzi mi na myśl a:) .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A widzisz, a wczoraj jak próbowałem tam nacisnąć to nie chciało działać...

Ech, człowiek się bawi całe życie komputerami, a z telefonem sobie nie potrafi poradzić ;)

Dzięki wielkie.

Co do przeniesienia kontaktów- poczekamy, zobaczymy.

Muszę wgrać HTC Sync i się nim pobawić, zobaczę co tam można zrobić w ogóle...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, to wiemy i to działa ;)

Ale chodzi o to, żeby kontakty nie miały napisu Google, tylko Telefon.

czyli chcemy je przenieść do pamięci telefonu (chyba ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jak u Was, ale u mnie zdjęcia kontaktu przy wybieraniu numeru jest żałosne. Mała rozdzielczość, zdjęcie jest całek w kwadratach, jakby to

było 30x30 pikseli.

Wgrałem nowe zdjęcia kontaktów, najpierw 400x400, potem 800x800 pikseli w rozdzielczości 300 dpi.

Nic się nie zmieniło, zdjęcie dalej pokazują się tak, że nie jestem w stanie rozpoznać dzwoniącego...

Zastanawiam się, jak HTC zrobiło tą prezentację gdzie zdjęcia są duże i dobrej jakości? Chwyt marketingowy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nie wiem jak u Was, ale u mnie zdjęcia kontaktu przy wybieraniu numeru jest żałosne. Mała rozdzielczość, zdjęcie jest całek w kwadratach, jakby to

było 30x30 pikseli.

niestety mam to samo :/ tez kombinowalem na roze sposoby ale poleglem jak narazie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pisałem do HTC po polsku, bo taki język jest do wyboru na stronie kontaktowej, ale odpisali, że nie wspierają. Idiotyzm :chytry:

Napisałem drugi raz po angielsku w tej sprawie, zobaczymy co powiedzą.

Założyłem też wątek na zagranicznym forum, ale tam cisza...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no to czekam na info co oni odpisza, ja juz nawet ustawilem zdjecie z facebooka ale dalej to samo :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uwaga!

Od czterech dni koresponduje z HTC. Pierwsze koty za płoty, dopiero czwarta wiadomość wyjaśniła problem.

Niestety, ale pan James-Lee z europejskiego działu pomocy nie spotkał się czymś takim jak pixelowate zdjęcia.

Pisał, że ma setki zdjęć ludzi z Facebook'a jak i wgranych bezpośrednio na telefonie, ale to nic nie zmienia.

Prosił mnie o podanie danych telefonu, czyli:

- Firmware Version

- Baseband Version

- Kernel Version

- Build Number

- Software Version

gdyż może to zależeć właśnie od oprogramowania.

I teraz najważniejsze!

Jeśli ktokolwiek z Was ma taki problem to jest prośba ze strony HTC żeby do nich napisać załączając podane wyżej informacje.

Jeśli taki błąd występuje oni muszę o tym wiedzieć, żeby coś z tym zrobić!

Jeśli ktokolwiek ma taki problem to od razu niech pisze na http://www.htc.com/pl/CS_Mail.aspx

Proszę administratora lub moderatora o wyróżnienie tego wątku, żeby jak najwięcej ludzi wzięło w tym udział.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi