Skocz do zawartości
joecamel

Słuchawki Bluetooth

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że nie lubię gdy plącze mi się kabel od słuchawek postanowiłem, że do swojego HOS dokupię słuchawki Bluetooth.

Zastanawiam się nad zakupem Nokia bh-505 Czy ktoś z nich korzystał? Może polecacie inne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lopez07

Ja mógłbym polecić mh100 używam do Evo 3d i dobrze przetwarza dżwięk podczas rozmowy a i do słuchania muzyki nie jest źle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    viator

Ja korzystam z NOKIA BH-503 i jestem bardzo zadowolony z jakosci dzwieku, choc zauwazylem taka przypadlosc, ze czasami po podlaczeniu wprawdzie pojawia sie komunikat "Zestaw sluchawkowy podlaczono" (czy cos w tym rodzaju), ikona w pasku jest, a muzyka i tak idzie na glosnik. Pomaga wowczas wylaczenie i wlaczenie bt w telefonie. Ale mialem tak samo ze sluchawkami Motorola S9, wiec to chyba raczej problem samego telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OK. Zanim otrzymałem odpowiedź zaryzykowałem i kupiłem Nokia bh-505. I mogę sie pochwalić jakie są moje pierwsze wrażenia.

• dźwięk bardzo, o dziwo zależny od gumek które są w zestawie. Przy za małych słychać odgłosy z zewnątrz i jakoś dźwięku pozostawia wiele do życzenia. Po odpowiednim dopasowaniu żadne dźwięki z zewnątrz nie dochodzą i słychać piękny bas.
    • jakość wykonania na poziomie bardzo dobrym
    • bardzo wygodne w noszeniu. Fakt na początku trzeba się przyzwyczaić, i po paru godzinach już się zapomina, że się je ma na uszach. Często używam ich podczas biegania i ani razu nie musiałem sięgać ręką aby je poprawić. Lekki dyskomfort odczuwam gdy zakładam okulary przeciwsłoneczne, ale sądzę że to już raczej problem okularów ;)
    • rozmowy telefoniczne hmmm ... niestety tutaj nie wypadają najlepiej w np ruchu ulicznym. O ile ja słyszę rozmówcę bardzo dobrze, to niestety druga strona skarży się na szumy i że cicho mnie słychać. Sytuacja znacznie się poprawia w pomieszczeniach.
    • połączenie z tel bez problemu, jednak raz na jakiś czas mam krótkie przerwy 1 sekundowe, gdy telefon włożę do kieszeni. Tak jakby był problem z połączeniem lub buforowaniem. Jest to jednak problem sporadyczny.

Podsumowując nie jest to ideał, ale uważam, że te słuchawki są warte swojej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GitBit

Może nie do końca na temat słuchawek ale na pewno w kwestii łączności bluetooth i przesyłania dźwięku, może komuś przyda się takie info. Zapewne sporo osób podłącza swoje komórki do domowych systemów audio za pomocą kabla minijack i 2xRCA. Ja robiłem tak długie lata ale z pomocą przyszedł adapter bluetooth znanej każdemu chyba firmy L.T. . Ogólnie polecam ta mała czarna kosteczkę, telefon wykrywa urządzonko bez problemu, łączy się z nim i wszystko działa elegancko. oczywiście zdarzają się lekkie ścięcia i przycinki jeśli odejdziemy zbyt daleko powyżej tych przysłowiowych 10 metrów lub przejdziemy do innego pomieszczenia ale tak super sprawa. Suchanie radia internetowego w domu prosto z telefonu który zawsze jest pod reką czy ulubionych plyt zgranych do wewnetrznej pamieci, sterowanie głośnością przy zablokowanym ekranie, bajka!.. a to wszystko bez uzycia kabla. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

polecam plantronics hd mam od niedawna i jest to najlepsza słuchawka jaką miałem do tej pory

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hm.... ja polecam słuchawkę htc bh m500. Jest genialna. Miałem kilka ale tak dobrego dźwięku jeszce nie miałem jak w niej. System wyciszania szumów działa idealnie. Dźwięk lepszy niż przez fona. Nokia wg. mnie przy tej słuchawce się kryje. Bateria trzyma conajmniej 2 razy dłużej niż w Noki bh 102, którą mam w zapasie. Jak każdy produkt posiada jednak wady. Wadą przy tym produkcie są gumki. Słuchawka wypada co chwilę z ucha. Jest jednak na to rada. Pasują do niej gumki od noki bh 102. Swoją drogą dziwię się, że HTC nie zastosowało podobnych gumek co daje zestaw idealny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osobiście polecam SE MW600, na moje świętne słuchawki stereo, jakość dzwięku świetna nic nie przerywa, rozmowy są doskonałej jakości dla mnie i rozmówcy, ogólnie polecam :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi