Skocz do zawartości
MsKubek123

HTC Desire X - czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Noe51
    Ja przyłączam się do pytania o bateria: ile trzyma a oprócz tego pytanie takie:

1. ile jest pamięci przeznaczonej tylko na aplikacje?

2. jak chodzą jakieś bardziej wymagające gry? coś w 3D czy przycina, ogolnie jak twoje wrażenia dot. procesora.

3. czy mogłbyś wrzucić jakieś screeny z testów benchmarkowych?

4. czy podczas nagrywania filmów jest ciągły autofokus? czy ustawia się go tylko na początku i potem juz automatycznie nie wyostrza?

5. jak z jakością muzyki na słuchawkach tych dołączonych do telefonu?

6. jak z glośniscią i jakością dziwięku podczas połączenia telefonicznego?

7. czy twój model posiada funkcję NFC bo gdzies w necie natknąłem się na info, że niby jest NFC.

8. czy jest preinstalowany jakiś probram do EDYCJI pików .xcl i .doc?

9. jak ogólnie sie sprawuje? czy zauwazyłeś jakieś zwiechy systemu, lagi, dziwne utraty zasięgu itp?

10. czy stockowa przeglądarka ma w ustawieniach funkcję, która pozwala otwierać strony internetowe odrazu w wersji komputerowej? niektóre telefony tego nie mają i otwierają stony najpierw w wersji mobilej i dopiero na stronie trzeba szukać możliwości przełączenia na widok komputerowy.

Jak narazie tyle ale pewnie jeszcze coś mi sie nasunie :)

Więc tak...

1. Jak i gdzie to dokładnie sprawdzić? Mogę zrobić zrzut ekranu.

2. Gra Mini Motor Racing (nie wiem czy to wymagająca gra 3d) chodzi płynnie a jeżeli mam inne sprawdzić to podaj tytuł – warunek to darmowa i z marketu.

3. Screen z Quadrant:

post-12495-1425571196589_thumb.png

4. AF podczas kręcenia ostrość ustawia non stop w zależności od obiektu i odległości.

5. Nie otwierałem ich ale myślę że dużo warte nie są. Natomiast na troszkę lepszych na pewno tel gra głośno no i wydaje mi się że całkiem znośnie – nie jestem audiofilem i nie słucham muzyki na telefonie więc nie mogę dokładniej ocenić tego.

6. Głośność wystarczająca aczkolwiek One S był głośniejszy. Desire X mam na 80-90% głośności gdzie One S miałem około 60% głośności.

7. Jak i gdzie to dokładnie sprawdzić?

8. Jest Polaris Office

9. Zasięgu utraty nie zauważyłem. System porównując do mojego ost. telefonu (One S) jest wolniejszy. W skali od 1-5 One S ma u mnie 5 a Desire X 4 czasem mikro lagi się zdarzą aczkolwiek pamiętaj że porównuje z One S (wer. 1.5MHz) który to (moim zdaniem) był pierwszym moim androidem który może płynnością zacząć równać się z iOS’em.

10. Stockowa przeglądarka posiada taki przełącznik.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Noe51
    Co do tego sense. Skoro miałeś porównanie z htc one s to powiedz jak jest z funkcjonalnością sense bo wiemy, że sense w htc one v jest okrojone i mniej funkcjonalne a jak jest z desire x?

Tak jak napisałem wyżej jest okrojony tak samo jak w One V.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Noe51 wielkie dzieki za odpowiedź :) piwko ode mnie oczywiście, a co do pozostałych kwestii to tak:

1. wejdź w ustawienia i pamięć i gdybyś mógł zamieścić screena z tego.

2. Co do gry mógłbyś np odpalić temple run? jest free i z marketu :)

7. myślę, że gdzies na pudełku/instrukcji powinno być jakieś logo NFC albo info.

8. polaris office pozwala na edycję/tworzenie nowych dokumentów czy tylko na przeglądanie?

btw czy miałeś może styczność z Galaxy S Advance albo Ace II?

aaa ijeszcze jedno ważne!!! czy funkcje aparatu foto są jakoś okrojone w stosunku do One S?

Edytowane przez Darkwater00

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Noe51

1. Screen:

post-12495-14255711966336_thumb.png

7. Nigdzie o tej funkcji nie ma wzmianki na pudełku więc chyba nie posiada tej funkcji.

8. Można w tym programie stworzyć dokument worlda, excela no i powerpointa. Myślę że jak można tworzyć to i edytować też - nie sprawdziłem bo nie mam takiego pliku na komórce.

Co do styczności z Galaxy S Advance lub Ace II to jedynie w MediaMarkt ale były wyłączone. Na pewno są dobrze wykonane ale jak się sprawują to nie wiem. Mnie w Samsungach nie podoba się nakładka dlatego raczej staram się wybierać telefony HTC. :)

Funkcje aparatu tak na szybko to na 90% są takie same.

Pzdr!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to teraz czekamy jeszcze na jakieś info o baterii :)

Edytowane przez Darkwater00

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Noe51

Temple Run działa płynnie... :)

A co do baterii to myślę że wynik nie będzie zły i obstawiam taki jak w moim byłym One S czyli jak mocno korzystam to 1 dzień a jak tak normalnie to 2 dni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze dwa pytania:

1. czy działa flash w stockowej przeglądarce? widziałem na filmiku, że w one v nie działał

2. czy na pulpicie głównim działa gest uszczypniecia palcami co wywołuje wszystkie ekrany główne na jednym

z góry dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Noe51

1. Przeglądarka obsługuje flasha

2. Uszczypnięcie nie działa - tak samo jak w One V (okrojony sense)

:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hmm z tego co nam przedstawiłeś to w moim odczuciu ten Desire X jest jednak dosyć mocno kompromisowym telefonem no bo tak:

- dwurdzeniowy procek (chodź już troszke starszy),

- sporo ramu,

- nienajgorsza grafika (ale już też na starszym układzie),

- całkiem ok aparat (ale brak np. 720p co może dość mocno dziwić nawet w klasie średniej),

- pamięci na aplikacje 1,11 GB czyli tak średnio,

- zakladam że jakośc audio jest dobra,

- ogólna szybkość działania i stabilność pewnie ok,

- okrojony sense (ale jak komuś nie potrzebne az tyle animacji to w zasadzie to żaden minus),

- brak przedniej kamery (zależy czy ktoś wykorzysta),

- brak NFC (zależy czy ktoś wykorzysta)

Czyli jak na klasę średnią to niby ok ale trochę jednak brakuje. Ale teraz tak:

Biorąc pod uwagę istotne krytreium jakim jest cena to na wolnym rynku za ok. 1299zł chyba wolałbym kupić Galaxy S Advance. Z kolei jeśli chodzi u ceny u opów (narazie chyba tylko w t-mobile jest dostępny) to sytuacja wygląda już inaczej. Desire X jest tańszy od S Advance o niecałe 300zł i kryterium ceny przemawia w moim odczuciu zdecydowanie na korzyść Desire X.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Noe51

trafne podsumowanie.... :)

myślę że z czasem jak wyjdą aktualizacje telefon przyśpieszy trochę tak samo jak było to z One V a co do ceny to 1299zl to trochę dużo ale większość telefonów na start ma cenę lekko przesadzoną, parę tygodni i cena będzie odpowiednia ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi