Skocz do zawartości
kamilx17

Udostepnianie internetu z poziomu komputera przez usb do htc desire

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Szukam informacji na temat udostepnienia internetu z komputera na telefon htc desire przez kabel usb. Jest możliwość wgrania oprogramowania czy ten telefon w ogóle nie obsługuje takiej funkcji. Nigdzie nie moge znaleść żadnej informacji na ten temat. Wiem że htc desire hd posiada taką funkcje przy podłaczeniu kabla usb miedzy pc a fonem. Tam jest możliwość wybrania. Da sie to ogarnąć na moim zwykłym htc desire ??

PS szukałem w szukajce nic nie znalazłem, a link ze spisu ważnych tematów nie działa http://forum.android.com.pl/f152/udostae-pnianie-netu-przez-usb-11485/ o ile w tym temacie jest zawarte to o co mi sie rozchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeciez Desire posiada taka funkcje

Ustawienia-podłacz do komputera-domyslny tryb połaczenia-Internet z komputera

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mam tam takiej opcji

Mam 1. Tylko ładowanie 2.HTC Sync 3. Napęd dyskowy 4. Telefon jako modem

Android mam wgrany 2.3 oficjalny jaki znalazłem w necie.

Czyli jednak sie da na tym telefonie tylko trzeba zauktualizować oprogramowanie ?? Albo inaczej jaką wersje androida należy wgrać aby ta opcja wystepowała w moim HTC??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm na każdym Custom ROMie z HTC Sense 2.1 czy też 2.1+3.0 jest taka opcja :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok zrobiłem S-OFF i ROOT według tej instrukcji http://forum.android.com.pl/f153/s-off-root-s-on-revolutionary-unrevoked-android-2-2-i-2-3-poradnik-91477/

Jaki ROM teraz wgrać albo jaki polecacie bo jest tu tego multum. Pierwszy raz sie w to bawie wiec wgrywanie musi mieć dobrą instrukcje. Nie wymagam od tego telefonu bóg wie czego ale ma być stabilny i nie pożerający baterii no i musi koniecznie posiadać tą funkcje z udostepnieniem internetu

Edit

Żeby wgrać jaki kolwiek ROM musze stwarzać partycje na karcie SD ?? Mam chyba tą GOLDCard bo przy podłaczaniu do kompa ma taką nazwe.

Edytowane przez kamilx17

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

GOLD Card to nie partycja na SD tylko karta robiona na potrzeby brandowanego softu.

Jeśli ROM do dzialania wymaga ext4 na karcie to bez tej partycji telefon się nie uruchomi. Ze swojej strony polecę RCMIx 2. Wymaga partycji i zmiany hboot na CM7/r2. Zalecam również podmiane recovery na RMD lub 4EXT.

Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żuraw,

Nie wymaga tylko opcjonalnie. Jest wersja RCMix S pod stock hboot ...Tylko po co? ;-)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nie wymaga tylko opcjonalnie.

z tego co pamiętam to z automatu przerzuca pliki na kartę więc bez ext nie odpali :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wymaga partycji i zmiany hboot na CM7/r2.

RCMix S jest w 2 wersjach, pod Stock i pod CM7R2, tylko że pod Stock nawet nie ma co instalować.

Co do partycji ext to tutaj bez sprzecznie bez niej nie odpali.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OK partycje zrobione jest tak : Przez revolutionary CWM v4.0.1.4 advanced->partition sd i dalej tak jak szło. W Easeus sprawdziłem tak to wyglada

Fat32 6,4GB

EXT3 1 gb

SWAP 128mb

I teraz odczytałem:

Revulutionary

HBOOT 6.93.1002

RADIO 5.17.5.23

Jak wgrać ten rom Ściągnąłem ROM RCMixS_v2.0_A2SD_CM7Hboot

Nie chce czegoś skiepścić. Czytam już to forum ale instrukcje z 2010 roku różnią sie z tego co zauważyłem od tego jak to sie wykonuje teraz. Mógłby mi ktoś napisać krok po kroku co mam teraz zrobić ? Stawiam Piwo :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi