Skocz do zawartości
toratoratora

Nie moge odczytac danych z karty sd, komputer wymusza format

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem i moja sytuacja przedstawia sie nastepujaco. Niespelna przed dwoma tygodniami nabylam w salonie telefonii komorkowej samsunga galaxy, do zestawu byla dolaczona karta pamieci, zgralam zdjecia, uruchomilam, wszystko bez zarzutu. Po paru dniach karta zwariowala. Wyswietlal mi sie komunikat "karta sd jest pusta lub nieobslugiwana przez urzadzenie". Wyjelam ja wiec, wsadzilam w czytnik, probowalam odtworzyc jej zawartosc na komputerze. Komputer rowniez zwariowal.

Zada formatu, nie czyta danych, nie mam do nich dostepu. Nawet probowalam formatowac, to wyskoczyl mi komunikat, ze system windows nie byl w stanie dokonczyc formatowania. Czy ktos jest mi tu w stanie pomoc? Chcialabym w miare mozliwosci odzyskac te dane...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Rozumiem Twoją desperację, ale nie oznacza to, że brak polskich znaków jest dobrym znakiem... to jest polskie forum, wypowiadamy się po polsku, a nie polskiemu,

2. Jeżeli zdecydowałaś się na formatowanie karty pamięci, to dane zostały usunięte,

3. Cała sytuacja wskazuje na uszkodzenie karty SD i raczej nic nie wskórasz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież chyba da się odzyskać dane po formatowaniu... Jakiś serwis?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nawet probowalam formatowac, to wyskoczyl mi komunikat, ze system windows nie byl w stanie dokonczyc formatowania. Czy ktos jest mi tu w stanie pomoc? Chcialabym w miare mozliwosci odzyskac te dane...

Co do odzyskiwania danych, to są programy (sporo darmowych), które to robią. Szanse na odzyskanie wszystkich danych masz niewielkie, ale na odzyskanie części plików już większe.

Spróbuj - MiP Data Recovery Tool, Pandora Recovery, Paragon Rescue Kit - te są m.in. darmowe. Są też programy płatne. Sporo firm oferuje tez usługi odzyskiwania danych ze sformatowanych dysków, poszukaj, jeśli wolisz takie rozwiązanie.

Co do uratowania karty - wypróbuj specjalne narzędzie od SD Association (twórcy standardu SD/SDHC) - SD Card Formatter dostępne pod adresem https://www.sdcard.org/downloads/formatter_3/

Po nieudanym formatowaniu w Windows można użyć SD Card Formattera z opcją SIZE ADJUSTMENT ON do naprawienia karty. Najpierw trzeba utworzyć na karcie nową partycję obejmującą CAŁY dostępny obszar na karcie (uszkodzoną starą partycję trzeba najpierw usunąć, jeśli jest w ogóle widziana jako żywa) za pomocą narzędzia do partycjonowania dysków (EASEUS, Paragon, GParted lub inne) - WYŁĄCZAJĄC W NIM FORMATOWANIE (czyli utworzyć niesformatowaną partycję), wyjść z programu do obsługi partycji, a dopiero potem sformatować ją za pomocą SD Card Formattera z włączoną opcją SIZE ADJUSTMENT ON.

Na przyszłość odradzam stosowanie formatowania systemowego w Windows do formatowania kart SD, a szczególnie wielokrotnego formatowania lub formatowania w Windows po pierwotnym sformatowaniu karty w telefonie - może to całkowicie zniszczyć kartę (byłem tam, doświadczyłem).

Edytowane przez jerzyjerzy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Poszukuje pomocy w bardzo podobnym temacie, ale może łatwiejszym.

Saszyfrowałem kartę SD w teleofnie HTC i następnie zrobiłem reset telefony (oczywiście bez tej karty).

Wkładam kartę do telefonu i nie mogę nic odczytać.

Czy są jakieś programy które mogą odczytać zdjęcia, filmy z tej karty SD mimo jej zaszyfrowania.

Karta nie jest formatowana.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    skolsiwo

@TomaszFR poczytaj:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi