Skocz do zawartości
asus9e

ROM TrickDroid v4.0.0 | Full 4 Sense | 4.04 |

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego bzdura ... pisze tak jak jest u mnie i sabsa nie zamula nawet na chwile a aplikacji mam mnóstwo zainstalowanych. Natomiast z tym ROM-em miałem problemy dlatego pytam się czy są jakieś widoczne zmiany. Widocznie Tobie kolego zamula sabsa, gdzyż na każdym DHD romy sprawują się inaczej. No i poproszę Cię o wyjaśnienie jakie zmiany są, gdyż nadal uważam, że oba ROM-y są do siebie bardzo zbliżone a co je znacznie różni to tylko proces instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, napisałem stanowczo, a nie podałem argumentów.

Sabsa bazuje na: One V 2.22.405.1

TrickDroid bazuje na: Primo RUU + Ville C2 RUU + Endeavoru RUU

W TrickDroidzie mamy więc złożoną mieszankę różnych, baz i wersji sense (4.0A i pełnego 4.0). Teoretycznie mogłoby być niestabilnie ale w przypadku dobrego kucharza możliwości optymalizacji niezaprzeczalnie są większe. Ja doceniam ogromny wkład pracy autora i jestem zadowolony z efektów. Wyższa szkoła jazdy.

Odnośnie szybkości ostatnio mam jeden ulubiony "test żony" czy rom zdatny do codziennego użytku:

Klikam ikonę kontaktu na widgecie kontakty. Większość romów w tym wszystkie 4.0 na Desire S w tym momencie ostro lagują (za pierwszym razem). Tutaj mogę dzwonić natychmiast pomimo, zainstalowania programów na full (wiele poprzenoszonych na SD bo brakowało miejsca).

To samo z smsami i mailami (w końcu to telefon). Rzekłbym nawet, że ten rom niejednokrotnie reaguje szybciej niż moje Senasation czy Evo na najnowszych romach z 4.0

Może faktycznie, w przypadku różnych kombinacji rom/radio być różnie, tego nie wziąłem pod uwagę (a są różniące się specyfikacją DHD?). W moim przypadku jednak jest bardzo widoczna różnica.

Aż w szoku jestem bo na Desire S na które wyszedł oficjalnie ICS nie ma tak dobrego romu jak ten na DHD.

Edytowane przez lulonen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstalowałem owy ROM i wszystko pięknie do momentu wejścia do galerii. Tam napotykam wielki problem, gdyż nie widzę swoich katalogów ze zdjęciami czy filmikami. Kolejna rzecz u mnie nie działająca to zapisywanie nagranego filmiku. Raz się zapisuje a raz nie. Nawet jak jest zapisany ... to nie mogę go otworzyć :( Nie wiem czym to jest spowodowane. Od samego początku mój DHD ma problemy z tym ROM-em ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przyznać muszę, że nie korzystam na codzień z DHD i ostatnio instalowałem 2.0 ale z w/w nie miałem problemu.

Co do kamery to:

Go to settings->video options-.Turn off the Stereo Audio..Will be okay

w każdym romie z pełnym sense 4 na dhd.

Galeria: pewnie coś przywracałeś, skasuj w appsach dane dla galerii i powinno być dobrze.

Odnośnie porównania: chyba jest więcej widgetów i inny lockscreen niż w saabsie? Launcher też zdaje się w innej wersji?

Edytowane przez lulonen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak zgodzę się, że jest więcej widgetów i innych rzeczy ale niestety nic nie pomaga z galerią wgrałem ponownie i to samo teraz nawet przycina mi podczas nagrywania filmiku ... dlatego już kiedyś pisałem w jakimś poście, że ROM-y różnie się zachowują na Każdym innym DHD i nie wiem czemu tak się dzieje. Sabsa dla mnie jest stabilna ale też ma pewne niedociągniecia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na spokojnie potraktuj każdy z problemów i zapewne bez ponownego flashowania da się wszystko wyprostować.

Zrobiłeś to o czym napisałem w poprzednim poście?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    faka
    dlatego już kiedyś pisałem w jakimś poście, że ROM-y różnie się zachowują na Każdym innym DHD i nie wiem czemu tak się dzieje.

To samo dotyczy DZ.

Z tym ze w "naszym" przypadku wyglada na to ze sa jakby "dwie linie" w DZ.

doskonale to widac na przykladzie VI.

Ale przeciez w DHD od dawna wiadomo ze macie "rozne" linie. Wyszlo to na bank przy Virtuous Infinity, kiedy jednym aparat/kamera dzialal, a innym nie. Wiadomo juz ze sa rozne chipsety do tego modulu.

Rownie dobrze moga byc inne podzespoly innego producenta, linii, serii.

Ogolnie to specyfikacja, ta dostepna, jest prosta bo podaje typ procesora. Ilosc pamieci, itp - ale detali nie masz, wiec.......

--

wysłane z TapaTalk'a pracującego pod Virtuous Infinity v1.35 (kernel v43)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zainstalowałem owy ROM i wszystko pięknie do momentu wejścia do galerii. Tam napotykam wielki problem, gdyż nie widzę swoich katalogów ze zdjęciami czy filmikami. Kolejna rzecz u mnie nie działająca to zapisywanie nagranego filmiku. Raz się zapisuje a raz nie. Nawet jak jest zapisany ... to nie mogę go otworzyć :( Nie wiem czym to jest spowodowane. Od samego początku mój DHD ma problemy z tym ROM-em ...

CO do galerii, aby poprawnie działała musisz wgrać jego tweak'sy. Tam będzie opcja która pozwoli na naprawienie tego bguga :)

[ROM][13 OCT] TrickDroid v3.0.0 | Tweaks | Sense 4.0 | HQ | Fully Fixed - xda-developers tu masz w 3 poście link :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    asus9e

Update. Full 4 sense na tym ROM'ie? Chyba warto to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lutek26

V4 testuje od kilku godzin. Jestem naprawdę zadowolony. Chodzi naprawdę sprawnie. Prędkość zbliżona do sense lite. Można dograć skórkę od Virtuosa co mnie bardzo ucieszyło(transparentne elementy sense)

post-42279-14255712108782_thumb.png

Jedyne co mnie denerwuje to brak sterowania pilotem od słuchawek. Coś chłopaki nie mogą tego naprawić na żadnym romie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi