Skocz do zawartości
elmariaci

ROM Android Revolution HD 33.1 | High Quality & Performance | Sense 5 | 4.2.2

Rekomendowane odpowiedzi

a15b.png

Wszystko robisz na własną odpowiedzialność, ani portal android.com.pl ani ja jako autor tego poradnika nie bierzemy odpowiedzialność za ewentualne szkody.

Nie jestem autorem ROMu, poradnik został napisany na podstawie tematu na forum XDA, wszystkie informacje oraz kroki flashowania zaczerpnięte są właśnie stąd:

Oryginalny temat z XDA:

[ROM] Android Revolution HD 33.1 | High Quality & Performance | Sense 5 | 4.18.401.3

Zanim będziesz mógł/mogła podjąć się czegokolwiek związanego z modyfikacjami softu na tym poziomie, musisz odblokować bootloader swojego HTC. Jeśli jeszcze tego nie robiłeś/aś, polecam skorzystać z tegoż oto tutoriala, w którym w najprostszych słowach zostało wyjaśnione jak to szybko i bezpiecznie zrobić: Odblokowanie bootloader'a dla początkujących

Ponadto, potrzebny Ci będzie ClockworkMod Recovery - to z kolei sflashujesz z pomocą tego tutoriala:

Flashowanie ClockworkMod Recovery + Root

Szczegóły systemowe:

• Android 4.2.2 (Jelly Bean) - ostatnie oficjalne oprogramowanie dla HTC One X w wersji 4.18.401.3 (WWE)
    • Android 4.2.2 (Jelly Bean) - najnowsze 'STOCK' ROMs bez zmian i modyfikacji ---> tutaj
    • Poprawiona wersja stockowego ROMu - żadnych wizualnych zmian!
    • Bardzo szybki, wyczyszczony, stabilny
    • Pełny Interface HTC Sense 5.0
    • Multi-language (WWE)
    • Stockowy kernel (najbardziej stabilny)

Szczegóły odnośnie ROMu:

• Pełny rendering GPU - Tegra3 (usunięty rendering CPU)
    • Całkowicie zoptymalizowany, podkręcony
    • Dostęp do ROOTa
    • Niezabezpieczone boot.img
    • Nowy BusyBox
    • Optymalizacje pamięci RAM
    • Sprawdzanie podpisów systemowych włączone dla bezpieczeństwa systemu
    • Poprawione zarządzanie pamięcią wirtualną
    • Optymalizacje szybkości
    • Podkręcenie montowania partycji system,data oraz cache
    • Usunięto "śmieciowe" aplikacje
    • Wszystkie /system oraz /data aplikacje zaktualizowane do najnowszych wersji
    • Poprawione działanie governorów CPU
    • Najbardzie optymalny harmonogram systemowy
    • Wyłączone debugowanie kernela dla zwiększenia wydajności
    • "zipaligned & de-odexed"
    • Wsparcie skryptów init.d
    • Auto init.d permissions set on boot
    • sysro/sysrw
    • Dobra żywotność baterii
    • Wsparcie i wzrost wydajności dla partycji EXT4
    • Możliwość podmiany bootanimacji
    • Wsparcie dla OpenVPN
    • Wsparcie dla 4EXT Recovery (dzięki madmaxx82)
    • Wsparcie dla Adobe Flash Playera
    • ... i wiele innych!

Będzie potrzebne:

• Odblokowany HTC One X za pomocą htcdev.com (S-ON) lub S-OFF
    • Custom recovery
    • Paczka firmware ---> stąd
    • Właściwa wersja HBOOT dla ROMu Jelly Bean

Uwaga! ARHD z Androidem 4.1.1 Jelly Bean wymaga hboota w wersji 1.31 lub nowszej!

Jak flashować:

• Ściągamy paczkę z ROMem i wrzucamy na naszą kartę SD
    • Z pobranego pliku wyciągamy i flashujemy w fastboot boot.img (dla wersji 33 x możemy pobrać plik boot.img tutaj)
    • Wchodzimy do recovery (vol down + power)
    • W głównym menu wybierz 'install zip from sdcard'
    • Wybierz 'choose zip from sd card' i przejdź do lokalizacji ROMu Android Revolutionary
    • Możesz użyć opcji 'wipe data' w instalatorze AROMA (nieobowiązkowy jeśli przechodzisz z wcześniejszej wersji ROMu, obowiązkowy jeśli przechodzisz z ROMu stockowego lub innego custom ROMu
    • Po ukończeniu procesu flashowania uruchom ponownie telefon

Do pobrania:

Wszystkie pliki (ROM) możemy znaleźć tutaj: Android Revolution HD

Lista CIDów kompatyblinych z HBoot'em w odpowiedniej dla ROMów JB wersji:

Jelly Bean firmware collection for different Carriers ID (CID)

Instrukcja aktualizowania firmware'u:

How to flash Jelly Bean ROM

Edytowane przez elmariaci

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na xda wątek ARHD zebrał ponad 1000 "thanks" i jest daleko przed innymi. mam na niego chrapkę od dłuższego czasu, OneXed Camera Mod bardzo kusi. jednak nie bawię się w custom romy dopóki odblokowywanie bootloadera łączy się z utratą gwarancji.

jak ten rom sprawuje się w codziennym użytkowaniu? czy różnica między tym a stockowym romem jest zauważalna i mocno odczuwalna? jak zużycie baterii? są jakieś funkcje telefonu, które jeszcze nie działają? jestem początkującym użytkownikiem androida i szczegóły romu niewiele mi mówią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mialem go wiec nie wiem sardriod mial go moze sie wypowie a co do odblokowania bootloadera to nie jest tak ze tracisz gwarancje , jest tylko go odblokujesz to nadal ja masz nie mozesz poprostu nic modyfikowac a co za problem pozniej w razie potrzebow wrocic do stocka ? Zaden , wiec smialo dzialaj , co do stocka to napewno custrom jest od wiele szybszy i bardziej wydajny

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ladgim

Potwierdzam. Bardzo szybki i stabilny. Jadę na ARHD v9.3.1 od kilku tygodni. Używam romow mike1986 od dawna. Na Desire i Sensation. Dlatego nie mialem wątpliwości co do jakości produktu. Dziwić należy się, iż z uwagi na jakieś animozje pomiędzy mike1986 a administratorem tego portalu, romy tego autora (nasz rodak) były tutaj ignorowane. A tak na marginesie. @Rasta jeśli już wstawiasz wątek na to forum to zadbaj przynajmniej o poprawne i sensowne tłumaczenie wątku z xda. Maszynowo translatorem to trochę nie bardzo brzmi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie dla odmiany ARHD byl pierwszym romem zainstalowanym zaraz po wykonaniu roota. Przegral jednak boj z Viperem (quick settings,OTA itd...). Teraz jednak gosci u mnie CyanogenMod na JellyBean. Po romansie z Galaxy Nexus nie moge juz wrocic o poziom nizej do ICSa. Szkoda tylko, zr to wciaz nieoficjalna wersja JB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jutro bede instalowal , sardroid moze cos wiecej powiesz i porownasz co viperX ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki zastosowaniu Suite Tools Revolution niczym nie ustępuje już Viperowi.Nie wiem jak w benchmarkach, bo te nie są dla mnie wyrocznią w wyborze romu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    BigMac
    Dzięki zastosowaniu Suite Tools Revolution niczym nie ustępuje już Viperowi.Nie wiem jak w benchmarkach, bo te nie są dla mnie wyrocznią w wyborze romu.

Używam tego romu od wersji 9.0 i nie widzę jakiegoś wielkiego skoku wydajności, nie używam Suite Tools Revolution bo dla mnie to zbędne lubię mieć szybki i czysty rom ;) Ram w okolicach 400-550 po zabiciu aplikacji procesor podkręcony do 1,6 :) Telefon śmiga jak błyskawica i nigdy nie miałem choć by najmniejszego laga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mialem go z dwie godziny jakos ale jednak wrocilem do viperX 2.5.0 jakos najlepiej sie na nim czuje , chodz wlasnie dzieki suite tools room ma mozliwosc modyfikacji jak w viperX

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi