Skocz do zawartości
Gregs

Usuwanie bricka (unbrick) i naprawa bootloadera Samsung Galaxy Note N7000

Rekomendowane odpowiedzi

Zucker

Panowie a mam takie pytanie kiedyś uszkodziłem notke w taki sposób ze tel wchodził w DM ale nie szło nic wgrać zaniosłem do naprawy i owszem naprawili ale zostało mi tylko 1.9 Gb pamięci na pytanie dlaczego tak stwierdzili ze lepiej tyle niż nie włączający się tel. I teraz moje pytanie czy idzie coś z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

Oczywiście, że jest szansa zwiększyć pamięć telefonu. Samsung podaje pamięć telefonu 16 GB. W rzeczywistości widoczne jest ok. 11 GB (nieco więcej). Jest to związane z przeliczaniem i systemem operacyjnym. Wielkość pozostałej pamięci zależy od zastosowanego pliku PIT, który partycjonuje pamięć od nowa i pomija uszkodzone sektory pamięci. Przykładowo na "zdrowej" pamięci wykonam ponowne partycjonowanie za pomocą pliku PIT, który zostawia 1,9 GB, to telefon będzie miał tylko tyle pomimo, że pozostała pamięć jest OK, ale jest wyłączona, przez inne partycjonowanie. Być może wgrali jakiś PIT i zaskoczyło, dalej nie chciało im się szukać, albo masz takie rozległe uszkodzenia pamięci, że inne partycjonowanie nie uruchomiło telefonu. Porządny serwis powinien dać Tobie ten plik PIT i powinieneś go mieć zapisany, aby przy wgrywaniu 3 plikowego ROM-u z PIT-em i zaznaczoną opcją Re-partition mógł wgrać ROM. Teraz jeżeli użyjesz standardowego pliku PIT będziesz miał ponownie uceglony telefon. Jedynym wyjściem jest metodą prób i błędów wgrywanie modyfikowanego pliku PIT kolejno od góry (za pomocą PC Odin, z zaznaczonym okienkiem Re-partition. PIT, który się załaduje i uruchomi się telefon, po restarcie jest dla Ciebie. Uruchamiać telefon może się na kilku PIT-ach, ale musisz wybrać ten, który daje najwięcej pamięci. Przeczytaj jak ja to robiłem post #1.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zucker

Tylko gorzej jak nie znajdę odpowiedniego PIT-a i telefon znowu stanie się cegła, może ktoś podrzuci link to innych PIT-ów?

No i jeszcze jedno pytanie rozumiem ze lepiej robić takie zabawy na KJ1 lub LC1 ROM niż na 4.1.2?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

Oczywiście. że lepiej na stockowym ROM-ie. Najlepiej wgraj 3 plikowy GB (np. XXLC1) z PIT-em stockowym, ale bez zaznaczenia w PC Odinie okienka Re-partition (bo teraz masz modyfikowane partycje). Link do PIT-ów i ROM-u masz w pierwszym poście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vardo1

kupiłem telefon od kumpla fon był zrotowany,on nie pamieta co wgrał rom był niebrandowany samsunga android 4.0.3 ,chciałem wgrać nowy rom [ROM] [AOSP] [JB] [4.1.2] [JZO54K] SuperNexus - N7000 - Build 5 [17-10-12] wzuciłem na karty pamieci Boot do recovery mode full wipe następnie install zip from sdcard rom zaczoł sie instalować wszystko poszło o.k zrobiłem rebot, telefon sie zrestartował ,po czym pojawi sie czarny ekran za każdym uruchomieniem pojawia sie dzwiek,oraz zapalają się klawisze,i wciąż czarny ekran,komputer widzi telefon odin też,wyczytałem ze prawdopodobnie uszkodziłem bootlauder wiec prubowałem wgrac według tutka na forum,fleszowanie zatrzymuje sie na sbl.bin i dalej nic sie nie dzieje coś zchrzaniłem po drodze niestety niewiem co pozdrawiam i proszę o jakąś wskazówke

Edytowane przez vardo1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj pisać tak żeby dało się zrozumieć co napisałeś.

Wyciągałeś baterię? Jaki komunikat dostajesz w PC odinie(okno Message). Wogule jak chcesz flashować bez wprowadzenia w Download mode? Jak to robisz opisz krok po kroku 1, 2, 3...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zucker

no wiec wykonałem wszytko krok po kroku z różnymi Pit-ami modyfikowanymi i bez zaznaczonej opcji Re-partition i nic dalej 1,90 GB pamięci :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Musisz zaznaczyć Re-partition bo to właśnie utworzy ci nową (mniejszą od oryginału) partycje na telefonie i zależnie od uszkodzenia jedziesz od góry z pitem do dołu aż zaskoczy

Wysłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk

Edytowane przez marekgali

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sq3ntx

Mam pytanie. Może nie do końca w tym temacie ale związane z unbrickiem. Zrobiłem powyższą metodą telefon. Z pamięci utraciłem 4GB. Zastanawiam się jednak nad takim rozwiązaniem. Telefon mam na gwarancji. Licznik customromów na 0 czy jak wgram z powrotem oryginalny room ze stockowym pitem to w serwisie wymienią mi płytę na nową? Próbował ktoś z Was takiego rozwiązania?

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja akurat nie,ale czytałem sporo takich tematów, wygląda to tak że masz w takim przypadku telefon uszkodzony i na gwarancji (brak wgrywania,modyfikacji) wciskasz że zrobiłeś ustawienia fabryczne i się uwaliło, lecz wszystko zależy od serwisu bo mogą oni tobie wcisnąć że telefon był zalany itp. tak więc pomysł dobry tylko nikt ci nie da gwarancji że przejdzie na 100%, choć w większości przypadków naprawiają bo by sobie popsuli opinie itp. więc warto spróbować jak odrzucą reklamacje coś kombinując z ich strony, poprosisz o zwrot telefonu zapłacisz jedynie za przesyłkę, możesz jeszcze próbować w innym serwisie, lub postawić go samemu i używać mniejszej pamięci wewnętrznej

Wysłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi