Skocz do zawartości
Gregs

Usuwanie bricka (unbrick) i naprawa bootloadera Samsung Galaxy Note N7000

Rekomendowane odpowiedzi

Gregs

Odpisałem Ci na forum SGS2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GRIZZLY1

@2xup, zapytaj w dziale SGS 2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgrałem Illusion Rom na 4.3 oparty. Podczas zwykłego rebootu, telefon stanął na napisie Galaxy Note n7000. Zbootwałem się w recovery aby przywrócić poprzedni rom i właśnie... Recovery z Illusion rom było skopane nie widział ani pamięci trelefonu ani karty sd. podczas wgrywania romu 3 plikowego podanego w pierwszym poście wyskakiwał mi bład podczas startu nagrywania NAND. Wyglądało to tak:

<ID:0/008> NAND Write Start!!

<ID:0/008>

<ID:0/008> Complete(Write) operation failed.

<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

Po tym wgrałem safe kernel PhilZ z rootem i recovery. wszystko poszło ok bo nawet yellow triangle mi się pojawił. Problem polegał na tym że kombinacja wejścia do CWM tj. vol up, home, power nie działała. Wgrałem także KJ1 FACTORYFS, z kernelem rootem i CWM z tego tematu

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1331784

ale to także nie chce mi wejść do recovery. Skoro telefon wchodził wcześniej do recovery to myślałem że bricka nie ma jako tako. Czy teraz już pozostało mi szukać w modyfikowanych PITach ustawień wgrywając razem z 3 plikowym romem ?

Uff troche się rozpisałem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

Telefon prawdopodobnie nie ma bricka, tylko wgrany ROM skopał partycje pamięci wewnętrznej. Kernel PhilZ nie jest pradopodobnie przeznaczony do wgranego ROM-u dlatego są problemy z CWM recovery. Próbuj jeszcze raz wgrać 3 plikowy ROM XXLC1 (koniecznie z plikiem PIT) i oczywiście zaznaczonym okienkiem Re-partition w Odinie (samo się zaznacza po wrzuceniu pliku PIT).

Jeżeli nie da rady wgrać 3 plikowego GB, to spróbuj wgrać jakikolwiek ROM ICS..

Możesz też spróbować wgrać bootloader (link w poście pierwszym na dole)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super Gregs, dzięki poszło. Co dziwne jak spróbowałem bootloader, po czym romik to odpaliło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    koma30

Witam serdecznie,

Mam duży problem z notem. Na początku notka nie chciała się uruchomić stawała na logo samsunga. Po kilkunastu nieudanych próbach wgrywania romów i zmodyfikowanych pitach wyświetla się napis "Firmware upgrade encountered..." Nie mogę wejść do recovery, download mode działa ale cokolwiek bym robił odin zawiesza się na nand wirte start (lub wywala fail). Próbowałem już wielu wersji odina, wielu romów, pitów bootloaderów wszystko wisi. Było już nowa instalacja kiesa, bez kiesa ze sterownikami usb samsunga, zmiana portów usb, zmiana komputera, zmiana kabli wszędzie tak samo. Nie mam już koncepcji co robić.

Jakieś pomysły co może jej być - uwalona płyta, uwalona pamięć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    coloit

Witaj ja podniosłem nota według twojego poradnika i wszystko było by oki ale niestety po wgraniu nieważne jakiego softa a było ich co najmniej ze 20 ni starsze i nowsze telefon co jakiś czasz się zawiesza muszę go restartować 4,5 razy pod rząd żeby zaczął chodzić normalnie i tak 3-4 razy dziennie nie mam już siły do tego telefonu może miał ktoś podobny przypadek i potrafi mi pomóc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GRIZZLY1

Robiłeś pełne wipe po wgraniu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    coloit

tak za każdym razem według opisu instalacji

---------- Post dołączono o 10:26 ---------- Poprzedni post napisano o 10:25 ----------

może jest jaki ROM jakiego nie widziałam który powinien pomóc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GRIZZLY1

Wgrywałeś jakiś rom 3 plikowy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi