Skocz do zawartości
Gregs

Usuwanie bricka (unbrick) i naprawa bootloadera Samsung Galaxy Note N7000

Rekomendowane odpowiedzi

A czy jeżeli rom ładuje się normalnie, kończy powodzeniem, a wyświetlacz jest czarny (dotykowe przyciski obok klawisza home się świecą i podczas ich przyciskania słychać dźwięk - działają) jest to brick ?

Rom zainstalował się normalnie, ale po restarcie ekran jest czarny (próbowałam wgrywać dwa romy)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

Spróbuj naprawić bootloader według pierwszego posta (druga część).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy to normalne, że instalacja dlugo stoi w miejscu przy Sbl.bin ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

Bo prawdopodobnie uszkodzony jest bootloader. Instalacja bootloadera powinna trwać kilkanaście sekund. Instalacja ROM-u około 4-5 minut.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

fail :(

O co może chodzić?

post-19306-14255735739858_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

Spróbuj tą samą metodą wgrać ROM 3 Plikowy z plikiem PIT. ROM- N7000XXLC1. Jak znajdę działający link, to Ci go podrzucę. jak nie, to wrzucę na Dropboxa. Ale to dopiero jutro (dzisiaj) ok. 20.00

I dopiero jak nie będzie świecił ekran to ten bootloader jeszcze raz. Prawdopodobnie ROM JB (który jest zainstalowany) nie pozwala zainstalować tego bootloadera. Na starszym ROM-ie powinien się wgrać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, dzięki ogromne za okazaną pomoc. Będę czekać z niecierpliwością :hurra: :banan:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

Wgrałaś Kiesa jak pisałem i wyłączyłaś go po zainstalowaniu?

Czy kabel USB masz oryginalny Samsunga lub markowy, czy jakiś chiński (jak masz drugi kabel to zmień).

Wejdź w tryb recovery (na wyłączonym telefonie przytrzymaj jednocześnie Vol up+Home+Power ok. 20 sek.) i podłącz telefon do komputera.

Czy komputer widzi telefon i aktualizują się sterowniki. Poczekaj kilkanaście sekund. Następnie odłącz telefon od komputera i wyjmij baterię, a następnie ją włóż.

Przytrzymaj przycisk Power przez ok. 20 sekund i podłącz telefon do komputera.

Czy coś się dzieje na ekranie komputera? Czy komputer wydaje dźwięk po podłączeniu telefonu?

Po tych czynnościach spróbuj jeszcze raz wgrać tego bootloadera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo Ci dziękuje.

Wszystko działa, ekran powrócił do żywych - tylko dzięki Twojej pomocy, jestem ogromnie wdzięczna za okazaną pomoc:)

Wcześniej wgrałam bootloadera.

Gdyby ktoś miał podobny problem - przeinstalowałam kiesa, zainstalowałam ponownie odina 1.85

Zainstalowałam sterowniki - kies wykrył telefon.

Włączyłam tryb download, i wgrałam trzy plikowy rom.

Instalacja zakończona sukcesem, czekam na restart z myślą, że będę musiała znów wgrywać bootloader, a tu niespodzianka - ekran działa, działa dotyk, klawiatura, bez problemu telefon się odblokowuje.

Wszystko w 100 % sprawne. :hurra:

Piwko oczywiście postawione :)

Teraz tylko pozostaje mi aktualizacja do 4.1.2, ale poczekam na podpowiedź Gregs jak dokładnie to zrobić, bo boje się, że mogłabym coś zrobić źle.

Wgrałaś Kiesa jak pisałem i wyłączyłaś go po zainstalowaniu?

Czy kabel USB masz oryginalny Samsunga lub markowy, czy jakiś chiński (jak masz drugi kabel to zmień).

Wejdź w tryb recovery (na wyłączonym telefonie przytrzymaj jednocześnie Vol up+Home+Power ok. 20 sek.) i podłącz telefon do komputera.

Czy komputer widzi telefon i aktualizują się sterowniki. Poczekaj kilkanaście sekund. Następnie odłącz telefon od komputera i wyjmij baterię, a następnie ją włóż.

Przytrzymaj przycisk Power przez ok. 20 sekund i podłącz telefon do komputera.

Czy coś się dzieje na ekranie komputera? Czy komputer wydaje dźwięk po podłączeniu telefonu?

Po tych czynnościach spróbuj jeszcze raz wgrać tego bootloadera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kropa

Dopadł i mnie problem.

Jakieś pół roku temu przeszedłem ze stock`a 4.1.2 na Sweet ROM 10.5. Zainstalowałem ostatniego, odpowiedniego PhilZ`a, recovery itp. itd. - wszystko poszło gładko. ROM chodził przez te pół roku bez problemu, idealnie. Zdecydowałem się na zmianę sprzętu i chciałem wymazać wszystko z urządzenia poprzez "Ustawienia fabryczne" no i po tym Notek umarł. Odpala się, ładuje itp. ale boot utyka na ekranie startowym "Samsung Galaxy Note N7000"....

Co robić droga redakcjo? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi