Skocz do zawartości
wujektomo

Pomiar prądu Galaxy I5700

Rekomendowane odpowiedzi

Wifi nawet jesli skanuje co jakiś czas to nie ma to specjalnie wpływu na pobór prądu.

Podczas tych moich testów nie zauważyłem jakiś większych poborów w trakcie włączania się WIFI.

Prąd rośnie co prawda do 200mA ale wystarczy pobujać pulpitami i będzie to samo (to prawdopodobnie pobiera procesor)

WIFI jak pracuje (ściąga dane) wydaje się pobierać ok 50-100mA.

Po załadowaniu stronki o tyle od razu spada prąd.

Samsung ładnie zrobił tryby uśpienia modułów. (tu należy się im duży +)

Generalnie można mieć włączone wszystko BT, WIFI, GPS - nie pracują to nie żrą baterii.

Jak już coś ciągnie to procesor i ew. podświetlenie na 100% no i HSDPA to ładnie żarło ;)

[email protected] zabiera o 50mA więcej od [email protected] ?

Tak procesor mimo że ma zegar na max pobiera tylko 50mA więcej niż przy 66Mhz bo po prostu nic nie robi

Zegar to tylko zegar jak cała struktura tranzystorów leży odłogiem to nie ma co ciągnąć prąd.

Tak czy inaczej jak się wygasi telefon to nawet na 800Mhz proc się uśpi i prąd spadnie do 1mA

Zainstalowałem sobie SetCPU w poniedziałek porobię testy na skręconym zegarze np. 400Mhz.

Czuje że prąd powinien spaść ciekawe czy da się wtedy pracować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czesiu

@up
    i ladnie widac czemu bug 800MHz w kamerze nie mial wielkiego wplywu na czas dzialania na baterii

Edytowane przez msmarecki2
    Nie cytujemy całego posta poprzedzającego - @up wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lanc

@up

A rób testy rób miły człowieku ;)
    Od jakiegoś czasu się zanosze z myślą, żeby przez SetCPU sobie podnieść minimalne taktowanie CPU, żeby np nie spadał do 66Mhz tylko do tych 200 czy tam 400Mhz. O ile nie będzie to miało jakoś mega większego wpływu na baterię to tak sobie właśnie ustawię.

Dlaczego? Bo irytują mnie te lekkie lagi przy wybudzaniu komórki, kiedy to CPU spada do 66Mhz. Do tego lagujący Launcher zaraz po odblokowaniu tel i zlagowany telefon przy polaczeniu przychodzacym (zanim sie pokaze kontakt to telefon juz sobie od dobrych paru sekund gra i wibruje :F)

Tak swoją drogą, HSDPA + 100% wyświetlacza + IPLA rozładuje telefon w niecałe 2,5H. Co innego jeśli nie korzystamy z IPLI, tylko np przeglądamy internet / forum. Wtedy nie używany cały czas transferu no i nie leci film :)

Tak swoją drogą mógłbyś zobaczyć o ile wzrasta zużycie baterii po włączeniu jakiegoś filmu? Najlepiej jakby był skompresowany pod rozdziałkę telefonu, bo raczej te z wyższą rozdzielczością będą brały więcej prądu (downscaling do rozdziałki tel)

Z góry dzięki ;]

Edytowane przez msmarecki2
    Nie cytujemy całego posta poprzedzającego - @up wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@ up

myśle że można przestawić min cpu na 266 i potestować takparę dni

sam zauważysz przy normalnej pracy jak się zachowuje bateria

bo pomiar prądu to tak naprawdę wartości chwilowe

a liczy się tak naprawę zużyty prąd a tego się nie da pomierzyć

mnie też irytują te lagi na 66Mhz

pomiar przeglądania netu na HSDPA robiłem

jest w pierwszym poście

prąd dochodził do 450mA

ale tylko przy pobieraniu danych potem spadał do ok 250mA

Test na filmie mam w planach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ipla sama z siebie przez dość dobra jakość filmów i przez to większe zużycie procesora i ilość przesyłanych danych zużywa bardzo dużo prądu. Całkiem niedawno zauważyłem że oglądanie filmu z karty zwykłym odtwarzaczem to nic w porównaniu do Ipli, przez 1,5h ilość prądu zmniejszyła się zupełnie nieproporcjonalnie do Ipli, gdzie przez 20 minutowy filmik znikało mi tyle samo prądu, nawet jeżeli uwzględni się musialność stałego kożystania z WiFi.

Fajnie gdybyś przetestował różnice w poborze przy użyciu 2G i 3G.

A swoją drogą - testujesz to podtykając amperomierz między styki i baterię?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lanc

Przecież jest taki pomiar :)

EDGE to 2G

HSDPA to masz 3G ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Crow86

EDGE często jest określana jako 2.5G, podejrzewam, że to mogło wprowadzić w błąd emagnuski. wujektomo zmierzył chyba wszystko, co możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ciekawy jestem czy masz załączone w opcjach wifi "wifi sleep" po wygaszeniu ekranu wifi idzie "spać" więc nie skanuje co jakis czas. Budzi sie dopiero po wlaczeniu ekranu. Moze to ma wplyw na brak zwiekszonego poboru mocy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy możesz sprawdzić ile zjada GPS?

Chodzi o nawigację ja korzystam z Naviexperta czasami z google maps też.

Jakieś pół godziny z nawigacją i o 30% bateria spada, czyli jakieś 400mA ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A tak z ciekawości - takie zboczenie politechniczne ;) - jak wykonałeś pomiary? Wpiąłeś się w przewód USB? czy bezpośrednio w ogniwo?

Mierzyłem kiedyś swoją Spicę w ten sposób, tylko ja wpiąłem się w USB - sprawdzałem czy przy największym obciążeniu wyrobi mi ładowarka samochodowa :D

EDIT - swoją drogą możnaby wpiąć się w USB i wyjąć baterię. Obecność ogniwa nie zakłocałaby wtedy pomiarów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi