Skocz do zawartości
kapustowicz

Samsung Galaxy Note 10.1 GT-N8000 - kabel HDTV (adapter HDMI)

Rekomendowane odpowiedzi

Slepy
    Pojawiła się nowa możliwość.

Jest dostępna oryginalna przystawka Samsunga Allshare Cast Dongle (opisana jako do SGS3, ale działa z Note 10.1), wpinana do dowolnego telewizora w złącze HDMI. Połączenie jest w pełni bezprzewodowe i rozszerza funkcjonalność zwykłego DLNA o możliwość replikowania ekranu telefonu/tabletu na telewizorze (tak jakby bezprzewodowe HDMI). Ma ktoś doświadczenia z tym rozwiązaniem?

Na XDA narzekają na jakość połączenia i możliwość uzyskania rozdzielczości wyłącznie 720p (na pudełku jest opis 1080p), ale są też pozytywne opinie.

[Review] Allshare Cast Dongle - xda-developers

Mam, testowałem przez chwilę i działa poprawnie. Postaram się protestować porządnie i opisać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dls
    Kabel HDMI Samsung EPL-3PHPBEGSTD NIE DZIAŁA :(

Mimo powyższych opinii zakupiłem dokładnie taki sam adapter - EPL-3PHPBEGSTD, dziś dotarł i działa poprawnie z GT-N8000 :cool:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może to kwestia aktualizacji, nie sprawdzę bo odesłałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gowka1

Kolego dls moglbys napisac gdzie go zamawiales.Ja mialem ten drugi i niedzialal.Ma twoj wejscie na ladowarke.Pozd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dls

Zamawiałem w Komputroniku, brałem stamtąd bo w nazwie adaptera napisali "Galaxy Note 10.1" więc w razie czego miałem dobry argument aby towar odesłać. Ma wejście na ładowarkę, co więcej do poprawnego działania niezbędne jest podłączenie ładowarki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Snaco

Witam

Ja mam tego dongla All Share Cast ale nie jestem zadowolony. raz obraz idzie plynnie raz nie. Raz sie dzwiek rozjezdza - dramat.... bede go sprzedawal..... chcialem miec lepiej niz po kablu....a wyszlo ujowo... Mam pytanie o ten kabel....czy puszczajac film np z MXPlayer tez trzeba puszczac przez dekoder s/w zeby napisy byly na telewizorze? Czy mozna przez h/v ? Czy sa jakieś opoznienia czy inne problemy? Np na tym donglu to film h/w idzie pieknie na calym ekranie ale nie mam napisów. Przez s/w jest roznie (ale czesciej zle) jednakze nie jest na pelnym ekranie tylko sa czarne pasy po bokach i u dolu.... nie chce kupic kolejnego bubla.... pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dls

W przypadku MX Playera faktycznie trzeba włączyć dekoder s/w, ale nie zaobserwowałem opóźnień, obraz jest faktycznie nieco mniejszy ale nie dużo - nie przeszkadza mi to bardzo - czasem wręcz pomaga bo napisy są bardziej czytelne na dolnym czarnym tle :). Z drugiej strony stockowy player również pokazuje napisy na wyjściu HDMI + obraz na fullscreen, z tym, że nie lubi kodowania win-1250 bodajże - z UTF jest OK. Płynność obrazu na wyjściu jest wystarczająca do filmów, ale fps jest zauważalnie niższa, co widać chociażby przy przewijaniu pulpitów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Slepy

All Share Cast (po ok. miesiącu użytkowania)

- działa poprawnie, nic się nie zacina, przeglądanie neta puszczanie filmów bez zarzutu,

- niestety max rozdzielczość to 720p, nie obsługuje 1080p

- udało mi się uruchomić telewizory czy rzutniki tylko po łączu HDMI, zastosowanie konwerterów HDMI->video nie działa niestety

- są problemy z niektórymi aplikacjami; prezentacje z formatu powerpoint nie działają dobrze tzn obraz na tablecie jest ok. na rzutniku jest często przycinany w dziwny sposób np. pionowo w 1/3 ekranu, aplikacja TED na TV wyświetla film ale napisy z tłumaczeniem na tablecie :-(.

Reasumując fajny gadget do prezentacji w pdf, czy oglądania filmów z neta ale poprzez przeglądarkę, bo część dedykowanych aplikacji ma problemy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xerox

Mnie tez zaczyna coraz bardziej wkurzac brak 100% odzwierciedlenia obrazu przez allshare cast dongle. Nie wiem, czy to takie trudne, zeby przesylac po wifi dokladnie to co widzimy na komorce/tablecie, a moze to aplikacje musza byc dodatkowo ulepszane, zeby to obslugiwac (jak w przypadku multiwindow)?

Np. wideokonferencje w Skype niestety nie dzialaja prawidlowo, gdyz na telewizorze zawsze widzimy obraz tylko ze swojej kamery cokolwiek bysmy nie zrobili (pomimo, iz na tablecie w danej chwili widze obraz rozmowcy).

Troche niedorobiony jest ten produkt, tym bardziej, ze cena nie jest niska.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kulbi

Czy ktoś używał poniższej przejściówki HDMI?

Oryginalny Kabel TV HDMI Samsung Galaxy Note 10.1 (3135060180) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Interesuje mnie głównie osiągana rozdzielczość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi