Skocz do zawartości
v4n3llu5

[ROZWIĄZANY] Koszmarne zużycie baterii przez ''System operacyjny android''

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma tak samo? Wcina mi baterię w oczach :zdegustowany:. Od razu mówie, że żadna

aplikacja firm 3cich nie działa mi w tle, wszystkie synchronizacje powyłączane, wszystkie moduły ( wifi, gps, bt ), GSM ustawione na 2G jedynie przesył danych włączony. W aplikacjach działających też nic szczególnego nie ma oprócz standardowych ''aplikacji'' typu kontakt, usługi google, ustawienia... Telefon be problemu przechodzi w deep sleep ( tak pokazuje cpu spy ) a jednak czy jest uśpiony czy nie zasysa baterię. Pomaga na chwile powyłączanie czego sie tylko da w ''działających aplikacjach'' ale nie na długo. Czasami reset pomoże no ale nie tędy droga. ''System operacyjny android'' na 7 godzin od odpięcia od ładowarki utrzymuje się aktywny prawie 2,5h nawet jak leży i zjada 42% baterii... Kalibracja baterii nic nie dała... Kopałem trochę w sieci ale znalazłem tylko to samo co sam piszę a rozwiązania brak :oczy:. Nie usmiecha mi się flashowac telefonu byc może ''do nastepnego razu'' skoro przyczyny jako takiej brak... Wklejam zrzuty ekranu :

post-65122-14255710695839_thumb.png

post-65122-14255710695491_thumb.png

Edytowane przez v4n3llu5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No siema :) ja też coś mam z tym 587 i po tym jak zmienialiśmy baseband na 72 nie trzyma za fajnie. Widze ze masz jakiś custom chyba może wrzuć na na nowo system powinien zadziałać lepiej.

Aha jak możesz powiedzieć czemu gdy ustawię tylko sieć GSM to po uruchomieniu na nowo tel mam WCDMA i GSM ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Soft ma taki bug lub specjalnie sony tak zrobił że po restarcie wraca do 2g/3g, mi tam nie przeszkadza i tak korzystam z neta komórkowego ale gdybym nie korzystal też bym tak miał bo na 3g lepsza jakość połączeń, w niektórych miejscach mojego domu lepszy zasięg i tak pozatem po to chyba mają telefony 3g aby korzystać a nie zmieniać na tylko gsm, co do baterii tak czy tak i tak musze ładować co dzień.

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam stocka od Sony 4.0.4 .431. Ale to raczej nie wina ani softu ani modyfikacji bo ludzie mają taki sam problem nawet na Samsungach... Baseband 72 jest ok nawet na customach jest zalecany zamiast tego 77. Nie wiem o co kaman... A co do 2G to ja mam na sztywno ustawione i po restarcie wstaje bez zmian czyli dalej na 2G.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tym sofcie co masz nie ma tego problemu ale on wolniej chodzi chodzi o soft oficjalny nie custom oparty na nim.

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam 587 i baseband 72 bo lepiej chodzi na 587 ale bateria słabiej trzyma :( a jak ustawić na sztywno 2G bo neta to tylko po WiFi śmigam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ja mam 587 i baseband 72 bo lepiej chodzi na 587 ale bateria słabiej trzyma :( a jak ustawić na sztywno 2G bo neta to tylko po WiFi śmigam

No ja mam w ustawieniach tyb sieci ustawiony na ''tylko GSM''. I po restarcie nic sie w tej kwestii nie zmnienia ;).

Edytowane przez carmel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie zmienia sam i nie wiem czemu :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    veimus

Ok miałem podobną sytuacje, poradziłem sobie z tym, a wiec potrzebujemy 2 programów pierwszy to BetterBattery Stat płatny ze sklepu Play ale na XDA autor udostępnia za free pełną wersje: [APP] [08 Sept. - V1.10.5] BetterBatteryStats adds battery history back to Android - xda-developers drugi program to System Cleanup: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SystemCleanup.Inteks.org&feature=more_from_developer#?t=W251bGwsMSwxLDEwMiwiY29tLlN5c3RlbUNsZWFudXAuSW50ZWtzLm9yZyJd

1. właczamy BetterBattery Stat, z pierwszej rozwijanej listy wybieramy "Alarms" druga pozostawiamy bez zmian (Since unplugged) i na pierwszej liscie pewnie macie pozycje "com.google.android.gsf" ? mam racje ? :D

2. odpalamy System Cleanup, przechodzimy do zakładki Apps i szukamy "Google Service Framework" przytrzymujemy na niej palec aż pojawi się menu z którego wybieramy "Enable/Disable Activities" i odznaczamy ostatnie dwie opcje: Google Messaging Servis i Cloud to Device Messanging Service" - składniki GoogleTalk, pierwszą opcje zostawiamy WŁĄCZONĄ!! Na koniec przy wyjsciu z aplikacji zostaniemy zapytani o restart telefonu i akceptujemy ;-)

INFO: Druga aplikacja która wzbudzała uśpiony telefon bardzo wiele razy to był stockowy Zegar/Budzik, została zamrożona (używam innego budzika) i teraz wszystko wygląda tip-top na wykresie ;-)

U mnie to działa super, teraz na wykresie baterii stan przebudzenia jest tylko gdy ekran jest włączony :)

Przedtem:

20120831020848.png

20120831020801.png

Stockowy Alarm też dość dużo powoduje wybudzeń, na wykresie baterii jest podpięty pod "System operacyjny Android"

20120918014913.png

20120918154103.png

Po modyfikacji:

20120918154931.png

Edytowane przez veimus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W system cleanup nie mam "Google Service Framework" ale zamorzę google talk zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi