Skocz do zawartości
v4n3llu5

[ROZWIĄZANY] Koszmarne zużycie baterii przez ''System operacyjny android''

Rekomendowane odpowiedzi

No i tak też zrobiłam, bo wczoraj wieczorem doczytałam parę artykułów o task killerach no i wywaliłam... A z programami jest pewien problem, bo nie mam roota... to za świeży telefon, na gwarancji nieco się obawiam x]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Greenify, to aplikacja hibernujaca inne aplikacje, podobno już nie wymaga roota, czymś takim się zainteresuj. Te task kilery i battery doctory są żenujące.

by Ray

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Cześć mam na imię Ola, i od kilku dni mam dosłownie tragiczny problem z usługami Google Play. To coś sprawia, że bateria leci na łeb na szyje, a ładuje się w tempie ślimaka. Nie mogę wyłączyć tej aplikacji usługi Google, bo co 5 minut wyskakuje mi informacja, że muszę włączyć, żeby Google Play nadal działało. Tych usług Google, nie da się w żaden sposób wyłączyć, a to mi żre mnóstwo baterii. Z silnej baterii, którą ładowałam raz na dzień i trzymała do wieczora, teraz od mniej więcej dwóch dni, potrafi mi zniknąć 3% w ciągu 40 minut. Dziś dopiero zorientowałam się, że to przez te paskudne usługi Google, tak się robi.  Próbowałam to wyłączyć na własną rękę, ale tak jak mówię, nic z tego. Jeszcze kilka dni temu, telefon potrafił mi się naładować w ciągu godziny, góra półtorej i, trzymał cały dzień, a teraz zanim naładuje się 1%, mija chyba godzina. Czy ktoś mi może pomóc i powiedzieć krok po kroku, jasno i wyraźnie, jak pozbyć się tych usług Google, nie tracąc dostępu do takich usług jak Google Play, YouTube, czy dysk Google. Będę bardzo wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam

Edytowane przez melis
    Poprawiłem nieco treść posta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    frrancuz
    Napisano (edytowane)

Usługi GOOGLE play odpowiadają nie tylko za siebie, ale i za zużywanie baterii przez aplikacje zewnętrzne. Wyczyść im dane, zastanów się jakie aplikacje ostatnio aktualizowałaś, bądź instalowałaś. Wyczyść im dane,  odinstaluj na chwilę, przełącz BT synchronizacje GPS i może dojdziesz do tego. Jeżeli nie, to możesz próbować wgrać ich starszą wersję. Jeżeli mimo wszystko, to również nie pomoże, to skutecznym rozwiązaniem może być wipe i, zainstalowanie od nowa tylko potrzebnych rzeczy i szybka analiza co i jak. Często taki drenaż, powodują aplikacje używające lokalizacji oraz fejsbuk i messendżer. Czasem wystarcza zwykle czyszczenie cache w telefonie. Wejdź do recovery, albo zobacz na GOOGLE jak to zrobić u siebie. Tutaj nie ma jakiegoś złotego środka, dlatego nie ma również gotowego rozwiązania. Ja bym chyba zrobił potrzebne kopie, i od razu zrobił pełną czystkę w telefonie. Ja nie mam fejsbuka i mieć nie będę.

Edytowane przez melis
    Poprawiłem nieco treść posta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@frrancuz Aha czyli mam sprawdzić wszystkie pamięci cechy u siebie w telefonie i co to jest No wipe nie wiem jak to się pisze I jak mam go zainstalować aktualnie otworzyłam telefon o godzinie 12:06 a mam 98% naładowania chociaż jeszcze Dosłownie przed sekundą jak wyszukiwałem cię tutaj ja mam 99% możesz mi przynieść linki do tych programów bardzo cię proszę

Edytowane przez melis
    Usunałem część posta, która została już zamieszczona wcześniej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    frrancuz

To nie są programy. To jest opcja czyszczenia telefonu. Wipe/factory reset są operacjami które czyszczą telefon do stanu "jak z pudełka". W ustawieniach telefonu powinnaś gdzieś mieć jedna z nich, natomiast 2 jest dostępna przeważnie po wejściu do specjalnego trybu w telefonie.
    Wygoogluj sobie: model telefonu + wipe
    Tylko to wyczyści telefon więc zrób kopie kontaktów itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi