Skocz do zawartości
mariusz555

Powrót do Froyo przez Backup Danych

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Nurtuje mnie jedno pytanie. Przed zabawą z różnymi softami na różnych kernelach podążyłem za radą forumowiczów i wykonałem Backup oryginalnego Froyo 2.2 Obecnie nie jest mi on potrzebny ale chciałbym na zapas wiedzieć, czy mogę wgrać kernel z Froyo, na to przywrócić backup czystego Froyo i z czystym sumieniem zasuwać do serwisu? (Obecnie mam DEFY z Bayerem obecnie na CM9 na DEFY+ z kernelem 2.3) Jeżeli istnieje taka możliwość to proszę o link do odpowiedniego kernela, bo widziałem np. w indeksie u Epsylona wersję podpisaną i niepodpisaną i szczerze nie wiem co jest czym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Backup nie przywróci Ci całego systemu na nowo, możesz przywrócić telefon do stanu Froyo z momentu kiedy zrobiłeś kopię.

Wcześniej jednak potrzebny jest flash plikiem .sbf przes RSD, potem przywrócenie backup-u

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok rozumiem. Czyli tak naprawdę kopię mogę skasować ponieważ obraz robiłem po Wipach wiec przywrócenie kopi nie zmieni niczego :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tym przypadku niczego, natomiast ten Backup czystego systemu nigdy nie zaszkodzi mieć, więc jeżeli np chcesz zwolnić trochę miejsca na karcie to lepiej przenieś go po prostu gdzieś np. na kompa.

Od przybytku głowa nie boli, ale od braku czasem rozboleć może ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mogę wgrać kernel z Froyo, na to przywrócić backup czystego Froyo i z czystym sumieniem zasuwać do serwisu?

Tak... gicala, wprowadził cię w błąd...

Wchodzisz w CWM instalujesz kernel 2.2, czy tam froyo i robisz restore, wszystko w tym temacie.

Jednie co musisz pamiętać przy backupach w defy, to to, że standardowo przywracasz data + system - bez kernela

Nawet jak dasz "advanced restore" i przywrócisz na siłę "boot" To telefon ci się nie odpali, i wtedy tylko flash przez RSD ;)

Mam nadzieję, że teraz to rozumiesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

misiek998... nikogo nie wprowadziłem w błąd, pytanie stanowczo dotyczyło tego co zrobić żeby serwis nie miał zastrzeżeń.

To co przytoczyłeś powyżej niestety pozostawi ślady ingerencji w system, wystarczy bardziej dociekliwy serwisant, a jak widać z opisów na tym forum niestety tacy zdarzają się coraz częściej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Faktycznie root i recovery mu wtedy zostaną...

Chociaż ja bym wysłał telefon tak jak stoi, bo nie chciałbym się bawić w przywracanie. Ciekaw jestem, czy to anuluje gwarancję której i tak nie mam, inaczej można by wgrać froyo i słać jeszcze raz, aż do oporu.

Mając GT540 czytałem przypadek wysłania go z androidem 2.3 i naprawili. Można by nawet sporządzić opinię biegłego, że wersja androida ma się nijak do wodoszczelności, czy tam padania głośnika, ale to by było chyba na nic, przy zapisakch w "regulaminie gwarancji"

Jeżeli ktoś nie chce mi naprawić telefonu, podając powód, który w żaden sposób nie wpływa na przedstawiony problem, lub uszkodzenie, to ja takiego telefonu nie chcę i nie chcę mieć nic wspólnego z producentem. Zauważ, że z każdej strony to my dostajemy po kieszeni, nie motorola. Oni sobie wrzucą twój telefon do wody i ci odeślą z napisem "był zalany", ale to już osobny temat, na szerszą dyskusję.

Myślę, że temat powrotu do froyo został już wyczerpany ;)

Edytowane przez misiek998

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Również uważam temat za wyczerpany. Wiem już wszystko o co chciałem zapytać. Piwka za pomoc poleciały.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wykrzyk.png Temat wyczerpany. Został zamknięty. W przypadku dalszych pytań lub potrzeby uzupełnienia informacji, proszę o przesłanie PW do moderatora działu.
    zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz[/WARNZ]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x