Skocz do zawartości
marekczm

Problem z ponownym uruchomieniem telefonu po wgraniu nowero ROM-u

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zrootowałem swoje G1 metodą „[G1 ROM] G1 - one click root+dnagerSPL+ROM CM6RC3 (android 2.2)+google addon - krok po kroku” (http://forum.android.com.pl/f88/g1-one-click-root-dnagerspl-rom-cm6rc3-android-2-2-google-addon-krok-po-kroku-23512/).

Wszystko poszło szybko i gładko, rom się uruchomił i działało prawie wszystko. Niestety miałem na nim problem z baterią – trzymała przez 3-4 godziny zabawy lub 8 „czuwania” (na oryginalnym oprogramowaniu z ERY miałem 8-10 godzin zabawy lub nawet 24 godziny „czuwania”). Dodatkowo nie działała synchronizacja kontaktów z gmail (reszta o dziwo działała).

Myślałem że to problem związany z wersją RC3 dlatego postanowiłem wgrać już wersję stabilną 6.0.0 (przy okazji podzieliłem kartę na partycję swap, EXT i FAT). I znowu rom ładnie się zainstalował i uruchomił, ale niestety bateria nadal bardzo krótko trzymała i dodatkowo: po reboocie telefon wisi na logo ERY! Na szczęście można wejść do recorvery i tak też zrobiłem żeby przywrócić starą wersję (albo jakąkolwiek inną). Cokolwiek jednak bym nie zainstalował (obecnie mam eClair by Laszlo – chodzi bardzo szybko, wszystko działa) działa tylko do pierwszego reboot’a i wisi…

Ktoś może spotkał się z takim zachowaniem telefonu? I najważnejsze – czy jest na to jakaś rada?

PS

Co do baterii: właśnie sprawdziłem w „Informacje o telefonie -> Użycie baterii” mam:

1. 41% Komórka w trybie gotowości

2. 36% Telefon nieaktywny

3. 8% wyświetlacz

I po jakiś 4 godzinach 10 procent baterii :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdz czy bateria nie jest spuchnieta.i sprobuj zrobic wipe battery status. Co do boolopa potrzebny jest logcat zeby widziec co sie dzieje

Sent from my Chromatic Dream using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bateria wygląda OK - nawet nie jest ciepła, a pod 1.6 od ERY potrafiła się spocić. Ten wipe baterii to jak się robi?

Jeśli chodzi o "logcat" - jeśli dobrze rozumie mam ściągnąć taki program z marketu (znalazłem nawet taki) i po uruchomieniu go zrebootować telefon? Powinien gdzieś zapisać jakieś logi?

Pytam ponieważ mam tylko jedną próbę - po takim reboocie będę musiał od nowa instalować rom-a :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie. Logcat robisz podlaczajac fona do usb i instalujac sdk i poprzez cmd siesprawdza. Wipe recovery znajdziesz gdzies na forum

Sent from my Chromatic Dream using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Logcat robisz podlaczajac fona do usb i instalujac sdk i poprzez cmd siesprawdza" - dla mnie to kosmos, pewnie przez tydzień musiałbym się uczyć obsługi tego SDK ;) Chyba będę musiał na razie poprzestać na "operacjach" na miarę moich możliwości czyli np. na nowo sformatować kartę SD, podzielić na partycję itp. Tylko czy to może mieć wpływ na zawieszanie fona?

Co do baterii - szukałem jeszcze czegoś co może powodować takie zużycie baterii i znalazłem coś co się nazywa "Wiadomości i pogoda". Sam tego nie używam, ale cały czas to siedziało w pamięci. Przez 2 godziny bateria zjechała do 50% (ze 3 rozmowy i 2 sms-y). Po "ubiciu" tego programu od 2 godzin bateria zjechała tylko o jakieś 2% więc może wreszcie znalazłem częściowe rozwiązanie problemu. I o ile mnie pamięć nie myli ten sam program był w CM6. Szkoda że nie można tego tak po prostu odinstalować :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

obsługa sdk jest banalnie prosta. W momencie gdy fon wisi na splashu wpisujesz w cmd adb logcat i juz. Wklejasz to co sie pojawia.

jak zainstalowac sdk masz na wiki.

I faktycznie, ta aplikacja zżera dużo baterii/ramu/danych (ale nie wszytskim, mi tam ona nie wadzi i nie mam z nią problemu :D)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o logcat, to mogą się pojawić problemy z kopiowaniem go z cmd (bo robi się to przez ENTER po zaznaczeniu tekstu, nie przez ctrl+C i miałem z tym niezłą przeprawę jakiś czas temu, a także bufor domyślnie ma za mało linii), więc można zrobić zapisywanie do pliku txt. Nie będziesz widział na bieżąco w konsoli, co się dzieje, ale za to w pliku potem będziesz miał podgląd CAŁEGO utworzonego logu. Robi się to przez proste polecenie

adb logcat > logcat.txt

To zapisze cały log do pliku logcat w katalogu sciezka do sdk/tools ew. w system32/tools jeśli od razu odpalisz adb nie przechodząc do folderu sdk (tak też można).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie jestem na etapie ściągania sdk pod linuxa i postaram się coś z tym zrobić...

A co do baterii - to chyba jednak nie było to co opisywałem. Co prawda usunięcie z pamięci tych "wiadomości i pogody" trochę pomogło, ale i tak bateria "spada" zdecydowanie za szybko. Znalazłem poradnik dotyczący "wipe baterii" ale będę musiał poczekać do "wyprostowania" sprawy rebootu mojego telefonu.

EDIT

Udało się - znaczy tego "logcat-a" zrzucić do pliku. Ale tak jak się obawiałem są tam informacje zrozumiałem chyba tylko dla Gandalfa :( Plik jest chyba za duży żeby wkleić go na forum (ponad 750 linii) Czy mogę liczyć na wskazówkę czego szukać?

Edytowane przez marekczm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wstaw go na pastebin.com

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W takim razie pytanie, które powinienem zadać wcześniej - czy tego logcat'a powinienem zrobić podczas startu androida (właśnie wtedy kiedy się zawiesza) czy też wystarczy log z działającego telefonu (taki mam teraz)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi