Skocz do zawartości
shaka

Jak skopiować zdjęcia kontaktów facebooka na kontakty google??

Rekomendowane odpowiedzi

shaka

Mam taki problem już od początku. Synchro z facebook mi działa, kontakty połączyłem z googlowymi, ale zdjęcia facebooka widać tylko w stockowej aplikacji do kontaktów, i w żadnej innej, dlatego chciałbym jakiś sposób żeby zdjęcia przekopiować łatwo z kontaktów facebooka na googlowe.

mimo że kontakty są połączone to żadne dane z tych facebooka nie przechodzą na serwer googla, powinno to się na prawdę łączyć, a nie tylko w telefonie są skojarzone i tylko w aplikacji Kontakty.

Najbardziej zależy mi na zdjęciach żeby wszędzie były widoczne (w dialer one, w aplikacjach i widgetach od wiadomości itp), jakieś sugestie ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shaka

nie da się z tym nic zrobić ??

może to gdzieś w folderach siedzi, i wystarczy przerzucić miniatury? z tym że nie wiem czy znajdę te miniaturki ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jarekt

Flup nie zrobisz tego z poziomu andka (mozesz tylko w polaczonych kontaktach w edycji kontaktu kliknac na zdjecie w sekcji FB albo w sekcji Google [oczywiscie jesli masz zdjecie i tutaj i tutaj) i wybrac opcje "ustaw jako glowne" [czy jakos podobnie]. To oczywiscie nie zalatwia Twojego problemu.

Problem za to mozesz zalatwic uzywajac narzedzia facebooka sluzacego do synchronizacji kontaktow FB z kontaktami gmaila. Kiedys przypadkiem znalazlem cos takiego tyle ze nie pamietam nazwy. Aplikacja jest online i AFAIR byla pod adresem facebook.com/apps czyli jest to produkt tworcow FB. Jesli znajde czas na szukanie i przyniesie ono pozytywne efekty dopisze dokladnie linka.

---------- Post dołączono o 11:35 ---------- Poprzedni post napisano o 11:33 ----------

Google Contact Sync | Facebook To chyba to - nie mam czasu teraz sprawdzac ale rozwiaznie dziala genialnie z tego co pamietam.

---------- Post dołączono o 11:36 ---------- Poprzedni post napisano o 11:35 ----------

Dobra - to nie to ale tez fajne. Poszukam jeszcze w wolnej chwili..

---------- Post dołączono o 11:42 ---------- Poprzedni post napisano o 11:36 ----------

Jesli potrzebujesz samych fotek to moze wystarczy Phaceboogle - Import Contact Pictures.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shaka

pomogło. mogłem poszukać w programach ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podepnę się z moim pytaniem tutaj.

Czy da się jakoś inteligentniej ustawić pokazywanie zdjęć (nie chodzi mi o synchronizację ale o wyświetlanie zdjęć w Androidowej aplikacji). Dla większości kontaktów miałem ustawione zdjęcie w Google Contacts, po zsynchronizowaniu z facebookiem kontakty które nie mają zdjęcia w facebooku a mają w google contacts są wyświetlane bez zdjęcie.

Innymi słowy aplikacja działa tak: "jeśli kontakt jest połączony z facebookiem, weź zdjęcie z facebooka" a powinna działać tak: "jeśli kontakt jest połączony z facebookiem i ma dodane zdjęcie, weź zdjęcie z facebooka".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jarekt

Musisz wejsc w kazdy z tych kontaktow (edycja) i powinienes miec 2 bloki wpisow (przynajmniej). Jeden z [email protected] a drugi z facebooka. Jesli chcesz zeby system pokazywal Ci konkretne zdjecie to dotykasz go paluchem i wybierasz: "uzyj tego zdjecia".

Jesli w kontaktach masz osobno kontakt z google i z facebooka to wybierasz w czasie edycji ktoregos z nich polecenie SCAL.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dmat

To i ja pozwolę się podpiąć z pytaniem.

U mnie zdjęcia z fejsbooka pokazują się kiedy chcą a raczej prawie w ogóle się nie pokazują.

Obojętnie czy jest to kontakt z fejsa czy z google, czy też google z podłączonym kontaktem z fejsa to zdjęcia prawie w cale się nie pokazuję. Na 300 czy 400 kontaktów moze tylko w 5 czy 10 przypadkach mam foty.

Szukam i szukam i nie moge znalezc zadnej opcji, ktora by odpowiadala za wyswietlanie zdjec.

Pomocy :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja to robiłem u siebie na androidzie 2.1 tak :

- Najpierw podłączyłem się w opcjach kontaktów z kontem fejsbuka - podaje nazwę usera i hasło

- Potem wchodzę w wybrany kontakt - w edycję

- Obok nazwy kontaktu pojawia mi się ikonka "Łączę" z cyferką 1 - klikam

- Na dole mam ikonkę fejsbuka - po kliknięciu pojawia mi się cała lista kontaktów z fejsa - wybieram i ikonka sama się ustawia

- Jak wchodzę potem w edycję kontaktu to jest obok nazwy ikonka "Połączono" - jak w nią klikam to mam "Połączone kontakty" i zaznaczone że dany kontakt jest połączony z kontem fejsa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    badgod

a czy takie połączenia zapamiętają się, gdy np. będzie trzeba zrobić wipe outa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi