Skocz do zawartości
La Chupacabra

Samsung Galaxy Note 10.1 GT-N8000 - folie na ekran

Rekomendowane odpowiedzi

DarekM

Założyłem matową folię z komputronika. Wygodne w słoneczne dni ale z drugiej strony kolory i jakość wyświetlanego obrazu znacznie się pogorszyła (występuje efekt ziarnistości) czy ktoś zna matową folię dedykowaną do tego modelu która nie ma tego efektu. BTW. rysikiem piszę całkiem sporo i folia niestety złapała już kilka rys.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz na myśli tego Belkina?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DarekM

tak folia Belkina. Btw. gdyby ktoś miał matowią folię, która nie ma efektu ziarnistości to niech poda nazwę.

Edytowane przez DarekM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja również używam oryginalnej folii Samsunga. Zarówno na Note 10.1 jak i Tab 10.1

Sprawuje się bez zastrzeżeń i po raz pierwszy w życiu udało mi sie ją nakleić na ekran bez żadnego bąbla z powietrzem :-)

Wysyłane z mojego GT-N8000 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    totoeli

Ja też używam ryginalnej folii samsunga. Rysik działa tak samo jak bez folii. Dużą zaletą jest brak palcowania po naklejeniu fulii, od rysika trochę się rysuje ale w zasadzie to nie przeszkadza. Miałem duży problem z naklejeniem i zostało trochę paprochów i bąbli, ale to olałem i w zasadzie bardzo to nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś miał może kiedyś kontakt z foliami Puro.

Znalazłem coś Puro Screen Protector Standard (jest jeszcze wersja matowa any-fingerprints) za 49 zł i nie wiem czy warto?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie rozumiem ludzi, którzy mówia, że porysowała im się folia...

Folia jest od tego aby sie rysowała. W każdej chwili możemy ją zdjąć i nakleić kolejną.

Z porysowanym ekranem już nie jest tak łatwo. :)

Wysyłane z mojego GT-N8010 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widze, że polecacie folię samsunga. Mi zależy żeby folia nie miała wpływu na obsługę dotyku palcami i rysikiem, nie zniekształcała obrazu i kolorów a za duży plus jeszcze uznam jakby była matowa i poprawiła widoczność na słońcu.

Możecie mi coś polecić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Założyłem matową folię z komputronika. Wygodne w słoneczne dni ale z drugiej strony kolory i jakość wyświetlanego obrazu znacznie się pogorszyła (występuje efekt ziarnistości) czy ktoś zna matową folię dedykowaną do tego modelu która nie ma tego efektu. BTW. rysikiem piszę całkiem sporo i folia niestety złapała już kilka rys.

To jest charakterystyka folii matowej, w zależności od producenta jest różny stopień jej przeźroczystości. Na przykład folia 3MK ma 98% przeźroczystości i zmienia temperaturę kolorów wyświetlacza oraz delikatnie rozmywa brzegi, szczególnie jest to widoczne na wyświetlaczach o wysokiej rozdzielczości. Jeśli ktoś dużo czyta e-book'ów na tablecie to byłbym ostrożny co do zakładania folii matowej, ale to może być tylko moje subiektywne odczucie. Efekt ziarnistości powoduje że folia pochłania więcej refleksów świetlnych i odciski palców. Niestety na rynku nie ma folii, która łączyła by cechy folii przeźroczystej i matowej. Podatność na zarysowania to kolejny nieodłączny aspekt folii matowej. Z racji, że jej powierzchnia nie jest idealnie gładka, szybciej się rysuje, szczególnie podczas używania rysika.

Widze, że polecacie folię samsunga. Mi zależy żeby folia nie miała wpływu na obsługę dotyku palcami i rysikiem, nie zniekształcała obrazu i kolorów a za duży plus jeszcze uznam jakby była matowa i poprawiła widoczność na słońcu.

Możecie mi coś polecić?

Nie da się połączyć Twoich potrzeb w jedną folię. Folia może być przeźroczysta i wtedy w żaden sposób nie zniekształca obrazu i koloru (praktycznie jej nie widać), albo matowa co poprawia widoczność na słońcu i utrzymuje wyświetlacz w czystości. Niestety folia matowa nie oddaje takiej głębi kolorów i ostrości jak przeźroczysta bo ma 98% przeźroczystości i inną strukturę powierzchni. Ja polecam 3MK, polski producent, bardzo dobrej jakości folia, nie wpływająca na sensor dotyku, w rozsądnej cenie, chyba że wolisz kupić jedną folię na całe życie urządzenia, to wtedy ZAGG InvisibleShield, koszty są dużo wyższe, ale dożywotnia gwarancja to rekompensuje.

Edytowane przez iScratch

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co wiem to folia samsunga jest bardzo średnia, a wręcz słaba. Robi ją jakąś firma na zlecenie samsunga i jej jakoś odpowiada cenie najtańszych dostępnych na rynku. No, a jak wiadomo taka nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi