Skocz do zawartości
La Chupacabra

Samsung Galaxy Note 10.1 GT-N8000 - folie na ekran

Rekomendowane odpowiedzi

m!xeR

Zakupiłem folię Samsunga głównie ze względu na fakt niskiej dostępności Belkina innego niż matowy, albo po prostu słabo szukałem...W każdym razie w jednym z internetowych sklepów zamówiłem folię markowaną przez Samsunga (jak twierdzi atomic339, nie wiem, nie weryfikowałem tego ale to bardzo prawdopodobne) i mimo, że pierwszy raz w życiu nakładałem folię nie miałem z tym większych problemów. Trochę bałem się, że sama ściereczka która jest dołączana do zestawu nie wystarczy do odpowiedniego wyczyszczenia zapalcowanego ekranu ale nic bardziej mylnego, po kilku tylko ruchach szmatki na ekranie wyświetlacz był całkowicie wolny od tłustych śladów czy innych paproszków. Samo nałożenie foli i wyciśnięcie bąbelków powietrza banalnie proste.

Wrażenia z używania foli jak najbardziej pozytywne, nie widać zaburzeń kolorów a poślizg palca po foli jest na poziomie "gołego" ekranu. To czego do tej pory nie sprawdziłem to rzeczywistej ochrony na ewentualne uszkodzenia mechaniczne oraz współpracy s-pen'a z tą folią.

Jeżeli tylko wahacie się pomiędzy tą bądź inną folią to z czystym sumieniem polecam tą od Samsunga aczkolwiek proszę wziąć pod uwagę, że to moja pierwsza folia i nie mam porównania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja w tej chwili mam folię matową ale nie podoba się mi ona wcale. Może ktoś polecić folię przeźroczystą?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    m_glod

Org samsunga. Jest super i polecam

Wysłane z mojego GT-N8000 za pomocą Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej, mam do Was pytanie dot. Note N8010. Od razu jak go kupiłem to założyłem na ekran folię org. Firmy Samsung.

Dlatego nie mam porównania… czy wpływa to jakoś na rysik? Bo nie ukrywam,że słabo się go używa… a chcę kupić Note 2014 i ciekaw jestem czy w tamtym modelu wygląda to lepiej czy to kwestia folii.

Fakt, teraz ta folia jest już porysowana ale gdyby nie ta folia to te wszystkie (mega liczne ) rysy były na ekranie.

A co z tymi szkłami na ekran (zamiast folii) – mam w S5 i sobie chwalę ale jak wiecie to nie ma on Spena.

Czekam na info i chętnie obejrzałbym jakieś testy/video na ten temat.

Wszystkiego dobrego!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Igorius

Folia nie wpływa w żaden sposób na rysik, który można używać trzymając nad ekranem, w ogóle nie dotykając go.

Szkło jest grubsze niż ramka więc z boku mamy jednak milimetr lub dwa wystające. Poza tym gdy upadnie, a jest przyklejone, szczególnie płasko lub rogiem tabletu na twarde podłoże to konsekwencje tego mogą być tragiczne... Osobiście wybrałbym folię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi