Skocz do zawartości
emil2424

Najnowsze & Oficjalne oprogramowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Właśnie przyszedł mój Sensation XL :) Zrobiłem hard restart i straciłem język polski, przywróciłem go za pomocą aplikacji MORE LOCALE 2 ;) ufff

Domyślam się że mam azjatycką wersje oprogramowania bo mam do wyboru język angielski i jakieś azjatyckie "krzaczki"

Chciałbym żeby ktoś mnie naprowadził na najnowszą i koniecznie oficjalną wersje oprogramowania dla HTC Sensation XL przeznaczoną dla Europy/Polski.

Było by bajecznie gdyby dało się to zrobić z poziomu telefonu przez opcje aktualizacji :)

Aktualnie mam:

Android - 4.0.3

HTC Sense - 3.6

Wersja oprogramowania - 2.33.707.1

Wersja jądra - 3.0.16-ge946e68 [email protected]#1

Wersja pasma podst. - 20.71.30.0833U_3831.16.00.27_M.

Wersja kompilacji - 2.33.707.1 CL376008

Wersja przeglądarki - WebKit/534.30

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też szukam gdzies aktualizacji 4.1.x ale nie moge nic znalesc znaleźć narazie na_razie tez mam 4.0.3

Edytowane przez Smogg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

A HTC w ogóle zapowiedziało JB dla Sensation XL? Posiadacze "zwykłej" Sensacji, jak i jej wersji z Beats (XE) cały czas są utrzymywani w niepewności, co do przyszłości tego telefonu i jego aktualizacji do Androida 4.1.

Nie zrozumcie mnie źle, ale Sensation XL raczej nie będzie traktowany priorytetowo przy ewentualnej aktualizacji. Desire HD, o bardzo zbliżonych parametrach nawet ICS nie dostał... trzeba uzbroić się w cierpliwość i nie oczekiwać cudów. HTC niestety od pewnego czasu nie traktuje swoich klientów z należytą starannością i dbałością o ich zadowolenie po zakupie słuchawki.

@emil2424: Tak, liczba 707 w numerze oprogramowania wskazuje na azjatycki region oprogramowania, ale o ile dla Sensation XL nie ma wypuszczonego S-OFF, to nie zmienisz CID i nie wgrasz ROMu dla innego regionu. O ile naprawdę potrzebujesz zmiany, to jedyny ratunek w customach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    @emil2424: Tak, liczba 707 w numerze oprogramowania wskazuje na azjatycki region oprogramowania, ale o ile dla Sensation XL nie ma wypuszczonego S-OFF, to nie zmienisz CID i nie wgrasz ROMu dla innego regionu. O ile naprawdę potrzebujesz zmiany, to jedyny ratunek w customach.

Tak naprawdę to mi nie przeszkadza że to jest azjatycki soft, po prostu obawiam się jak będą wyglądać aktualizacje w przyszłości, to jest moje jedyne zmartwienie.

Zakładając że Kowalski mający Sensation XL w np PLAY'u dostanie JB to czy ja będę musiał czekać dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Zazwyczaj softy z Azji (707) nie miały aktualizacji aż tak rozbieżnej w czasie w porównaniu do oprogramowania EU (401), zwłaszcza, że jedne i drugie są bez brandu - różnica to głównie kwestia języków w ROMie.

Tak jak pisałem - należy czekać i być dobrej myśli, że HTC nie będzie się zasłaniał podzespołami urządzenia aby odmówić Wam aktualizacji. To mimo wszystko dość świeży model, swoim nazewnictwem nawiązujący do zeszłorocznej topowej słuchawki tego producenta... a to, że w przypadku HTC zawsze trzeba trochę poczekać, aż pojawi się zapowiedź softu i później sam soft (lub nie, vide DHD) to już inna bajka :)

W każdym razie, na tę chwilę JB (4.1) oficjalnie nie posiada żaden telefon tego producenta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tych zapowiedzi wypatrywać na głównej stronie HTC? czy może tutaj?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Moim zdaniem najlepszym źródłem będzie - a jakże - XDA, dział Twojego telefonu: HTC Sensation XL - xda-developers

Jeśli tylko komuś uda się zdobyć jakieś informacje nt. aktualizacji Sensation XL - możesz być pewny, że pojawią się tam bardzo szybko (a przy okazji wyrobisz w sobie filtr odsiewania plotek od informacji, które mogą być prawdziwe ;)).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bruno

Cześć,

posiadam telefon kupiony w orange, zaaktulizowałem w maju do ICS przez OTA. Po jakimś czasie odblokowałem bootloader i oczywiście poszedł root s-off. Czy od tamtego czasu HTC dystrybułowało jakieś poprawki poprzez autamatyczne aktualizację? Czytałem gdzieś na forum, że po odblokowaniu bootloadera aktualizację nie będą się ściągać. Czy to prawda?

Aktualnie posiadam następującą wersję oprogramowania i chciałbym się dowiedzieć czy można, któryś z komponentu zaktualizować?

wersja jądra: 3.016-gc297c99

[email protected]#1

Thu Apr 19 23:59:37 CST 2012

Wersja pasma podstawowego: 20.70.30.0832U

Radio: 3831.16.00.16_M

Wersja kompilacji: 2.31.401.2 CL369548

Wersja przeglądarki: 534.30

Dziękuję i pozdrawiam

Edytowane przez wetxxx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tosik

Podepnę się, jakie jest najnowsze oficjalne oprogramowanie z polskim językiem i gdzie je dostać?

Da się tego softa wgrać tak, żeby można było normalnie pobierać aktualizacje w telefonie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam ten sam problem ze swoim XL kupionym w Skandynawii ,brak polskiego jerzyka .

Czy jest jakieś oficjalne Ruu ? ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi