Skocz do zawartości
bakowiec

Zewnętrzna bateria do Xperii P - Jaką kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam pytanie z innej beczki i mam nadzieję że się nie powtarzam :)

A mianowicie wszyscy liczą rekordy jak najdłuższej pracy na baterii i patrzą aby tylko zdążyć do domu naładować bo sie rozładował podczas grania w autobusie to zamierzam sobie kupic przenośna baterie zewnętrzna czy tez akumulator zwał jak zwał ale chodzi aby naładować sobie telefon gdzie kolwiek jesteśmy :) Szukam czegoś małego zgrabnego aby dało sie ze spokojem wszędzie zabrać ale one zazwyczaj mają małą pojemność i są nie opłacalne. Może sie zdecyduje na gabaryt troszkę większy, gdzie juz pojemność ich jest zadowalająca. Ale nie bede debatował jaką wybrać tylko mam pytanie jakie napięcie podczas ładowania jest szkodliwe dla naszego telefonu? Czy napięcie wyjściowe ładowania 3-3.7V one psuja naszą baterie? Lepiej kupić która ma 5V na wyjściu? A co z amperami? 1.0A nie jest szkodliwe dla baterii w telefonie i spotkałem sie również z 2.1A? Jakie napięcia polecacie i co odradzacie? Ma ktoś juz takie coś i podzieli sie opinia użytkowania tego?

Dziękuje i pozdrawiam :)

Ps. Sorry za tak długi post tak mnie coś natchnęło ;p

podaje przykłady:

5000mAH Bateria USB do iPhone, iPad, PSP i inne (2612670659) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Power bank akumulator bateria 3,7V 10000 mAh 10Ah (2628927138) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

POWER BANK 2600 mAh ZAPASOWA BATERIA HTC IPHONE SE (2605928641) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Bateria Power Bank 10000mAh + 8 adapterów 2 kolory (2633919094) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

POWER BANK AŻ 10000mAh NAŁADUJESZ KAŻDE URZĄDZENIE (2588145371) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Edytowane przez bakowiec
    linki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    promi

Przy 3.7V najprawdopodobniej nie uruchomi się ładowanie, potrzeba ok 5V. Co do natężenia, to Xperia p ma funkcję szybkiego ładowania, więc prąd do 2 amperow jej krzywdy nie zrobi.

Ps. Ceny tych urządzeń są kosmiczne, sam bym sobie coś takiego zrobił za max 15-20 zł. Wystarczy koszyk na 4 baterie AA lub AAA, stabilizator 5V, i kabelek lub gniazdo USB. Przy tym co bym sam zrobił, to by miało taka zaletę, że nawet jakby się w drodze rozladowalo, to by wystarczyła wymiana baterii.

Wysyłane z mojego LT22i za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez promi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już dawno miałem się o to samo pytać. :-D proponuje stworzyć oddzielny temat. :-D. I pytam o to samo :-D

Wysłane z mojej Sony Xperii P za pomocą Tapatalk 2

Notatka od Moderatora: pulun
    wykrzyk.png Utworzyłem nowy temat

---------- Post dołączono o 22:44 ---------- Poprzedni post napisano o 21:58 ----------

Ta ostatnia podobno podaje 2.1 A przy 5V :-D Hmmm... Ciekawi mnie jak szybko by taki akumulator naładował naszą Xperie :-) Mam nadzieję, że max do 4 godzin. Choć słyszałem, że trwa to nawet o wiele dłużej.

Edytowane przez pulun

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ps. Ceny tych urządzeń są kosmiczne, sam bym sobie coś takiego zrobił za max 15-20 zł. Wystarczy koszyk na 4 baterie AA lub AAA, stabilizator 5V, i kabelek lub gniazdo USB. Przy tym co bym sam zrobił, to by miało taka zaletę, że nawet jakby się w drodze rozladowalo, to by wystarczyła wymiana baterii.

Coś podobnego już jest to co opisałeś ale chyba przejściówki tylko tam brak :) Tylko tez zauważ to że na baterie też byś musiał wydawać i to przez cały rok a tu tylko raz i może nawet taniej wyjść niż ciągłe baterie kupować :)

BATERIA ŁADOWARKA PRZENOŚNA DC-8 BLISTR N95 5800 (2614986272) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

A za granicą coś takiego :)

18650/26650/14500/16340/17335 battery USB 5V 1A BLACK Charger*mobile power bank | eBay

Spotkałem też trochę droższe te "Power Banki" i wyglądają ładnie i parametry tez wydają się dobre. No ale cena :)

Ta wydaje mi się najlepszą opcją pod względem ceny i parametrów. Możliwe że na nią się skuszę :)

Bank Energii UNIKALNE 5600 mAh FOREVER PB002 +LED (2622199251) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

EDIT: Natknąłem się na dość tania ofertę z chin. Z przesyłką chyba by dużo nie wyszło. Ok 50 zł, jeśli dobrze liczę :)

http://www.ebay.com/itm/External-Battery-Charger-Power-Bank-for-iPhone-4-USB-Adapter-Cable-5000mAh-Black-/271025703283?pt=US_Rechargeable_Batteries&hash=item3f1a640973#shId

---------- Post dołączono o 23:26 ---------- Poprzedni post napisano o 23:12 ----------

Skoro masz 5v 2,1A to około 40 minut, o ile te dane tej chinszczyzny są prawdziwe

No tej pewności nie mamy. Na jednej z ofert gdzie jakiś producent dawał 5600 mAh to był dopisek, że w rezultacie ładuje nam to od 1500 do 4500 mAh. :)

Edytowane przez bakowiec
    dodatkowy link

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli ilość Amperów wpływa tylko na szybkość przesyłania energii? A nasze ładowarki od producenta ładują nasz telefon z napięciem 5V tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak. 5V, 1500mAh. Szukam jak najlepszej i jak najtańszej :-D Tak aby nie męczyć się podczas ładowania :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To podziel się potem jak w końcu znajdziesz i kupisz co takiego wybrałeś i czy jesteś zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja chciałem się zapytać, czy ktoś z posiadaczy Xperii P zdecydował się na zakup jakiejś prznośnej baterii? A jeżeli tak prosiłbym o małą recenzję jak takie cudo się sprawuje i oczywiście o informację jaki to model ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi