Skocz do zawartości
algeroth

Dziwny dzwiek wibracji w telefonie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zauwazylem od paru dni, że dzwiek moich wibracji w HTC sensation zmienil sie. wczesniej byl to stonowany ładny dzwiek, a teraz jest taki mocny glosny harczacy. Nie wiem jak to wytlumaczyc. Jak zdejme obudowe i zaloze spowrotem, problem ustaje i wibracje znowu wracaja do normalnosci. jednak po paru chwilach uzytkowania znowu wraca ten dziwny dzwiek wibracji i wtedy pomaga tylko ponowne zdjecie klapki. Wg mnie nie jest to wina wibratora tylko jak jakby cos tam drgalo nie tak. Pukałem ruszałem obudowa i telefonem ale nic tam nie lata co mogłoby sie tam stukac o cos w momencie wibracji. Dodam, ze jest to dosc uporczywe dla mnie gdyz pisze wiele sms dziennie. Ponadto wyłączenie wibracji nie rozwiaze mojego problemu wiec prosze o sugestje:)

dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nikt nie ma pomysłu?

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Może obudowa się wyrobiła, ma lekkie luzy i kiedy włącza się silniczek wibratora wpada w coś a'la rezonans? Skoro przez chwilę po zdjęciu klapki i założeniu jej ponownie przez moment jest dobrze, to chyba można skoncentrować poszukiwanie rozwiązania na tym elemencie telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dostane nowa klapke na gwarancji? Z tego powodu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

O ile serwis stwierdzi, że to faktycznie jest problem klapki i jej złego spasowania to tak, można liczyć na jej wymianę w ramach gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, ostatnio wibracje w telefonie dziwnie sie zmienily. Moim zdaniem problem tkwi w klapce od telefonu. Gdy zdejme klapke i uzywam wibracji przy pisaniu sms itp to wibracje sa jak najbardziej normalne, wiec silniczek wibratorka jest ok. Problem zaczyna sie gdy zaloze klapke na telefon. Wtedy te wibracje rosna w sile;P

Co tam w tej klapce moze byc nie tak?

PS patrzylem na ten przycisk od zmiany glosnosci, czy on ma z obu stron gumeczki przytrzymujace go? Tzn czy ta gumeczka jest z gory i z dolu przycisku od wewnatrz klapki. Bo u mnie gumka przytrzymujaca ten przycisk jest tylko od dolu przycisku , z gory przycisku wgl nie ma tej gumeczki. Moze to tu cos nie tak wpada w rezonans?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powinna być z obu stron, tzn u mnie jest.

Przyklej przycisk i zobacz czy pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi