Skocz do zawartości
Gregs

PhilZ-cwm6 - Custom Pure Stock Based Kernel (Stockowy, Bezpieczny, Root i CWM bez trójkąta w jednym)

Rekomendowane odpowiedzi

Gregs

To wina kerneli. Hydracore v5.34 też mi żarła baterię, trochę bardziej jak PhilZ-cwm6. Teraz wrzuciłem GL_NOTECORE_v14-1_STD i popatrzę. Ale chyba najoszczędniejszy jest speedmod-kernel-n7000-ics-k3-13. Każdy kernel ma swoje wady i zalety. Chodzi o płynność aplikacji, szybkość reakcji itp. Ale często kosztem baterii. Np. ludzie nrzekają na opóźnieniu otwierania funkcji telefonu (lag ok. 2 sek.). Teraz mam ten notecore i telefon otwiera mi się natychmiast. Zawsze coś zyskujemy kosztem czegoś innego.

Edytowane przez Gregs

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciężko Cię zrozumieć MarekGali. Przedtem narzekałeś na recovery, że Ci baterię katuje a teraz na kernel (tu racja, ma duży wpływ na zużycie energii) i w miedzy czasie widzę że zaraz jeszcze się przyczepisz do roota, bo już o nim wspomniałeś, który sam w sobie w ogóle nie ma nic do baterii bo to rodzaj uprawnień a nie soft. Mam prośbę, odwiedź np. Wiki Android w tym serwisie i uzupełnij swoją wiedzę dotyczącą nazewnictwa. Wiem, że na początku przygody z modyfikacją czy zmianą softu jest co ogarniać, ale wiesz mi - ułatwisz życie sobie i innym użytkownikom forum. Zartuje :D Wiem, że długo tu już jesteś ale taaakie błędy?

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez e-daniel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może trochę off, ale mogę polecić to Notecore Hydracore v4.3b normalnie bajer na baterii w stosunku do innych. Używam telefonu jak co dzień na każdym Romie jakie narazie testowałem. Cud, miód i orzeszki. Od wczoraj w nocy tj. ok 1:20 do dziś 23:11 zostało mi jeszcze 67 % :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

e-daniel nie czepiaj się błędów, pisane na Swype:PP poprawione, do tematu w końcu mam co chciałem czyli po wrzuceniu tego kernela bateria zaczęła trochę szybciej spadać ale dwie doby i wróciło wszystko do normy jak na stockowym kernelu ja zostaje na tym na dłuuugo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

PhilZ to też kernel stockowy. Również tak miałem - po wrzuceniu PhilZ w pierwszych dwóch dobach było zauważalne, że popyt na energię w stosunku do oryginalnego z LRT wzrósł, potem wszystko wróciło do normy. Obecnie jednak przerzuciłem się na Notecore 14.1 ze względu na rzekome zniwelowanie lagów występujących również na PhilZ po wyjściu Deep Sleep. Notecore wydaje się być delikatnie szybszy od PhilZ, co do baterii to trochę za szybko żeby się wypowiadać, ale odnoszę wrażenie, że będzie porównywalnie jak na PhilZ.

---------- Post dołączono 09-10-12 o 10:50 ---------- Poprzedni post napisano 08-10-12 o 17:52 ----------

Jest dostępna następna wersja kernela PhilZ z dn. 7.10.2012 oznaczona nr 2.7. Więcej na XDA-developers. Link poniżej.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1901191

Edytowane przez e-daniel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

Dzięki za sygnał.

Zmiana dotyczy CWM recovery- teraz jest CWM z panelem dotykowym.

Uaktualniłem pierwszy post.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proszę nie linczować, ale czy przy tym kernelu mogę spokojnie przejść na CyanGenmoda 9 (stable: http://forum.android.com.pl/f436/ics-cyanogenmod-9-4-0-4-ice-cream-sandwich-stable-167145/) z niemieckiego romu 4.04 LRK? W instrukcji instalacji Cyana ostrzegają przed ucegleniem smartfona przy flashowaniu z romu 4.04 i powiem szczerze, że zgłupiałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

Ale chodziło o stockowy kernel. Ten (PhilZ) jet bezpieczny i uceglenie z powodu przejścia nie grozi. Oczywiście przedtem 3 x wipe (dalvik, cache i data).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgrałem kernel ten, wszystko pięknie ładnie, wgrałem chainfire3d włączyłem by się zainstalowało i bootlop :D może to być wina tego, że nie wykonałem 3x wipe przed tą operacją ?

Jednak dziękuję za ten kernel i ten root który pada jak zainstaluje chainfire3D, poczekam aż autor tej apki zrobi jak dla mnie najbardziej użyteczny kernel z rootem.

Edytowane przez bambucha1988

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    las3rr

#up

Z tego co mi wiadomo, chainfire3d nie trybi na jellybeanie, na kilku romach o oparciu o jb nie chciał działać tzn. instalował się, dał się włączyć ale po instalacji działało się to co u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi