Skocz do zawartości
matys1306

28/11/2012 CM10 *Unoffical*

Rekomendowane odpowiedzi

Korzysta ktoś z tego romu? Szczerze mam dosyć ICS'a i chciałbym JB, dlatego szukam najlepszego. Na razie bawiłem się Paranoidem i PACmanem, ale to nie to :/ Jakie macie opinie o tym CM10?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

śmigałem na nim sporo czasu. Solidny rom, ale po dłuższym użytkowaniu zaczynał zamulać. Wtedy restart szybko i znowu śmigał. Czasem coś złapało FC ale do normalnego użytkowania to był solidny ROM. Project Butter mimo to jakiś taki nieobecny a GRY w większości działały gorzej jak na stocku.

Teraz wróciłem do Sense w ramach myONEv, i w szybkości działania nie odbiega znacznie od CM10. NIe zauważyłem też do tej pory problemu z zamulaniem po dluższym działaniu oraz bajerek od którego zdążyłem sie odzwyczaić, gierki nie przycinają juz ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Testuje na:

- cm_primou-ota-eng.Lloir,

-gapps-jb-20121011-signed,

-boot-HELLBOY-CM10-201302142348.

Co mi się rzuciło w oczy? Otóż to, że nie można wyłączyć wibracji podczas pisania pisania na klawiaturze. Nie ma w systemie takiej opcji, aby ją wyłączyć. Dla mnie ta funkcja jest przydatna, bo z doświadczenia wiem, że każda vibra ma swój żywot, a taka opcja jak dla mnie jest zbędna i chciałbym ją wyłączyć.

Czy stwierdzacie to samo co ja? Też zwróciliście na to uwagę? Może wiecie jak wyłączyć vibre przy stukaniu w klawiaturę?

EDIT:

Wcześniej miałem zakupioną aplikację HD Widget. Po dłuższym dotknięciu ekranu home wyświetla mi kilka propozycji... coś z galerii, tapety CM i coś tam jeszcze... zakupionych widgetów dodać już nie mogę.

Ktoś też to zauważył? Macie jakieś sugestie?

Edytowane przez da silva
    wzmianka o sofcie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bg34

Zainstalowałem ten rom lecz mam problem. Mam wszystkie kontakty na karcie sim i niewiem jak ustawić aby telefon widział te kontakty. Proszę was o szybką pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    el1xir

A w menu zakładka WIDŻETY ?Nie ma tam ich?

@bg34

Ikonka słuchawki lub ta obok i przytrzymujesz przycisk do zarządzania obecnie działającymi programami [tzn.na prawo od "klawisza" Home i tam wybierasz eksportuj/importuj.

Też miałem taki problem,ale włąśnie w taki sposób rozwiązałem.

Teraz moje pytanko:

Jeżeli mam CM10 czyli system teoretycznie od Google to potrzebuje HTC USB Drivers żeby zdjecia na kompa przegrać czy od Google'a coś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    A w menu zakładka WIDŻETY ?Nie ma tam ich?

Teraz moje pytanko:

Jeżeli mam CM10 czyli system teoretycznie od Google to potrzebuje HTC USB Drivers żeby zdjecia na kompa przegrać czy od Google'a coś?

Nie, wystarczy że podepniesz telefon do komputera rozwiniesz belkę powiadomień, klikasz na "podłacz do komputera..." pokaże Ci się okienko ponownie klikasz na "podłącz..." i wykrywa Ci telefon jako pendrive.

Bez żadnych dodatkowych sterowników.

Testuje na:

- cm_primou-ota-eng.Lloir,

-gapps-jb-20121011-signed,

-boot-HELLBOY-CM10-201302142348.

Wcześniej miałem zakupioną aplikację HD Widget. Po dłuższym dotknięciu ekranu home wyświetla mi kilka propozycji... coś z galerii, tapety CM i coś tam jeszcze... zakupionych widgetów dodać już nie mogę.

Ktoś też to zauważył? Macie jakieś sugestie?

Tak, wchodzi w menu aplikacji później przewijasz ok 2-3 razy w prawo i tam będziesz miał pożądane przez siebie widget`y.

Edytowane przez kfilipek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli ktoś ma problem z stanem pogody na ekranie blokady to mogę poinformować (za XDA), że niedawno zmieniło się API serwisu, z którego pobierane są informację o pogodzie (tj. Yahoo Weather). Problem został już naprawiony w CM10.1, natomiast dla CM10 pewien użytkownik XDA (lagloose) zrobił poprawkę pliku Framework.jar, który należy podmienić w folderze systemowym telefonu.

Używamy do tego plików, które były używane do instalacji ROM-u (m.in. adb.exe).

UWAGA! Ze względów bezpieczeństwa zaleca się wykonać backup danych.

Instrukcja:

1. Pobieramy plik framework.zip, zmieniamy rozszerzenie na "jar" oraz przenosimy go do folderu z adb.exe.
    2. Włączamy w ustawieniach telefonu "Opcje programistyczne" > "Debugowanie USB".
    3. Podłączamy telefon do komputera poprzez kabel USB i uruchamiamy połączenie.
    4. Uruchamiamy konsolę i przechodzimy do katologu z ADB.
    5. Sprawdzamy czy ADB "widzi" nasz telefon poprzez polecenie:
      adb devices

6. Jeśli telefon jest rozpoznawany podmieniamy plik poprzez polecenie
      adb push framework.jar /system/framework

7. Restart telefonu i pogoda ponownie działa :).

Oryginalny wątek: xda-developers - View Single Post - [ROM] CyanogenMod 10 stable for Nexus S is Out.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Wiadomo kiedy wyjdzie mod CM10.1 aby zainstalować na HOV ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi