Skocz do zawartości
Exodus

Słuchawki

Rekomendowane odpowiedzi

Cayman

ja uzywam philips shs660 i mnie calkowicie zadowala jakosc dzwieku :) troszke brakuje basow ale jest ok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

AKG K518DJ świetnie się sprawują w połączeniu z WF. Nawet nie podejrzewałem ze te słuchawki nie będą potrzebować modyfikacji w EQ (jak większości wiadomo tego dobrodziejstwa brak w odtwarzaczach na Andka). W większości urządzeniach do jakich słuchawki podpinałem dźwięk był nienaturalny i bez EQ nie dało się słuchać .A tu proszę... miłe dla ucha zaskoczenie :)

Jedynym mankamentem dla mnie jaki odczułem w słuchawkach połączonych z WF to w niektórych utworach dół trochę drażni ale czystość i jakość dźwięku rekompensuje to niemiłe doznanie.

Słuchawki polecam, ale nie osobą ceniącym dyskrecje i minimalizm, gdyż są to nauszniki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Critz

Sticker mówisz tutaj o słuchawkach DJ'skich i to jeszcze z dolnej półki, więc niestety ale one nie mają prawidłowego odwzorowania sygnału. Za takie w miarę słuchawki z dobrym tłumieniem trzeba dać około 600 zł Takim modelem jest np Beyerdynamic 770 PRO wersja 80 Ohm. Tyle, że to już jakość studyjna. No ale niestety trzeba by było zbadać jakoś nadawanie sygnału przez Wildfire i zobaczyć jak on się różni z sygnałem idącym na normalnym sprzęcie. Wtedy dopiero ewentualnie próbować ingerencją w equalizacje. Tyle, że trzeba mieć iście królewskie ucho. Druga sprawa. Equalizacją tylko podbijasz pewne pasma a nie zapominajmy, iż w każdym utworze jest ono inne, gdyż każdy utwór różni się głośnościami, częstotliwościami i dynamiką. Dajmy na to, że podbijasz w kawałku dół, gdzie w nim niskie tony już są maksymalnie skompresowane i podgłoszone w wyniku daje co? Przester. Trzecia sprawa : nie wiem jaki zakres częstotliwości ma Wildfire a ono też jest bardzo znaczące.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fakt standardowe są do kitu. Brak eq terz daje się weznaki. Moim zdaniem trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy zależy nam bardziej na mikrofonie czy jakości dźwięku, dźwięk na poziomie i mikrofon to spory wydatek pow. 600zł, jeśli chodzi tylko o słuchawki w zasięgu rozsądku to ja polecam nauszne Stanton DJ Pro 60 - ok. 110zł określam je jako najlepsze z najtańszych, lub douszne KOSS nie pamiętam modelu ale chyba tylko te są białe już padły ale przez rok cieszyłem się genialnym dźwiękiem za 80zł. Polecam djshop.pl kiedy byłem jeszcze laikiem naprawdę pomogli mi w wyborze niekoniecznie najlepszego sprzętu a dostosowanego do wymagań i kieszeni

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przetestowałem dzisiaj słuchawki Technics RP-DH 1200 i w połączeniu z Wildfire są świetne, bassik głeboki, wszystkie tony dobrze odwzorowane. Według mnie telefon zbytnio nie ogranicza, więc można spokojnie kupić jakieś lepsze słuchaweczki do niego bez świadomości, że ich w pełni nie wykorzystamy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Trojek

Osobiście testowałem na Sennheiser HD202 i jakość jest bardzo dobra, ale standardowa głośność była dla mnie trochę za cicha, na słuchawkach z zestawu nie próbowałem. Ale na wszystkie niedociągnięcia polecam program do odtwarzania muzyki Power AMP dostępny w markecie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam słuchawki Creative Aurvana Live! i w połączeniu z Wildfire grają całkiem przyzwoicie.

CAL'e nie mają zbyt szerokiej sceny, z resztą jak Wildfire przez co praktycznie nie uświadczymy tutaj trójwymiaru.

Za to trzeba przyznać, że dźwięk jest szczegółowy i wyraźny. Bassy wychodzą na pierwszą linię przesłaniając resztę pasma.

Jako, że irytował mnie fakt braku equalizera w standardowym odtwarzaczu HTC postanowiłem przesiąść się na coś lepszego. Wybór padł na PowerAMP. Odtwarzacz ma genialny equalizer. Wydobyłem z CALi taki bass, że byłem wręcz zszokowany. Reszta pasma na tym ucierpiała, ale przecież w dnb i dubstepie wysokie tony nie są aż tak ważne :D.

Podkręcony bass jest niestety bardzo twardy, ale dało rade częściowo zniwelować to wzmacniaczem kieszonkowym.

Podsumowując

Jeśli nie robi Ci różnicy słuchanie empetrójek w 128KBPS czy 320KBPS będziesz zadowolony z tego jak gra telefon.

Dla mnie niestety gra on za słabo i używam go jako wyjście awaryjne.

W skali od 1 do 10 dałbym mu 6.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mef77

U was też słychać to ciche brzęczenie? Jakby zakłócenia spowodowane transmisją danych. Czasem pocichu słucham audiobooków i wtedy to brzęczenie słychać wyraźnie. Na szczęście brzęczy na stałym poziomie. Niezależnie od głośności. No, chyba, że się całkiem wyciszy. Wtedy nic nie słychać.

Jak słucham muzyki głośniej to dzwięk jest super. Wyłączałem wszelką transmisję - "Airplane mode", próbowałem różnych programów. I nic.

Może wajldfajery już tak mają?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

podepnę się do tematu, jakie polecacie słuchawki stereo bluetooth? do ok 150-200zł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sennheiser HD202 :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi