Skocz do zawartości
Ben

Ładowarka - zamiennik o większej mocy

Rekomendowane odpowiedzi

Ben

Jak każdy wie jedną z bolączek SGS'a jest koszmarnie długi czas ładowania. Co myślicie o zamienniku dla oryginalnej ładowarki która ma 700 mAh na ładowarkę o mocy 1000 mAh, co powinno (przynajmniej teoretycznie) poprawić czas ładowania o blisko 1/3.

Czy ktoś używa nieoryginalnej ładowarki i mógłby się wypowiedzieć jak to wygląda w praktyce?

Znalazłem np. coś takiego:

Ładowarka microUSB micro USB Nokia LG Samsung 1A (1197145016) - Aukcje internetowe Allegro (koszt jedynie 18zł z przesyłką, a komfort ładowania powinien się dość wyraźnie poprawić)

Jak myślicie czy używanie ładowarki o większej mocy będzie bezpieczne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    icemac

szybkie ładowanie dużym prądem nie jest zbyt zdrowe dla AKU

pewnie nic się do dzis nie zmieniło - ale lepiej ładować wolniej i mniejszym prądem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lew487

LAdowanie wiekszym natezeniem pradu powoduje wieksze nagrzewanie baterii. Wszystko ok, jesli bateria nie nagrzewa sie powyzej 45 stopni ale radzilbym ladowac standardowa ladowarka . Inaczej bateria nagrzewa sie jesli telefon sie tylko laduje a inaczej jak sie laduje i jeszcze z niej korzystamy

// wysłałem z milestone'a

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    clorox

1A jeszcze może być szczególnie gdy używasz telefonu podczas ładowania. Bardziej się przydaje w ładowarce samochodowej do ładowania telefonu z włączoną nawigacją. Trzeba tylko sprawdzić czy się bateria nie przegrzewa.

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    icemac

w sumie o "wyłaczniku termicznym" zapomniałem ;)

ale i tak nie jest wskazane ładowanie baterii większym prądem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    serwis

W HTC HD2 jest ladowarka 1A a bateria ma chyba 1230mAh, czyli mniej niz w SGS a dali ladowarke z mocniejszym prądem. Spokojnie moze byc taka ladowarka do naszych SGS, tylko zeby byla to oryginalka a nie jakis shit za 15zl bo szkoda telefonu/baterii.

Apple: IPHONE 4 3G 3GS APPLE ŁADOWARKA ZASILACZ PUDEŁKO (1220621064) - Aukcje internetowe Allegro

Edytowane przez serwis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ben
    w sumie o "wyłaczniku termicznym" zapomniałem ;)

Możesz rozwinąć temat? Chodzi o to że gdy temperatura baterii robi się zbyt wysoka to telefon sam sobie automatycznie odcina dopływ prądy przez to microUSB?

Poszukując czegoś co by mi pokazywało poziom baterii w widgecie na pulpicie, trafiłem na coś znacznie lepszego - Battery Indicator. Aplikacja pokazuje w Status Barze ikonkę baterii, a w niej dokładny poziom jej naładowania, coś a'la iPhone.

Po rozwinięciu paska w powiadomieniach są dodatkowe informacje, takie jak temperatura i napięcie. Właśnie się zastanawiałem w jaki sposób i skąd bierze sobie tą temperaturę. A o co chodzi z napięciem i czego to napięcie...? Mamy też informacje o tym kiedy została odłączona ładowarka.

Edytowane przez Ben

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    icemac

bateria ma termistor - dlatego napisałem "wyłącznik" w cudzysłowach - jeśli temperatura jest za wysoka telefon wyłacza ładowanie

podobnie jest z ładowarkami (wiem że samochodowe tak mają) - jeśli temperatura ładowarki jest za wysoka to automatycznie sie wyłacza ładowanie (sprawdzone na oryginalnej ładowrce samsunga do omia i900)

mam nadzieję, iż ładowarka do i9000 będzie "miała podobnie" ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    serwis

heh, trzeba by chyba z 1,5A albo i 2A zeby termistor ograniczyl ladowanie, lub plyta glowna podczas ladowania by nagrzewala dodatkowo baterie...

Poza tym ciepla bateria traci swoją pojemnosc(na okres nagrzania) stąd nie ma sensu dawac przesadnego prądu do ladowania. Ale ten 1A wg mnie i z wlasnego doswiadczenia jest idealnym rozwiązaniem. Jakby ktos sprzedawal oryginalna ladowarke od 3gs-a albo HD2 to chętnie odkupię:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    heh, trzeba by chyba z 1,5A albo i 2A zeby termistor ograniczyl ladowanie, lub plyta glowna podczas ladowania by nagrzewala dodatkowo baterie...

No nie wiem. Czytałem już o przypadkach przerywania ładowania w SGS i to zapewne na fabrycznych ładowarkach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi