Skocz do zawartości
Ben

Ładowarka - zamiennik o większej mocy

Rekomendowane odpowiedzi

mankin

To jak próbował ktos moze ładowarki o większej mocy ? :) Serwis podal link do ladowarki Apple na Allegro, jesli rzeczywiscie maja 1A to sprawdze we wtorek czas ladowania bo akurat szwagier wraca ze swoim iphone :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    serwis

Jesli ma co najmniej 3gs-a, to tam jest 1A, nie wiem jak poprzednie iphone...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Znasz pojemnosc baterii, znasz prąd ładowarki, niewiadomą są natomiast straty, wiec ladowarka jesli daje 700mA na godzine, to w ciagu dwóch godzin powinna naladowac baterie na ~1400mA. Podziel teraz 700mA przez 60min=~11,5mA(ladowarka laduje w ciagu minuty w zaokragleniu 10mAh). Aby w pelni naladowac baterie to 2x700+(10min*11,5)=1400+110=1510mAh.

Teraz jeżeli zmierzyles czas i wyszlo, ze bateria sie ladowala dluzej o np. 15min, to latwo wyliczyć straty czy / i sprawnosc ladowarki.

Przy takim malym prądzie bedzie to tylko kilka procent...

Przy ladowaniu i nagrzewaniu sie baterii, jej pojemnosc spada, wiec prócz tego że sie szybciej naladuje bo bedzie podany wiekszy prąd, to jeszcze bedą straty spowodowane nagrzaniem sie baterii(zmniejszeniem pojemnosci). I wtedy nalezy szukac najoptymalniejszego prądu do ladowania,aby znalezc jakis kompromis.

Ladując omnie HD, (bateria takze 1500mAh), ladowarka 1A z iphone i HD2 nie zauwazylem znaczacego spadku zywotnosci baterii a ladowanie trwalo ~1,5h tylko.

Przeprowadzalem kiedys test na n95-2, i wyszlo ladowanie z dokładnoscią do 2 min, tylko ze bateria nie byla nowa, wiec i pojemnosc mogla byc mniejsza.

A Ty tak na poważnie ??

Bo z tego co wiem, to baterie mają nominalnie 3,7V, a ładowarki 5V ?? Więc ten twój "genialny" wzór na wyliczenie czasu ładowania raczej diabli biorą...

A tak poza tym zapomniałeś o kilku rzeczach:

1) Prąd ładowania akumulatorów zależy powinien zależeć od ich stopnia ładowania - im bardziej naładowana, to mniejszy prąd ładowania.

2) Ogniwa 3,7V ładuje się napięciem do 4,2V.

3) Maksymalny prąd ładowania dla ogniw Li-Ion wynosi 1C, gdy temperatura ogniwa nie przekracza 45st C oraz do poziomu naładowania nie większego niż 70-75%. Powyżej tego poziomu nie powinno się stosować natężenia większego niż 0,5C. Dlatego wykres poziomu (prądu) ładowania będzie podobny do 1/x.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mankin

Niestety 3G, moj poprzedni phone przed SGS. Nie pamietam jaka bateria tam byla ale zdecydowanie ladowala sie krocej niz SGS, 1.5h jakos maks.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    serwis
    A Ty tak na poważnie ??

Bo z tego co wiem, to baterie mają nominalnie 3,7V, a ładowarki 5V ?? Więc ten twój "genialny" wzór na wyliczenie czasu ładowania raczej diabli biorą...

A tak poza tym zapomniałeś o kilku rzeczach:

1) Prąd ładowania akumulatorów zależy powinien zależeć od ich stopnia ładowania - im bardziej naładowana, to mniejszy prąd ładowania.

2) Ogniwa 3,7V ładuje się napięciem do 4,2V.

3) Maksymalny prąd ładowania dla ogniw Li-Ion wynosi 1C, gdy temperatura ogniwa nie przekracza 45st C oraz do poziomu naładowania nie większego niż 70-75%. Powyżej tego poziomu nie powinno się stosować natężenia większego niż 0,5C. Dlatego wykres poziomu (prądu) ładowania będzie podobny do 1/x.

To nie jest moj genialny wzor tylko tak jest, szkola pdst. sie klania. Twoja teoria tez ma sens ale nie przy tak malych wartosciach. Gdyby poodejmowac to o czym piszesz, to by wyszlo na to iż bateria powinna sie ladowac 4h. Co do prądu, to mysle ze pod obciążeniem ladowarka nie da 5v. Zreszta co ja sie bede klócil, nikogo na sile sile nie bede uswiadamial, kto nie wierzy niech sam sprawdzi albo niech zyje w nieswiadomosci lub se w google wpisze:)

Mankin, na ladowarce powinno byc napisane jaki ma prad max.

Edytowane przez serwis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lol z tego co wiem to SgS bateria ląduje się ok 4h własnie...a co do genialnego wzoru... Nalezaloby podać wszystkie jednostki i nie mieszać ich...bo w pierwszym momencie to się za głowę zlapalem...pozatym najprościej podzielić pojemność przez prąd ładowania...1510 mAh / 700mA ...

Ale to zbyt wielkie uproszczenie..

A iPhone 3G tez ma ladowarke 1A przynajmniej z USA

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co tu wyczytałem to wychodzi że jednak najlepiej używać oryginalnej ładowarki ale jako że o prądzie wiem tylko że kopie i jest ze słupa to spytam się na wszelki wypadek: Mam starą ładowarkę samochodową marki noname z opisem "OUTPUT: 5V 2A" do której mogę wpiąć kabel usb. W samochodzie telefonu używam bardzo rzadko i nie chcę wydawać kasy na nową. Czy jak podłącze tel pod nią to będzie bum lub bateria zdechnie??? Muszę za jakiś tydzień jechać na wioskę jakieś dwie godziny i nie opłaca się kupować nowej ale nowy telefon droższy :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym nie ryzykowal...oryginalna ma 3 razy mniejszy prąd ładowania...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W marketach Auchan mozna spotkac ladowarke USB output 800mA. Roznica 50mA szkody nie powinna zrobic. Sama ladowarka kosztuje ponizej 20zl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, ja kieruję się z zupełnie odwrotnym pytaniem, mam ładowarkę od słuchawek bluetooth plantronicsa która jest wygodna bo rozgałęzia się na dwa mikro USB a na niej pisze: OUTPUT:5.0V(5,0V)=350mA Taka ma mniejszy prąd ładowania tak czyli będzie dłużej ładować ale nie zrobi napewno krzywdy telefonikowi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi