Skocz do zawartości
Ben

Ładowarka - zamiennik o większej mocy

Rekomendowane odpowiedzi

serwis

A kto powiedział, że "nieakceptuje prsotego faktu..." Czy ja napisalem gdziekolwiek, ze bateria ładowana większym prądem bedzie miała dłuzszą lub taką samą żywtnosc? Tytuł wątku jest troche inny... A że bateria bedzie miala o 3 miesiące krótszą żywotnosć, to chyba jest bardziej opłacalne w stosunku do 2-krotnego czasu ladowania co drugi dzien..

Swoją drogą, dla ludzi, ktorzy nie rozczulają sie przy każdym podpieciu telefonu i skrupulatnie patrzą czy już jest pełna i szybko odłączyc "co by nie przeładowac", czytaj tych normalniejszych, chyba lepiej jest ladowac baterie w 1h30min niż w 4h bo po roku i tak sprzedadzą telefon, albo i wczesniej... I nawet nie odczują spadku pojemnosci, a jak odczują to tak samo dla ladowarki ktora ladwoala 700mA jak i 1A.

Naczytali sie, co niektorzy z Was, powielane na wielu forach, ze duzy prąd zabija baterie i potem twardo w to wierzycie oraz dalej powielacie. Owszem, to prawda, tak samo jak alkohol szkodzi zdrowiu, tylko że nie umiarkowana ilość i nie od razu, a życie bez lekkiego resetu od czasu do czasu jest nie do przyjecia....

P.S

Widze, że masz sporą wiedzę co do strategii marketingowej oraz produkcyjnej Samsunga. Podzielisz się skąd masz taka informacje?:

"Samsung dołączył ładowarke o niższych parametrach w celu uniknięcia uszkodzeń baterii, wiedząc że ta będzie ładowana prawie codziennie. Jak mam to prościej napisać żebyś zrozumiał?"

Ładowalem omnie hd(bat 1500mAh) przez pół roku ladowarka 1A i jakos nic sie nie zepsuło, mam wadliwy model, że nie padła?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Naczytali sie, co niektorzy z Was, powielane na wielu forach, ze duzy prąd zabija baterie i potem twardo w to wierzycie oraz dalej powielacie.

Nie naczytałem się, swoją wiedze biore z doświadczenia jakie zdobyłem jeżdżąc modelami zdajnie sterowanymi. I choć rodzaje pakietów baterii są troszke inne - zasada jest wciąż ta sama.

czytaj tych normalniejszych, chyba lepiej jest ladowac baterie w 1h30min niż w 4h

Nie uogólniaj ;) Ja np. ładuje telefon w nocy więc mi to lotto czy ładuje sie w 2h czy w 6h.

Widze, że masz sporą wiedzę co do strategii marketingowej oraz produkcyjnej Samsunga. Podzielisz się skąd masz taka informacje?

To nie jest wiedza o strategii marketingowej, czylko czysty wywód na temat jak ja postrzegam dołączoną ładowarke. Żeby uprzedzić pytanie - nie, nie jestem w żaden sposób związany z Samsungiem, ani żadnym innym producentem.

Ładowalem omnie hd(bat 1500mAh) przez pół roku ladowarka 1A i jakos nic sie nie zepsuło, mam wadliwy model, że nie padła?

Czy ja gdzieś napisałem że bateria padnie na 100%? Napisałem, że istnieje możliwość, podkreślam, możliwość uszkodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    clorox
    Cykl rozładowania baterii litowo-jonowej jest łączną wartości rozładowania, które w przybliżeniu jest równa pełnej pojemności baterii. Na przykład, 10 przypadków rozładowania o wartości 10% i 2 przypadku rozładowania o wartości 50% reprezentują jeden cykl.

Wszystko jasne dziękuję.

Cykl życiowy baterii to łączna liczba cyklów rozładowania i naładowania (Rys. 1), którą wytrzymuje bateria zanim traci zdolność do gromadzenia danej wartości energii.

A tu znowu enigmatycznie. Ile to będzie 50%? 75%? znowu nic nie mówiący ogólnik.

Określenie cyklu życia baterii litowo-jonowej nie jest łatwe, ponieważ cykl życia jest uzależniony od średniej temperatury roboczej baterii oraz współczynnika rozładowania energii.

To zdanie podsumowuje bezsens dyskusji o cyklach i żywotności baterii li-ion mierzonej w cyklach. Tak jak pisałem moim zdaniem jest to wymyślone na potrzeby marketingu, żeby ludziom łatwiej było wcisnąć baterię, która ma większą ilość cykli życia niż ta u konkurencji.

Dzięki el_gringo_dado za odpowiedź piwko leci ;)

Edytowane przez clorox

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest jednak różnica pomiędzy żywotnością akumulatorów.

Co do wielkością ładowarki, przez rok ladowalem ip 3g ładowarką 1000 mah I bateria widocznie zmniejszyła pojemność. Także sprawdziłem to na własnej skórze.

Każdy producent chce by jego produkt był postrzegany jako niezawodny dlatego samsung zapewne dodaje taka ładowarkę. A tel ma przeżyć dwa lata a nie pół...Na tyle jest przewidziany.

Poza tym spróbowałem ładować ta ładowarka od noki sgs I wyłączony tel po 1,5h miał nie wiele ponad połowę a wg waszych wzorów powinien być naładowany...a dlaczego nie był?

Poza tym każdy może ładować ładowarką jaką chce my tylko chcemy uświadomić...

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    boniu

Powiem tak ładowanie czy to oryginalną ładowarkach czy 1A od Htc nie powoduje skrócenia czasu ładowania. Po pierwsze w teorii można używać każdej mocniejszej ładowarki. Prąd ładowania jest zawsze mniejszy od prądu podanego na opakowaniu. Dochodzi do tego też opór wewnętrzny ogniwa (głównie jest on ważny przy wydajności ogniwa ale też podczas ładowania). Na koniec zawartość (elektronika) zasilają tylko obniża napięcie a cała reszta układów odpowiedzialnych za ładowanie znajduje się w telefonie. Więc ładowarka nie powinna być raczej mniejszej mocy niż oryginalna.

Sent from my GT-I9000

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam ładowarkę Nokii AC-10E , bardzo szybko ładuje baterie w Galaxy S.

Ładowarka 1200mA

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pieka
    Polecam ładowarkę Nokii AC-10E , bardzo szybko ładuje baterie w Galaxy S.

Ładowarka 1200mA

A konkretnie 1, 1 1/2, 2 godziny?

Edytowane przez Pieka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ładuje ok. godziny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to nie wiem...może mam zepsutego SGS bo mi przy wyłączonym telefonie w półtorej godziny naladowal z połowę baterii...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Marcin
    No to nie wiem...może mam zepsutego SGS bo mi przy wyłączonym telefonie w półtorej godziny naladowal z połowę baterii...

Na ac 10?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi