Skocz do zawartości
Ben

Ładowarka - zamiennik o większej mocy

Rekomendowane odpowiedzi

To czas na zmianę ładowarki. Jak myślicie będzie bardzo "zabijać" baterię. Za ile kupiliście ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie dawało mi to spokuju od dawna i dziś znalazłem troszkę więcej czasu aby się pobawić w "małego elektronika"...

Przecież jeżeli zastosowanie ładowarki o większej mocy dawałoby jakis rezultat, to fabryczna pracowałaby cały czas przeciążona (przecież SGS chciałby więcej mA niz może dać fabryczna ładowarka). Skutkowało by to przegrzewaniem się ładowarki i jej uszkadzaniem... Ale do sedna:

Nie mając pod ręką żadnej ładowarki o większej mocy (a i oryginalnej nie chciałem rozbierać), podłaczyłem SGS pod linie 5V w komputerze (skromne 30A dopuszczalnego obciążenia, chyba wystarczy? ;). Efekt był taki jakiego sie spodziewałem, pobór prądu, niezależnie od stanu telefonu (wyłączony, właczony, obciążony gierką, jasność na 100%, włączone wifi, BT, GPS,a także wszystko naraz) wynosił 600mA (0,59-0,60A)... Tak, mniej niz ma oryginalna ładowarka. Co prawda tel nie był rozładowany do końca (poziom baterii 38%) ale uważam, że nie ma to żadnego wpływu na max pobór prądu... Na potwierdzenie dołączam kilka fotek, myslę, że rozwieje to wszelkie watpliwości...

Oczywiscie SGS naładuje się szybciej jak bedzie wyłączony, ponieważ wtedy całe 600mA idzie na ładowanie baterii, pomiarów bez baterii nie udało mi sie przeprowadzić (SGS nie startował przy podłączonym tylko zasilaniu)...

Reasumując, efekt placebo cały czas zbiera swoje zniwa :D. Jak dla mnie jest to koniec dyskusji o zamniennikach...

Pozdr.

1009411559x800.jpg1009412588x800.jpg1009413561x800.jpg1009414553x800.jpg1009415800x579.jpg1009416548x800.jpg1009417544x800.jpg1009418600x800.jpg1009419557x800.jpg1009420525x800.jpg

Edytowane przez andreas_k

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już kiedyś pisalem, ze ładowarka nokii 1200mah wcale szybciej mi nie ładowała...

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kajtek

mam problem z tą łądowarką od Nokii (AC-10E) ... otóż jak podłączę ją do telefonu to przestaje reagować ekran dotykowy ...?

czy to wina ładowarki czy moze telefonu...?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie cos takiego nie występuje , podlacz kabelkiem do komputera i sprawdz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bogas
    Jak każdy wie jedną z bolączek SGS'a jest koszmarnie długi czas ładowania. Co myślicie o zamienniku dla oryginalnej ładowarki która ma 700 mAh na ładowarkę o mocy 1000 mAh, co powinno (przynajmniej teoretycznie) poprawić czas ładowania o blisko 1/3.

Czy ktoś używa nieoryginalnej ładowarki i mógłby się wypowiedzieć jak to wygląda w praktyce?

Znalazłem np. coś takiego:

Ładowarka microUSB micro USB Nokia LG Samsung 1A (1197145016) - Aukcje internetowe Allegro (koszt jedynie 18zł z przesyłką, a komfort ładowania powinien się dość wyraźnie poprawić)

Jak myślicie czy używanie ładowarki o większej mocy będzie bezpieczne?

Nie ma sensu - prąd ładowania na wyłączonym i włączonym telefonie to tylko 470mA, a oryginalna ładowarka daje 700.

Prąd maleje pod koniec ładowania do 0,18A, co jest normalne w przypadku ładowania baterii Li-Ion, najpierw są ładowane stałym prądem, a po osiągnięciu 4,2V, stałym napięciem.

Wyłączony telefon ładowałem zasilaczem warsztatowym, obudzenie wyświetlacza to dodatkowe 40mA. Prąd konserwujący (poosiągnięciu 100% naładowania baterii) wynosi ,z uwzględnieniem 40mA na wyświetlacz.

Wniosek - warto zostawić ładowarkę podpiętą, bo bateria jest jeszcze doładowywana, co przyrost energii będzie już znikomy.

Wniosek dwa - mocniejsza ładowarka nie naładuje nam szybciej telefonu.

Wniosek trzy - ładowarka 500mA naładuje SGS w tym samym czasie co oryginalna.

Pozdrawiam,

bogas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nie ma sensu - prąd ładowania na wyłączonym i włączonym telefonie to tylko 470mA, a oryginalna ładowarka daje 700.

Prąd maleje pod koniec ładowania do 0,18A, co jest normalne w przypadku ładowania baterii Li-Ion, najpierw są ładowane stałym prądem, a po osiągnięciu 4,2V, stałym napięciem.

Wyłączony telefon ładowałem zasilaczem warsztatowym, obudzenie wyświetlacza to dodatkowe 40mA. Prąd konserwujący (poosiągnięciu 100% naładowania baterii) wynosi ,z uwzględnieniem 40mA na wyświetlacz.

Wniosek - warto zostawić ładowarkę podpiętą, bo bateria jest jeszcze doładowywana, co przyrost energii będzie już znikomy.

Wniosek dwa - mocniejsza ładowarka nie naładuje nam szybciej telefonu.

Wniosek trzy - ładowarka 500mA naładuje SGS w tym samym czasie co oryginalna.

Pozdrawiam,

bogas

Dziwne, a zrobiłeś mostek w usb? U mnie tyle brał ALE bez mostka (ograniczenie standardu usb 500mA), a po dodaniu mostka tel pobierał 600mA niezależnie czy był włączony czy wyłączony (bez mostka brał 470mA też przez cały czas)...

Więc Twój wniosek trzy jest błędny.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    insz

Potwierdzam, to co zauważył andreas.

Podłączyłem zasilacz laboratoryjny do kabla usb i wygląda to tak:

Przed zwarciem w usb D+ z D- prąd 480 mA;

Po zwarciu 600 mA i nie pójdzie więcej, choćbym nie wiem co włączał.

Dodatkowo zmieniałem napięcie od 4,8 do 5,5 V (tak mogłem regulować prąd ładowania w starszych tel) i prąd w galaxy był taki sam.

Po naładowaniu prąd spadł do 150 mA

Wniosek - Galaxy S ma wewn. układ do regulacji prądu ładowania i w d... można se wsadzić ładowarki ponad 700 mA i tak szybciej nie naładuje.

Szybciej baterię można naładować na zewnątrz, ale w telefonie NIE !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Art13

Od miesiąca już, szukam postu o ładowarce Motoroli - czytałem kilka miesięcy temu, która ładuje wolniej ale sprzęt później dłużej trzyma - ok. 12 godzin.

Jeśli zatem ładuje wolniej to musi mieć mniejszy prąd ładowania - ogólnie mówiac.

Słyszał ktoś może coś na ten temat?

Mi akurat zależy na dłuższym czuwaniu niż ładowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To że ładowarka ładuje wolniej nie znaczy ze telefon dłużej wytrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi