Skocz do zawartości
Ben

Ładowarka - zamiennik o większej mocy

Rekomendowane odpowiedzi

Od miesiąca już, szukam postu o ładowarce Motoroli - czytałem kilka miesięcy temu, która ładuje wolniej ale sprzęt później dłużej trzyma - ok. 12 godzin.

Znaczy telefon trzyma ok. 12h czy ładowarka tak długo ładuje telefon? Bo jak to pierwsze to strasznie krótko, a jak to drugie, to strasznie długooo :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Art13
    Znaczy telefon trzyma ok. 12h czy ładowarka tak długo ładuje telefon? Bo jak to pierwsze to strasznie krótko, a jak to drugie, to strasznie długooo :D

Telefon trzyma ok. 12 godz. dłużej!

Tak pisało wielu użytkowników Galaxy i tej ładowarki. Cytuję z pamięci "... faktycznie, telefon trzyma zauważalnie dłużej", "szok ... coś tam, coś tam".

Tyle zapamiętałem. Zapamiętałem też, że parę osób pisało o dłuższym ładowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam ładowarkę Motoroli i żadnej różnicy nie widać po naładowaniu telefonu. To tylko wymysł. pojemności baterii nie przeskoczy się.

Edytowane przez BartT-GSM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sulmi

A mnie ciekawi czy czasem nie jest tak, że to sam telefon steruje prądem ładowania, a nie ładowarka i choćby i ładowarka mogła dać 5A to telefon go ograniczy do odpowiedniej wartości. Trzeba by faktycznie zmierzyć prąd ładowania miernikiem dla różnych ładowarek.

Edytowane przez sulmi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no bo tak jest. To jest pewne zabezpieczenie aby nie uszkodzic telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    A mnie ciekawi czy czasem nie jest tak, że to sam telefon steruje prądem ładowania, a nie ładowarka i choćby i ładowarka mogła dać 5A to telefon go ograniczy do odpowiedniej wartości. Trzeba by faktycznie zmierzyć prąd ładowania miernikiem dla różnych ładowarek.

Ale po co? Jakbyś przeczytał wątek, to byś zauważył mój post, w którym opisałem pomiary prądu podczas podłączenia do zasilacza komputerowego o wydajności 25A !

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ludzie .. chocbyście podlaczyli ladowarke 5v 50A to i tak sie nic nie stanie.. to sa zasady elektroniki .. tak samo w laptopach nie moze byc amperaż mniejszy od minimum ale moze byc wiekszy, dlaczego ? ponieważ telefon zużywa tyle na ile potrzebuje. Dla przykładu ładowarka 500mA samochodowa i sgs na froyo z wlaczona nawigacja wifi i hsdpa nie wyrabiała a co za tym szło tak czy tak rozładowywało baterie ale troche wolniej .

Ładowarka 1A wyrabiała bez problemu, nie dość że utrzymywała poziom naładowania to jeszcze telefon sie podładowywał. Im większe zużycie procesora/telefonu tym wiekszy pobór z baterii a im wiekszy pobór z tym wiekszy pobór z ładowarki aby utrzymać stan na poziomie.

---------- Post dołączono o 17:23 ---------- Poprzedni post napisano o 17:22 ----------

mało tego. Telefon wedlug zasad elektroniki naładowany z małym amperażem powinien trzymać dłużej niż ten naładowany na szybko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tu się mylisz archeologu... sgs pobiera zawsze 600mA (o ile ładowarka tyle może dać), niezależnie od obciążenia, więc w skrajnych przypadkach będzie się rozładowywał...

Edytowane przez andreas_k

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

widze andreas ze podlaczyles raz telefon pod komputer i juz cwaniaka zgrywasz. nie wpadłes na to że telefon z obrazem w ciaglym ruchu ktory renderuje mapy a w dodatku jeszcze oblicza trase na zasadzie gps, przy wlaczonym wifi i aktywnym SIP mozze troche wiecej zrec baterii niz na tym twoim slicznym dywaniku obok starego komputera ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    widze andreas ze podlaczyles raz telefon pod komputer i juz cwaniaka zgrywasz. nie wpadłes na to że telefon z obrazem w ciaglym ruchu ktory renderuje mapy a w dodatku jeszcze oblicza trase na zasadzie gps, przy wlaczonym wifi i aktywnym SIP mozze troche wiecej zrec baterii niz na tym twoim slicznym dywaniku obok starego komputera ?

Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś i co napisałem ja. Oczywiście, ze będzie brak więcej (DLATEGO NAPISAŁEM ŻE BĘDZIE SIĘ ROZŁADOWYWAŁ). Fabryczna ładowarka ma 700mA, więc w jaki sposób może telefon brać więcej z ładowarki? Jeżeli chciałby więcej to by uległa uszkodzeniu. Najpierw trochę pomyśl zanim coś napiszesz, a jak nie wierzysz to kup (albo poproś tatusia) multimetr (ew. sam amperomierz) podłącz pod wydajne zasilanie (w moim przypadku to było 5V i 30A czyli 30.000mA (ale pewnie wiesz, masz google), włącz co chcesz, nawigacje i inne pierdoły i zobacz na własne oczy co się stanie (oczywiście nie zapomnij o mostku na torze data, ponieważ będzie wtedy 500mA). A wiesz co się stanie? Tak będzie brał 600mA i ani grama więcej ani mniej...

Z mojej strony koniec dyskusji, doucz się potem udzielaj...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi