Skocz do zawartości
tom5

Xperia ion w Polsce - po co to komu?

Rekomendowane odpowiedzi

tom5

Wszedłem na stronę oficjalnego sklepu Sony i ku mojemu zdziwieniu do sprzedaży w Polsce jako nowość wchodzi właśnie Xperia Ion, z bebechami poprzedniej generacji (Snapdragon S3) i co ciekawsze lub najważniejsze - z ceną 100 zł wyższą od modelu, który Sony uznaje aktualnie za swój flagowy i który zbudowany jest na SoC następnej generacji (S4) - czyli Xperia T (http://www.sonymobile-sklep.pl/id610,telefon,sony_xperia_ion.html).

Zastanawiam się - po co to komu teraz, jaki ma to sens? Czy Sony przypadkiem nie popełnia błędu HTC rozdrabniając się na promowanie 100 różnych modeli. Xperia ion to jest bardzo porządny telefon i ja tego nie kwestionuję, rozpatruję to tylko i wyłącznie w kontekście obecności na rynku modelu T.

Porównanie obu modeli:

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4798&idPhone2=4899

Edytowane przez tom5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    veimus

nie każdy kupiec zagłębia się w dane techniczne, jest masa ludzi którzy kupują telefony tylko dlatego, że im się podoba z wyglądu ;) więc może komuś w Polsce przypadnie do gustu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tom5
    nie każdy kupiec zagłębia się w dane techniczne, jest masa ludzi którzy kupują telefony tylko dlatego, że im się podoba z wyglądu ;) więc może komuś w Polsce przypadnie do gustu :)

Racja, ale nawet jakoś drastycznie się wyglądem te modele nie różnią, są pewne subtelności, tylko chyba nie aż tak wielkie, żeby uzasadnić płacenie większej kwoty za urządzenie z procesorem starszej generacji, czyli m.in. mniej energooszczędnym itp. Bardzo byłbym ciekawy zobaczyć statystyki sprzedaży tego modelu w Polsce np. za 3 miesiące :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak samo Xperia T gdzie nigdzie u operatorów jest tańsza od Xperii S,było to poruszane na forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Soren

Orientuje się ktoś gdzie można dostać ion w dobrej cenie? Może któryś z operatorów ja oferuje?

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jaka cena jest wg. Ciebie dobra, ale jeden ze sklepów internetowych oferuje ją w cenie ponizej 1700 zł brutto

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Soren

Tak wiem o tym (sklep na T... według ceneo) niemniej to moim zdaniem i tak za dużo patrząc na ceny tegorocznych hi-endów (SGS3 1500zł, one x pewnie jeszcze mniej)...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na a*****o sa 2 za lekko ponad 1000 zł, jeden z niemcowni, drugi pewnie też ale w aukcji nic na ten temat nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Soren

Na allegro? Tylko że one są bez gwarancji, bez pudełka itp Żadna okazja...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Soren

Update:

Xperia ion wchodzi do oferty play. Szkoda tylko że cena po prostu zbija (niecałe 500zł w abonamencie 169zł :facepalm:).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi