Skocz do zawartości
Nakasumi

Galaxy Note 10.1 - akcesoria i ich kompatybilność

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bedzie co zostalo wyjasnione w poprzednim poscie, sa roznice w szerokosci tabletow

Wysłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś się orientuje jaka jest różnica pomiędzu dwoma oryginalnymi etui - Book Cover a Flip Cover. Waham się który case wybrać. Na amazonie można wyjąć Flip Cover za niecałe 20 funciaków. Wszyscy jednak zachwycają się Book, a nie Flip. W czym zatem Flip jest gorszy skoro jest tańszy? Nie ma magnesu czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i klawiatura zakupiona. Sprawdzałem czy da się podłączyć note do klawiatury od Tab 2 ale niestety note jest większy. Narazie testuję ale jak na początek używania jestem zachwycony. :)

Wysłane z mojego GT-N8000 za pomocą Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Paulus27

Super ze kupiles, sam sie zastanawiam, ale zalezy mi na sprawdzeniu na niej jednej rzeczy, ktora dziala bez problemow na klawiaturach bluetooth, a mianowicie pisanie z polskimi znakami po zainstalowaniu tego programiku, ktory tworzy w sytemie nowa klawiature i pozwala na przyporzadkowanie jakiemus klawiszowi funkcji Alt z którą wstukujesz polskie znaki tak jak na laptopie, a nie przez przytrzymywanie klawisza i zaznaczanie polskiego znaku. Oto ten programik

Na tej klawiaturce BT sprawdzone i działa jak nalezy, tutaj przyklad jak to działa z tą klawiaturką BT. Nagrywałem na SGS3, bo jego miałem pod ręką, ale działa na każdym sprzęcie androidowym. Konfiguracja polega tylko na ustawieniu klawiatury domyślnej, jak na filmie i pisanie nie różni się zupełnie od pisania na laptopie.

Filmik

Masz mozliwosc sprawdzenia czy bedzie to tak samo dzialalo na twojej klawiaturze w formie docku?

Wysłane z Nota 10.1 Tapatalkiem HD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odpisuję właśnie teraz z tej klawiatury używając prawego klawisza pod nazwą "ctrl" i ąęść i pisze wyśmienicie. Trzeba jednakże przyzwyczaić się do tego że klawisz"ctrl" nie jest w tym miejscu w którym chciałbym go mieć. W normalniej klawiaturze jest Alt a tutaj jest przycisk do zmiany języka klawiatury.

yna5e7ab.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Paulus27

Ale po zastosowaniu External Keyboard Helper czy od razu byla taka mozliwosc?

Jeszcze napisalbys gdzie kupiles, bo kiedys szukalem i nigdzie nie bylo wersji do note 10.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dopiero po zastosowaniu programu. Od razu była tylko możliwość przytrzymania klawisza i pojawiała się opcja wybory litery specjalnej.

A kupiłem w holenderskim mediamarkcie za 70 E.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Paulus27

Czyli program działa, super. Najwiekszym minusem jest wlasnie w przypadku tego typu akcesoriów to cholerne przytrzymywanie klawisza by klepnąć polskim znakiem.

Możliwość tej aplikacji lowinna być standarem w androidzie a nie żeby za nią dodatkowo płacić.

Pozostaje ebay. Dzięki.

Tapnięte z I9300 Tapatalkiem 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Paulus27

Jeszcze jedno pytanko, czy z bokow jest milimetr miejsca by wlozyc note z etui book cover od Samsunga?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

niestety albo i "stety" jest dopasowane idealnie do Notki. Chyba jednak jest to wielkim plusem że tablet tak "mocno" siedzi w docku. Można go przenosić jak zwykłego notebooka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi