Skocz do zawartości
tomeczek4

Zamiennik org. baterii defy na andida (2200mAh) słobo trzyma!

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniłem baterię na taką jak w temacie i telefonik trzyma gorzej niż wcześniej .Znalazłem informacje że soft morze blokować maksymalne ładowanie, więc jak to jest z tą większą baterią do defy .Czy ktoś może ma taką baterię i jak mu się sprawuje .? Pozdrawiam !;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z takimi bateriami tak to właśnie jest. Jakaś chińszczyzna, o rzekomo większej pojemności. Jakby to było tak pięknie to każdy producent dawno robiłby podobne baterie, niestety fizyki się nie oszuka i w takiej samej objętości nie da się upchnąć większej pojemności. Może bateria będzie trzymać trochę dłużej niż teraz po paru cyklach ładowania, ale na Twoim miejscu nie spodziewałbym się lepszej pracy po zamiennikach, a już na pewno takich które mają nienaturalnie dużą pojemność.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak kolega 2200 przy tych rozmiarach fizycznie nierealne. Pamietam jaa mialem g1 i kupilem andide to naprawde efekt byl super tyle ze orginal mial 1100 a zamiennik 1600 co bylo mozliwe. Wszystkie baterie 2200 byly 2x wieksze i sprzedawane ze specjalna tylna klapka. Przeprowadz kilka pelnych cykli formowania baterii.

Wysłane z mojego MB525 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hmmmm a co te pełne cykle dają ,czyli naładować do pełna i rozładować do końca ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rabbit

Dokładnie tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam ja mam taki problem. Kupiłem Andidę 2200 i nie chce mi telefon na niej chodzić- Motorola Defy. Włącza się Motorola pokazuje że 5 % naładowania i potem się wył. Aha te 5 % to na wiget pokazuje a standardowa skala baterii w Moroli pokazuje znak zapytania jaby wogóle baterii telefon nie widział. O co się rozchodzi mam CM7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

adamr20 spróbuj wzbudzić baterię tutek jest na pewno gdzieś na forum ;d możesz zrobić wipe baterii .Jeśli to nie pomoże to spróbuj na innym romie .

Edytowane przez LukaszK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cuub

Również mam Andidę 2200, skusiła mnie "rzeczywista pojemność" 2200. Niestety szajs, trzyma krócej niż moja stara oryginalna bateria. Nie polecam. Poza tym jest trochę luźna i słychać jak się obija wewnątrz telefonu. Może w innych telefonach lepiej daje sobie radę, ale do Defy się nie nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bateri litowo polimerowych nie trzeba formatować, jest to zupełnie zbędne. Nic to nie da ta metoda już dawno nie aktualna. Prosze nie wprowadzać ludzi w bląd.

Wysłane z mojego MB526 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo te baterie sie formuje ale metoda ta sama. Wbrew pozorom te baterie posiadaja efekt pamieci.

Wysłane z mojego MB525 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi