Skocz do zawartości
DonPorazzo

Serwis Asus Polska- nasze doświadczenia z naprawami Nexusa 7

Rekomendowane odpowiedzi

Patroy

Myślicie że w niedalekiej przyszłości jak serwis będzie zmuszony wymienić sprzęt na nowy to będzie dawał nową wersje 32GB?

Nexus 7 Tapatalk

Edytowane przez LukaszK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Marzyciel...

Spotkałeś się kiedyś z taką sytuacja w jakimkolwiek serwisie, która nie byłaby bezpośrednim wynikiem pomyłki serwisanta?

Nawet jeśli wersja 16GB zniknie z rynku to Asus będzie miał pełny magazyn 16GB (kompletne tablety lub płyty główne) na wymiany.

Proszę na tym zakończyć offtopic w tym temacie. Post tego typu powinien się znaleźć raczej w dziale Offtopic, a najlepiej na jakimś Forum Wróżbiarskim czy Pobożnych Życzeń. ;)

Edytowane przez RadkoR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    norsil

Pytanie do osób, które odebrały tablet z gwarancji. Czy oświadczyliście skrzypienie prawej strony tabletu - po naciśnięciu ramki, tak pośrodku.

Mój tablet, który wrócił jakiś czas temu z gwarancji niestety mocno skrzypi z prawej strony i mam wrażenie, ze ekran minimalnie się znów odkleił z lewej strony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jako jeden z pierwszych na tym forum, oddałem ten tablecik na gwarancję z trzeszczącym głośniczkiem, po 1.5 tygodniach przyszedł niby naprawiony.

Śladów otwierania jak nie było, głośniczek trzeszczał do niedawna. Miedzy głośniczek włożyłem kawałek papierka, który dociska membranę, w ten sposób wyeliminowałem trzeszczenie. Po 24 godzinach, wyjąłem papierek i głośniczek już nie trzeszczał (do czasu gdy nastąpiła zmiana warunków atmosferycznych -10 minut na dworze +5'C i na godzinę do auta +23'C).

Znów zaczął trzeszczeć wiec, z powrotem założyłem papierek na membranę.

Odnośnie tematu, kiedyś jeszcze wyślę tablet z tego samego powodu na gwarancję. Zrobię to dopiero wtedy, gdy mi się znudzi.

Edytowane przez LukaszK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pytanie do osób, które odebrały tablet z gwarancji. Czy oświadczyliście skrzypienie prawej strony tabletu - po naciśnięciu ramki, tak pośrodku.

Mój tablet, który wrócił jakiś czas temu z gwarancji niestety mocno skrzypi z prawej strony i mam wrażenie, ze ekran minimalnie się znów odkleił z lewej strony.

Ja to miałem przed wysłaniem na gwarancję. Tablet dzisiaj został do mnie odesłany po tygodniu naprawy więc dostanę go dopiero w poniedziałek.

Z informacji uzyskanych przeze mnie wynika, że między innymi wymieniono tylną klapkę (zgłaszałem, że skrzypi) oraz antenę NFC... Nie wiem nic na razie w kwestii odstającego ekranu - dowiem się po odbiorze.

Odnosnie tematu- kiedys jeszcze wysle tablet z tego samego powodu na gwarancję. Zrobie to dopiero wtedy gdy mi się znudzi.

Ślij teraz, póki nie mają jeszcze nawału pracy i nie szukają na siłę sposobu na "nic nie robienie". Pamiętaj, że mamy tylko rok gwarancji (chyba-tak przynajmniej jest zapisane w karcie gwarancyjnej z UK).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tablet wrócił z gwarancji po tygodniu (powód - zepsuł się port micto USB). Wszystko elegancko naprawione, port wymienili, nic nie trzeszczy. Od razu aktualizacja mi wskoczyła do 4.1.2 :)

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    norsil
    Ja to miałem przed wysłaniem na gwarancję. Tablet dzisiaj został do mnie odesłany po tygodniu naprawy więc dostanę go dopiero w poniedziałek..

Co najśmieszniejsze,że ja przed wysłaniem na gwarancję tego nie miałem - prawa strona tabletu była elegancko spasowana. A teraz nie dość, że prawa trzeszczy to jeszcze znów ekran zaczyna odstawać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ślij ponownie. Powinni wymienić klapkę. U mnie wymienili klapkę + antena NFC. Nie wiem po co dodatkowo antenę NFC jak ona jest już zintegrowana z klapką...

Także "poprawiono montarz (pisownia oryginalna)" ekranu, zapewne przez wykręcenie dwóch śrubek, więc pewnie po jakimś czasie ekran znów będzie odstawał. Wtedy wyślę ponownie.

Następnym razem napiszę wniosek o oddanie mi tych 2-óch śrubek, za które przecież zapłaciłem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie wrócił do mnie mój tablet.

Jestem w sumie zawiedziony.

W ogóle nie tknięto ekranu. Nie wyjęto nawet śrubek.

Wymieniono jedynie klapkę i antenę NFC.

Wymienione części:

[14007-00530600] ME370T NFC Antenna

[90R-OK0MSP20000U] ME370T-1B BTMCASE+GPS_WIFI_NFC

Informacja Klienta:

LCD Monitor:LCD flicker/blinking

Audio: abnormal noise from speaker

Żadnej adnotacji o odstającym ekranie, wyblakłych kolorach i efekcie ghostingu (wypalania).

Zastanawiam się czy nie wysłać raz jeszcze...

Ekran odstaje jeszcze bardziej niż przed odesłaniem do serwisu. Nawet jak usunę te 2 śrubki...

Na dobrą sprawę mogłem w ogóle nie wysyłać i byłoby lepiej. :facepalm:

Edytowane przez RadkoR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kulfi82

No faktycznie sytuacja bardzo dziwna. A gdzie kupowales swoj model ? Ja wysyłając wrzucilem do kartonu dodatkowo potwierdzenie zakupu czyli mail od googla i dodatkowo wydrukowalem na kartce i wpakowalem do kartonu moje zale :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi