Skocz do zawartości
DonPorazzo

Serwis Asus Polska- nasze doświadczenia z naprawami Nexusa 7

Rekomendowane odpowiedzi

Evinek

Witam was.

Otóż mam parę problemów z tabletem, ale nie wiem czy wysyłać do ASUSa ponownie tablet.

Mam lekki problem z mryganiem ( gdy wifi coś pobiera?), raz wyskoczył ghosting i czasami wifi nie chce nic pobierać, ale jest połączony - pomaga restart wifi( http://forum.android.com.pl/showthread.php?t=224521).

Teraz dylemat czy oni to naprawią. Miałem wymieniony ekran ( był źle spasowany) i po tym zaczął mrygać ekran. Najgorsze jest to, że te rzeczy pojawiają się " losowo". Boje się, że powiedzą, tablet sprawny, a problem nadal będzie występował. Czasami trudno powtórzyć te problemy. Zdziwilo mnie to też, że mryga u mnie w domu, ale już u kolegi nic nie widziałem ( po prostu nie zauważyłem?).

Co możecie mi polecić? Próbować czy raczej nie warto? Szkoda mi oddać na tydzień tablet gdzie nic nie naprawią.

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dla mnie mryga tylko, gdy zasięg WIFI jest bardzo słaby w innym wypadku nie ma problemu. Nie przeszkadza mi to na tyle aby oddawać go do serwisu. Musiałbyś im pokazać te mryganie a wątpie żeby dali ci się tam podłączyć do jakiegoś WI-FI :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Product was repaired OK and is now ready for packing."

Telefonicznie uzyskałem informację, że wymieniono cały front (LCD + Top Case), a więc wreszcie udało się wywalczyć wymianę ekranu. Szkoda, że dopiero za drugim razem...

Mój Nexus dotarł do nich 2 piątek 2 listopada. Dzisiaj został już do mnie wysłany, a więc naprawa zajęła im 1-2 dni robocze.

Tak więc jeśli zastanawiacie się czy wysyłać do serwisu z problemem z ekranem, to ślijcie jak najszybciej póki mają części na magazynie. :)

Zadbajcie tylko o to, aby dokładnie opisać usterkę. Najlepiej włożyć do pudełka kartkę ze szczegółowymi informacjami a nawet wykonać zdjęcia odstającego ekranu. U mnie tym razem to pomogło.

EDIT:

Przed sekundą odebrałem tablet.

Wymieniono ekran: ME370T-1B LCD MOD+TOPCASE ASSY

Ekran teraz spasowany idealnie. Zobaczymy jak będzie po rozgrzaniu...

Jako ciekawostkę dodam, że po wymienia ekranu wykręcono 2 śrubki. :)

Edytowane przez RadkoR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

U mnie wygasła jedna z linii wyświetlacza oraz były problemy z włączaniem tabletu.

22.10 został sprzęt odebrany przez kuriera a z powrotem wrócił do mnie 08.11.

Dodam, że sprzęt był zakupiony w USA i nie było żadnych problemów z uznaniem gwarancji przez ASUS Polska.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    swdk

Witam.

Musze przyznać, że serwis w Koszalinie wie co robi. Ja odesłałem mojego Nexusa z powodu odstającego ekranu i mrugania ekranu podczas używania WiFi. Teraz, po naprawie mam w końcu Taba w stanie, w jakim powinien wyjść z fabryki. Wymienili mi ekran, spasowali go idealnie. Wymiana wpłynęła też na migotanie ekranu. Co ciekawe naprawa była ekspresowa. Kurier odebrał przesyłkę w czwartek, w piątek rano dotarła do serwisu, a już wieczorem czekała na pakowanie. W poniedziałek nadali przesyłkę do mnie, a dzień później cieszyłem się naprawionym Nexusem.

Dodam, że tablet pochodzi z UK i nie miałem żadnych problemów związanych z serwisowaniem w Polsce.

Wysłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    norsil

Dziś wrócił mój nexus z naprawy.

+ ekran idealnie spasowany

- nadal delikatnie trzeszczy z prawej stronie, ale jest to prawie nie zauważalne

- sposób zapakowania paczki! pogniecione pudełko od nexusa

- problem z Automatic Brightness http://www.youtube.com/watch?v=enzWLwVKSHs

co mam zrobić w takiej sytuacji :/ nie chce znów czekać 10 dni na naprawę i zastanawiać się czy znów cos spartolą? Mogę jakoś domagać się nowego sprzętu lub zwrotu gotówki. Sprzęt był sprowadzany z Anglii.

Edytowane przez norsil

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dużo wam odstawał ten ekran? bo mi to troszeczkę ale nie wiem czy jest sens z tym się bawić bo jeszcze coś zepsują

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    swdk
    Dużo wam odstawał ten ekran? bo mi to troszeczkę ale nie wiem czy jest sens z tym się bawić bo jeszcze coś zepsują

Mi odstawał około 1 mm i tylko jak się rozgrzał. Nie widzę aby coś popsuli. Jestem bardzo zadowolony z naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Quchy

@swdk nigdy nie wiadomo na jakiego serwisanta trafisz ;). Może to być zapalony do roboty maniak lub gość znudzony życiem, który odwali swoją robotę byle szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    swdk

@Quchy

Dlatego na wszelki wypadek do pudełka wlożyłem kartkę z opisem wszystkich wad. Oprócz odstającego ekranu w pisałem migoczący ektan podczas korzystania w WiFi. Po prostu warto wszystko dokładnie opisać nie tylko w zgłoszeniu.

Ale fakt, że wszystko zależy od serwisanta, który zajmuje się zgłoszeniem, widocznie miałem fart.

Wysłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi