Skocz do zawartości
DarekM

Galaxy Note 10.1 jaki futerał

Rekomendowane odpowiedzi

fido70

Polecam etui marki "Stilgut". Nie jest tanie ( ok 199zł) ale solidne. Po zamknięciu całość tworzy gustowną aktówkę , zaś otwarte może służyć za pomocną podstawkę. Skóra i elegancja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeśli chodzi o covery do note to byłem dziś w MM zorientować się w cenach akcesoriów jeszcze przed zakupem sprzętu aby się potem nie zdziwić cenami :D

w MediaMarkt były w sumie 2 godne covery do note:

- oryginalny samsunga za ok 190

- dedykowany firmy belkin za 219-

i...

nr 2 w/g mnie zdecydowanie lepszy- można sobie ustawić tablet jak się chce a nie tylko w 1 pozycji jak w tym od samsunga i co ważne- cover nie zakrywa aparatu- możemy więc robić fotki mając note w coverze w pionie- przydatne jak nie chcemy się afiszować z tym co robimy :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Paulus27

W Belkinie dużym minusem jest potrzeba wyciągania Note przed umieszczeniem w stację dokującą oraz ładowanie tylko z otwartym etui. Dodatkowo na bokach odstaję krawędzie etui, gdy Cover Samsunga po założeniu integruje się z Notem w jedną wspólną bryłę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

co z tego, że całość fajnie wygląda jak jest niepraktyczna...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Paulus27

Pewnie wszystko zależy od preferencji użytkownika. Co niby jest niepraktyczne? Ja przeważnie używam tablet trzymając w rękach, i w tej sytuacji Cover Samsunga jest zdecydowanie praktyczniejszy. Do pisania jest także super ustawiając podnosząc tył. Jedynie pozycja "do oglądania filmów" jest minusem, bo jest tylko jeden kąt pochylenia, ale do tego i tak mam stację dokującą do której mogę podpiąć głośnik, klawiaturę, myszkę nic nie podpinając dodatkowo do tabletu a jedynie kładąc go w docka, przy czym mogę go jednocześnie ładować. Więc jestem przeciwnego zdania i uważam, że jest o wiele praktyczniejszy. Osobiście wszystkie futerały typu teczki, aktówki, powiększające gabaryty uważam za nieporęczne, bo nie po to dążenia firm do zrobienia urządzeń cienkimi, by je znowu pogrubiać, ale jak już wspomniałem, wszystko zależy od preferencji :)

Kilka Fotek Book Cover Samsung:

http://imageshack.us/a/img442/9526/img4094ww.jpg

http://imageshack.us/a/img37/2295/img4093y.jpg

http://imageshack.us/a/img171/6595/img4092ay.jpg

http://imageshack.us/a/img19/6218/img4091bd.jpg

Edytowane przez Paulus27

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak, cover od samsunga wygląda lepiej ale jak wspomniałem wyżej, nie da rasy zrobić w nim zdjęć jeśli tablet stoi "w pionie" bo tył jest zasłonięty przez jedną z części covera - więc otwór na aparat w tym coverze nie spełnia swojej roli...

Cover od Belkina odstaje ale w niczym to nie przeszkadza przecież a dzięki odpowiedniej budowie da radę robić zdjęcia tabletem będącym w pionie temu co jest przed nim- przydatne gdy np mamy coś na projektorze - zamiast przepisywać fotka- dla mnie ta funkcja pokrowca jest konieczna bo nie będę trzymał 10" tabletu w ręku żeby foty robić :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Paulus27

Wiesz, to jest dosyć specyficzna potrzeba, ale obawiam się że niewielu ma takie wymagania. Wiadomo jeżeli jest możliwość robienia fotek to czemu nie, ale i tak nie należy to do wygodnych rzeczy. Wystarczy byle smartfon, aczkolwiek jeżeli zachodzi taka potrzeba też można to zrobić choćby tak:

post-131493-14255717587631_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wiem, że nie każdy potrzebuje tej funkcji ale jak już dawać 200zł to warto się pokusić o coś co się sprawdzi w każdej sytuacji...

co do zdjęcia- wiem, że tak można ale zauważyłeś może jak to wygląda? jak spojrzy ktoś z boku to pomyśli, że user tabletu w takim ustawieniu nie jest normalny :D

z ciekawości: trzyma się ten "daszek" sam czy musisz go podtrzymywać palcami? pytam bo widzę, że trzymasz palce :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Paulus27

Pewnie ze trzeba przytrzymac :-)

Widzisz, ja takze wychodzilem z zalozenia ze skoro place 200 zeta to oczekuja by nie miec problemow z dockiem biurkowym do ktorego wkladam tablet i mam polaczenie z myszką, klawiatura, ladowaniem baterii bez wyciagania go z etui, ogladania filmow przy podlaczonym zasilaniu na lepszych glosnikach podlaczonych do docka, a wszystko praktycznie bez zmiany jego wymiarow. I szczerze nigdy nie przyszlo mi do glowy by nim robic foty czy filmować ;-) Ale sa tez specyficzne potrzeby niektorych użytkowników i calkowicie to szanuje. Chcialem tylko obalic troche przesadzony mit ze cover Samsunga ma wiele wad, bo zdecydowanie mniejsza funkcjonalnosc ma kazdy inny cover niz oryginalny, no moze poza wykorzystywaniem tabletu jako kamery i aparatu i pewnie tez niezbyt sprawuje sie podczas rozmowy telefonicznej gdyby ktos chcial trzymac tablet przy uchu ;-)

Tapnięte z I9300 Tapatalkiem

Edytowane przez Paulus27

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pewnie- jeśli masz cały pakiet akcesoriów to cover samsunga jest sensowniejszy.

Ja jedyne co zamierzam kupić to przejściówkę na HDMI i cover, reszta zbędna jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi