Skocz do zawartości
HarryRobinson

Root dla Samsung i5800 + gps fix

Rekomendowane odpowiedzi

patru

moze opisze jeszcze raz co sie dzieje: po wlaczeniu pojawia sie napis gt-i5800 i po dluzszej chwili pojawia sie system recovery (na dole zolty napis MANUAL MODE multicsc: src /system/csc/ERA/system/ .)

i jak wybieram reboot to sie historia powtarza i tak w kolko, wipy nie pomogly...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Andyn

Tutaj znałałem coś takiego:

Samsung Galaxy 3 GT-i5800: root, gps fix, upgrading - Page 107 - xda-developers

Hi everyone,

Any way to get root on i5800 with only a Linux computer? (please don't talk me about virtualization...)

It's not very hard. I just used files from one click root and dit the steps myself:

- copy root.zip to /sdcard/update.zip

- reboot into recovery

- then follow the instructions that are in the bat file, just select "install update.zip" and press home twice

For reboot into recovery mode & copying I used android sdk installation (which contains adb for linux), but it

should be easy even without it, somewhere in this thread is key combination for reboot into recovery mode.

Thanks for this, I've found the same solution on my own since my last post!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patru

telefon poszedl do serwisu, mam nadzieje co mi to na gwarancji zrobia :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pingor

Właśnie flashuje najnowszą wersję ...JPA - zobaczymy ;)

---------- Post dołączono o 21:40 ---------- Poprzedni post napisano o 21:34 ----------

Uruchomił mi się - i tu zdziw - wszystkie dane - programy, kontakty, smsy pozostały !!!

Wiec najprawdopodobniej można flashować tą wersję sys tylko z JP9 - bo wgrywa się bez wipe.

Zauważalne na tą chwilę - szybciej działa i nie laguje tak jak chwilami to miało miejsce w JP9 i najważniejsze blokada ekranu bardziej ogarnia. Warto przejść na JPA !!!

A podobno już leci JPB :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam mam pewien problem zrootowałem telefon programem z4root mój telefon jest z ery wszystko przebiegło pomyślnie jednak wchodząc do programu root explorer ten odmawia mi dostepu do róznych folderów które powinny być odblokowane co robic ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    drakon
    Mi dzis udało sie zrootowac brandowany soft z Plusa xwji8 z4root'em

Jak to zrobiłeś? Mam ten sam soft, telefon w Plusie, a z4root wywala mi błąd parsowania przy próbie uruchomienia. Wersja 1.3.0.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Drakon, pobierz z4root jeszcze raz. Taki blad to jest gdy apk jest uwalony. Gdyby nie chcial sie zainstalowac to bylby komunikat

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    drakon

Hej, dziękuję. Zadziałało. Winny był, z tego, co widzę, program antywirusowy.

Dzięki za pomoc.

Jeszcze pytanie z zupełnie innej beczki - czy do wgrania romu (np. Froyo) przy pomocy ODINa muszę mieć zrootowany telefon? Jeżeli pytanie jest idiotyczne, to przepraszam, mogłem coś przeoczyć/nie doczytać.

Pozdrawiam,

drakon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wrzucenie nowego ROMu=brak roota. Czyli to nic nie robi. Wystarczy ze telefon wchodzi w download mode i juz mozna flashowac

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi