Skocz do zawartości
HarryRobinson

Root dla Samsung i5800 + gps fix

Rekomendowane odpowiedzi

witam

sorki ze nie w temat ale mam takie pytanie czy mozna zmienić sysytem na omni 2 gt i8000 z WM6.5 na androida, jakby cos to prosił bym o jakiegos linka

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja chciałem wgrać roota przez z4root i za pierwszym razem komunikat "Running exploit in order to obtain root access..." przeszedł gładko, pojawiło się coś innego, nie pamiętam co i nagle aplikacja znikła wywalając mnie do homescreena. Teraz zacina sie na tym pierwszym komunikacie. Reset telefonu nie pomaga. Mam wgranego JPB. Co robić z tym?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrootuj telefon programem Superoneclick mi pomogło :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie śmiga coś. Jako że nie mam frameworka 4 ani na tyle szybkiego łącza żeby to zassać uruchomiłem sam plik wsadowy "rootme2.2.bat". Telefon się zresetował, kliknąłem "apply sdcard update.zip" i wyskoczyły następujące informacje:

.

Finding update package..

.

E:Can't mount /dev/block/mmcblk0 (or null)

(No such file or directory)

E:Can't mount SDCARD:update.zip

Installation aborted.

Plik "update.zip" znajduje się na karcie, sprawdziłem. Co ja znowu robię nie tak? xD

---------- Post dołączono o 20:15 ---------- Poprzedni post napisano o 18:28 ----------

Jakby ktoś nie miał Frameworka 4, to tu jest przygotowana przeze mnie, nie wymagająca żadnych bibliotek wersja tamtego programu:

Pobierz

Posłużyłem się moją bardzo nikłą wiedzą o Delphi. Mogę dać kod źródłowy/projekt do Delphi 7 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    andygp

Witam doświadczonych forumowiczów, od dzisiaj jestem posiadaczem I5800 sieć Era. Przed zakupem telefonu naczytałem się tego forum aż nadto , chciałem po zakupie wgrać niebrandowany rom i tutaj jest problem na który nie jestem w stanie znaleźć na forum odpowiedzi. W toturialu ładowanie romu przez oudin jak i w innych wątkach, piszecie o włączeniu debbugowania w telefonie , gdzie znajdę taką opcję czy to się włącza w menu ustawienia ? Po drugie wgrałem kiesa gdyż sterowniki z linka są nie do pobrania , łącze telefon przez kabel usb jest piknięcie po czym na ekranie mam cały czas symbol ładowania baterii ewentualnie wtyku usb z napisem łączę . W menadżerze windowsa xp widzę jedynie Samsung Android USB Modem brak Samsung Android Composite ADB Interface . Oudin nie widzi telefonu jak to jest na screenach. W moim menu ustawień połączenie usb znajduje się w zakładce o telefonie i tam mam tylko wybór modem , pamięć masowa, Kies , pytaj nie ma żadnych opcji ustawień połączenia. Próbowałem połączyć fona na laptopiie z windowem 7 i jest to samo. Spodziewałem się ,że to będzie proste ale widzę ,że to czarna magia lepsza niż ta Davida Coperfielda:facepalm: może koleżanki i koledzy pomogą w jakiś sposób lub podadzą link dla zielonego chłopka roztropka jakim jestem . Na chwilę obecną jestem zdegustowany tym telefonem moje oczekiwania były dużo większe a już na początku nie potrafię go nawet połączyć z kompem . Z góry dziękuje za jakiekolwiek informacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sciagnij sobie pelna instrukcje do i5800 zestrony szajsunga (papierowa jest skrocona) i zapoznaj sie lepiej. Zanim zaczniesz modyfikowac moze najpierw pobaw sie tym co masz zeby zobaczyc roznice. z nowym softem Debugowanie wlacza sie w menu jak najbardziej, przejzyj opcje to na pewno trafisz ;) Aha, pamietaj o tym ze na kazde polaczenie po usb musisz wyrazic zgode w telefonie za kazdym razem. Sciagnij gorna belke w dol i tam to masz (po podlaczeniu kabla usb)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    andygp

Dziękuje za informacje, znalazłem debugowanie w menu , nie daje to nic . Ściągnąłem górną belkę , mam tam wifi, gps, bluetooth, wibracja , oraz pasek brak usług po włączeniu kabla usb nie pokazuje się żadna opcja usb . Zastanawia mnie fakt wyrażenia zgody na połączenie urządzonko nie pyta mnie czy wyrażam zgodę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

andygp nie wiem jaki masz problem, włączasz ustawienia> komunikacja> Ustawienia USB i tam masz wszystkie opcje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam problem natury Roota :P

SuperOneClick - nie rootuje w pełni (brak busybox, a chcąc to zainstalować go to wypisuje mi "nand is no unlocked"

Przez Update.zip też nie idzie

Finding update package..
    .
    E:Can't mount /dev/block/mmcblk0 (or null)
    (No such file or directory)
    E:Can't mount SDCARD:update.zip
    Installation aborted

z4root też nie idzie

Mam wgrany JPF, obecnie czysty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz to wgraj sobie tego softa Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites!

Jest to soft zmodyfikowany przez XDA po jego wgraniu masz na telefonie roota od zaraz

Jest to soft JP1 2.2 czyli mieszanka softu JPA i JPB

Szczerze polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi