Skocz do zawartości
DraGeT

Zwiększenie ilości miejsca na aplikacje

Rekomendowane odpowiedzi

DraGeT

Czytając wszystkie posty na temat braku miejsca z winy szajsungowców doszedłem do wniosku że pasowałoby opisać tę najlepszą metodę w jednym miejscu w sposób bardzo łopatologiczny. Zatem, najkonkretniejszą metodą na dużą ilość miejsca (w zależności od rozmiaru karty) w naszym telefonie jest zamiana wewnętrznej pamięci usb z zewnętrzną kartą SD za pomocą podmiany pliku vold.fstab. Uważam że jest najprostsza. Najlepiej zrobić wszystko na czystym sofcie z czystą kartą, a więc:

I METODA

1. Wgrywamy czysty rom i root z opisów na forum:

http://forum.android.com.pl/f587/root-bez-zwiae-kszenia-licznika-flashowaa-galaxy-ace-2-i8160-213649/index10.html#post1834208

Link do postu ze skrótem całego tematu ... ;)

2. Wgrywamy z marketu Es File Explorer. W programie wchodzimy w ustawienia i opcje roota tam zaznaczamy dwie pierwsze opcje tj. 'Root eksplorator' i 'Do katalogu głównego'. Program poinformuje nas o pojawieniu się okna 'SU Request', oczywiście się zgadzamy i dajemy 'Zawsze zezwalaj'. Po uzyskaniu uprawnień powinno być zaznaczone wszystko:

post-27005-14255711708437_thumb.png

Po modyfikacji można wszystko odhaczyć z powrotem...

3. Po tak skonfigurowanym programie robimy kopię oryginalnego vold.fstab gdzie chcemy nawet na kartę nieistotne, plik znajduje się w '/system/etc' przewijając ekran na samym dole.

Kopiujemy zmodyfikowany plik z VOLT.FSTAB.rar do uprzednio podanej lokalizacji. W archiwum znajduje się zmodyfikowany i oryginalny plik z xda. Dla pewności także sprawdziłem czy oryginał jest taki sam jak w moim telefonie. Po podmianie odrazu restartujemy telefon i cieszymy się dużą ilością miejsca...

II METODA - pozbierane przez yeloo

1. Wgrywamy root tak jak w poprzedniej metodzie

2. Wgrywamy na kartę SD archiwum: recovery_modified_vold_Ace_2.zip

3. Wyłączamy telefon i uruchamiamy tryb recovery poprzez kombinacje klawiszy VOLUME UP + HOME + POWER. Po uruchomieniu wchodzimy w 'apply update from sdcard' i wybieramy lokalizację pliku na karcie. Potwierdzamy, i uruchamiamy telefon przez 'reboot system now' ... tyle po powodzeniu powinniśmy mieć zamienione pamięci :-)

post-27005-14255711954964_thumb.jpg

Po modyfikacji powinno to wyglądać mniej więcej tak (widać nawet MaxPayna :]):

post-27005-14255711709016_thumb.png

Żeby nie było wszystkie informacje nie są moim wytworem ja to tylko spisałem w jednym miejscu, a też za dużo by było szukania żródeł poszczególnych fragmentów, zdjęcia są tylko moje :cool: Ha w końcu GTA III i mapki z nawigacji się zmieściły ...

post-27005-1425571170877_thumb.png

Edytowane przez KuChar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yeloo

Można też po prostu wgrać ten plik: modified_vold_Ace_2.zip poprzez recowery bez zabawy w kopiowanie i podmienianie jakiś plików.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DraGeT

o tym mowa powyzej sherlocku...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    aser44

Działa :) i nawet karta klasy 4 daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yeloo
    o tym mowa powyzej sherlocku...

Oj chyba nie. Ja wrzuciłem plik *.zip który instaluje się przez recovery i nie trzeba nadawać żadnym programom praw roota i szukać jakiś plików po telefonie i podmieniać. Wystarczy, że wrzucisz "mój" plik na kartę i instalujesz tak jak pisałem wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maro60
    Notatka od Moderatora: Qane
    wykrzyk.png Nie cytujemy postów tuż nad naszym.

faktycznie działa, dziękuję:-)

takie pytanie - jesli bedzie aktualizacja superusera - moge mimo wszstko pobrac z marketu i zainstalowac?
    dzięki jeszcze raz leci piwo.

/ DraGeT
    również dziękuję, gdyby yeloo nie zamiescił swojego pliku - bym spróbował Twoją instrukcję i zapewne również by działała. Edytowane przez Qane

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KuChar
    takie pytanie - jesli bedzie aktualizacja superusera - moge mimo wszstko pobrac z marketu i zainstalowac?

Jak najbardziej ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DraGeT

W sumie nie doczytałem kolego yeloo, ale też może to być wina że myląco nazwałeś plik, ja bym go nazwał np, recovery_vold_Ace2.zip , jak będę miał chwilę czasu to podsumuję to u góry w temacie, fajnie teraz sam bym użył Twojego update'a wiadomo mniej zabawy... :-) ale też trzeba mieć kopie tego pliku więc w sumie to i tak trzeba packać, chyba że da się też zrobić backup takiego pliku odrazu z poziomu recovery... ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żeby podmienić tą pamięć wystarczy że zgram archiwum od yeloo na kartę pamięci, wyłaczę telefon, wejdę w recovery i zainstaluję? Potrzeba roota, niebrandowanego fw czy czegoś jeszcze innego?

Edytowane przez heroex2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podłączam się pod pytanie kolegi heroex2

Byłbym nawet bardzo wdzięczny za napisanie krótkiego poradnika jak to zrobić, ponieważ nie mogę znaleźć na forum takowego.

Od niedawna posiadam fon na AndQ i jestem w tych sprawach na razie "Lamerem" i z tego powodu proszę o wyrozumiałość :padam:

Edit:

Pomoże ktoś, czy nikt nie wie jak to zrobić?

Edytowane przez Artixoon
    Brak odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi