Skocz do zawartości
NightRider

Wgrywanie romu Samsung i5800

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam opis wgrania romu do naszego Samsunga i5800. Zmiana jest prosta i dosłownie w pare minut mamy czysty rom bez dodatków operatora lub jaki sobie wybierzemy.

Uwaga! Przed przystąpieniem do czynności proszę upewnić się, że bateria w telefonie jest naładowana przynajmniej na 50%! Operacja zmiany romu może byc niebiezpieczna dla Twojego telefonu dlatego też przeczytaj instrukcje uważnie. Jeśli nie masz pojęcia co robisz lepiej się wstrzymaj. Nie biorę odpowiedzialności za jakiekolwiek uszkodzenia telefonu!

Instrukcja dotyczy wgrywania romu jednopaczkowego.

Potrzebujemy:

1. Odin - Odin_v4_03.zip - download - Darmowy hosting plików

2. Sterowniki usb - działające na pewno na windows 7 x64 - Usb drivers.zip - download - Darmowy hosting plików

3. ROM - http://forum.android.com.pl/f136/romy-do-naszego-i5800-25400/

Opis:

1. Gdy już wszystko mamy pobrane i poinstalowane kopiujemy pliki z zamieszczonej paczki firmware (I5800XWJH2.tar, SS_DL.dll, apollo_0531.ops) do folderu z programem Odin.

2. Wyłączamy telefon i włączamy go w trybie downloading - przytrzymujemy przyciski głośności w dół + środkowy + power.

3. Włączamy program Odin i podłączamy telefon - gdy wszystko jest tak jak powinno w COM Port Mapping wyświetli się PORT XX, czyli program wykryje nasz telefon.

4. Wybieramy odpowiednie pliki: OPS - apollo_0531.ops i One Package - ROM w formacie tar.

5. W Option muszą być zaznaczone opcje - One Package, Reboot, Protect OPS i Reset Time (Sec) 300.

6. Wciskamy START i czekamy, aż program wgra wszystko do telefonu.

7. Po zakończeniu procesu wgrywania, telefon uruchomi się ponownie - trwa to dłużej niż zawsze.

8. Gdy telefon się włączy może nie mieć ustawionego domyślnie Polskiego języka - jest to zależne od romu. W tym przypadku wciskamy lewy przycisk, wchodzimy w ustawienia - ikonka zębatki i wybieramy 10 opcję, póżniej 1 i ustawiamy język Polski lub inny jeśli kogoś interesuje.

8. Cieszymy się nowym romem.

Edytowane przez NightRider

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    4. Wybieramy odpowiednie pliki: OPS - apollo_0531.ops i One Package - jf7_.tar.

Jestes pewien ze ten ROM jest poprawny?

Plik opisany jako rom dla i5800 w nazwie ma wersja Apollo (czyli prawdopodobnie i5801 ) czyli telefon stworzony dla Orange, ale w polskiej dystrybucji Ery jest Galaxy 3 a nie Apollo : Samsung Galaxy 3 and Galaxy Apollo review: Galactic twins - GSMArena.com . Teoretycznie roznia sie obudową ale kto tam samsunga wie co tak naprawde rozni te telefony. Na innym forum wgranie ROMU z i5800 na i5801 spowodowalo utrate IMEI.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem pewny bo sam wgrałem i wszystko jest ok. Utrata imei występuje przy wgraniu romu z i5800 do i5801, który jest ciut inny...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SK

Nie zobaczyłem tematu ... heh można mój usunąć jak co zależy który chcecie zostawic ;) Byłem zajęty robotą na nim ... i nie zobaczyłem tego:DD

Edytowane przez SK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

prosilbym zostawic oba :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie trzeba być ostrożnym... dlatego ja wole tego nie próbować :D A tak nawiasem mówiąc zrootowanie tego modelu dużo nie da bo i tak nie ma jeszcze żadnych modyfikacji lepszych więc nie wiem czy ma to jakiś sens. Dodałem najnowszy czysty rom, wgrałem do telefonu i wszystko śmiga jak należy, także można wgrywać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SK

Znaczy tak przez roota cegły raczej nie zrobisz bo bootloader pozostaje bez zmian zmienia sie tylko pda z tego co kojaże.

Zawsze można wgrac soft na nowo i root znika oczywiście jeżeli dowload działa ;)

Po za tym Spica i Galaxy 1 to raczej pancerne fony pod wzgledem podatnosci na uceglenie ;) Podobnie bedzie pewnie z Galaxy 3 wiec trzeba byc szczesciazem, zeby uceglić jakiegoś samsunga :DDD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sfhm

Witam kolegów.

Wgrałem ROM tak jak z instrukcji powyżej, wszystko poszło tak jak trzeba tylko po restarcie telefonu zmienił się język menu na jakiś hmmm (chyba coś od niemieckiego). Jak ustawić Polskie menu i czy w ogóle jest to możliwe na tym ROMIE???

HarryRobinson dzięki Wielkie wszystko gra. Udało mi się zmienić język na PL

Temat już nieaktualny (można usunąć)

pozdrawiam

Edytowane przez sfhm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A probowales zmienic jezyk w ustawieniach ? Ikona Ustawienia , potem 5 opcja od dołu - ma ikonke litera A wybierz 1 opcje od góy - to beda ustawienia lokalne czyli wybor jezyka - znajdz Polish albo Polski. Jak nie bedzie to znaczy ze ROM nie nie obsluguje polskiego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi